Zacięta dyskusja o uchodźcach. Redaktor do Błaszczaka: I pan chce być Karolem Młotem Polski?

- Koncepcja dotycząca integracji muzułmanów już jest. To chrześcijaństwo - oświadczył Mariusz Błaszczak w Radiu ZET. Minister oświadczył, że przyjęcie jakichkolwiek uchodźców, nawet dzieci, naraża nas na terroryzm.

Dzisiaj Komisja Europejska ma podjąć decyzję, czy zacznie postępowanie przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z nieprzyjmowaniem przez te kraje uchodźców. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak mówił w Radiu ZET, że kara finansowa dla Polski nie jest przesądzona, a "życie ludzkie jest bezcenne".

Pięć kobiet i pięcioro dzieci

Dziennikarz Konrad Piasecki chciał się dowiedzieć, czy naprawdę tak groźny byłoby dla Polski przyjęcie uchodźców. - Jakie byłoby zagrożenie, gdyby w Polsce pojawiło się pięcioro dzieci i pięć kobiet - zapytał hipotetycznie. - Pojawiłoby się prawie 12 tysięcy, bo na tyle zgodziły się Ewa Kopacz i Teresa Piotrowska - zaprotestował Błaszczak.

- Po kilku latach w tej społeczności byłoby kilkadziesiąt tysięcy, potem kilkaset tysięcy, a potem kilka milionów. Te społeczności tworzą zamknięte enklawy, które są naturalnym zapleczem dla terrorystów

- wyliczał. Na pytanie dziennikarza, czy kobiety i dzieci naprawdę stworzyłyby takie enklawy, Błaszczak kazał mu "przejechać się gdziekolwiek".

Karol Młot

Zdaniem ministra zamachy, które miały miejsce we Francji i w Brukseli są wynikiem fatalnych pomysłów polityków europejskich, którzy chcą integrować uchodźców m.in. poprzez sport. - Bojowników muzułmańskich, tych, którzy są gotowi zabić siebie, zabić innych, chcą integrować poprzez sport - grzmiał Błaszczak.

Polityk wspomniał też innego "ważnego polityka z zachodniej Europy", który zaznaczał, że należy opracować jakąś koncepcję intelektualną dotyczącą integracji.

Taka koncepcja powstała 2000 lat temu. Nazywa się chrześcijaństwo. Ta koncepcja jest i dotyczy godności oraz pozycji człowieka

- kontynuował minister i dodał, że po jego słowach na sali zapadła cisza.

To jeszcze nie koniec. Błaszczak przypomniał też, że w VIII wieku Karol Młot "zatrzymał nawałę muzułmańską we Francji". - I pan chce być Karolem Młotem Polski? - dopytywał Piasecki. - Nie, ja tylko pokazuję, że integracja poprzez sport nie będzie prowadziła do powodzenia - odpowiedział Błaszczak.

Dzieci w obozach kontenerowych

W kwietniu "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że MSWIA przygotowało specjalne rozporządzenie dotyczące migrantów, zgodnie z którym na wschodniej granicy Polski mają powstać strzeżone ośrodki i areszty dla uchodźców. Na mocy nowych przepisów możliwe będzie umieszczanie uchodźców pod nadzorem, w kontenerach otoczonych drutem kolczastym. Do zamkniętych ośrodków mieliby trafiać niemal wszyscy uchodźcy szukający u nas schronienia, również rodziny z dziećmi.

Błaszczak obawia się decyzji UE? Chce zamknąć uchodźców w obozach z drutem kolczastym

Minister Błaszczak przyznał, że pomysł zakłada utworzenie na terenach przygranicznych obozów kontenerowych otoczonych drutem kolczastym.

- Chodzi o taki negatywny scenariusz, gdyby doszło do kryzysu, jaki miał miejsce na Węgrzech w 2015 roku, kiedy to na granicy węgiersko-serbskiej dochodziło do regularnych starć między uchodźcami, a policją węgierską. Chodzi o to, żeby być przygotować na taką sytuację miejsca, w których (uchodźcy) oczekiwaliby na deportację - ci, którzy próbowaliby dopuszczać się łamania prawa. I tylko o to chodzi - oświadczył Błaszczak.

Więcej o:
Komentarze (451)
Zacięta dyskusja o uchodźcach. Redaktor do Błaszczaka: I pan chce być Karolem Młotem Polski?
Zaloguj się
 • pener1986

  Oceniono 32 razy 12

  Europa nie boryka się z problemem uchodźczym, Europa boryka się z problemem nielegalnej imigracji. W 2016r. do Włoch dotarło ponad 180 tys tzw. „uchodźców”, z czego tylko 90 tys złożyło wnioski o azyl, pozostali zniknęli, ruszyli w głąb kraju, kontynentu i nie wiadomo gdzie się znajdują. Z tych 90 tys., którzy wnioskowali o azyl, tylko niespełna 5 tys. został przyznany, co odpowiadało za niespełna 3% wszystkich migrantów, dodatkowo niespełna 20% z wnioskujących o azyl (10% ogółu migrantów) otrzymało tymczasową ochronę humanitarną z pozwoleniem na pozostanie w kraju przez okres 12 miesięcy.

  Czy Włochy poradziłyby sobie z ok 5 tys. uchodźców rocznie i dodatkowo tymczasową ochroną dla niespełna 19tys? Bez najmniejszego problemu.
  Biorąc powyższe pod uwagę, czy możemy mówić o fali uchodźców czy nielegalnych imigrantów?
  EU powinna ratować tych ludzi dryfujących na morzu, ale nie transportować ich do Europy, tylko (zgodnie z prawem międzynarodowym) do najbliższego portu, czyli portów znajdujących się w Tunezji lub Libii. W tych państwach utworzyć obozy w których można wnioskować o azyl. Takie rozwiązanie zatrzymałoby falę migracji i oszczędziło tysiące żyć ludzkich.

  Co do polityki naszego kraju w kwestii uchodźców, to jak PiS ma w zwyczaju jest najzwyczajniej w świecie dziecinna. Powinniśmy przyjąć należną nam kwotę uchodźców albo przynajmniej pierwszą turę. W ciągu 6 miesięcy żadnego nie byłoby w kraju, bo każdy szuka azylu na zachodzie. Gdyby tak się stało Polska uzyskałaby dyplomatyczną amunicję, a przecież na siłę tych ludzi u nas nie zatrzymamy, kajdankami do kaloryferów nie przypniemy.

 • chi-neng

  Oceniono 142 razy 12

  - Przywileje i mamone Unii jednak chcecie miec i zachowac...
  - Jezdzic i pracowac w krajach skandynawskich, NiemczechAnglii
  - Poruszac sie swobodnie w calej EU tez chcecie nadal, prawda?

  Ale dac cos z siebie, w ramach wspolpracy i solidarnosci z panstwami nalezacymi do Unii, ktore daly z siebie juz maximum (z powodu idiotycznej 'poprawnej polityki', ALE DALY Z SIEBIE I NADAL DAJA....) jest nie do pomyslenia...

  Problem migracji dal wam zwyciestwo w wyborach, ktorego nie macie zamiaru 'puscic'.
  Raczej wrecz odwrotnie.
  Zachwac by wprowadzic via ponowny komunizm - dyktature, z planem zachowania jej dotad, dokad kaczolap bedzie zdolny do czlapania sie na tych kaczych lapach.

 • speedy13

  Oceniono 38 razy 12

  "życie ludzkie jest bezcenne" - czyli co, będziemy jednak przyjmować uchodźców ratujących swoje życie przed wojennym zagrożeniem?

 • scepty11

  Oceniono 34 razy 8

  W naszym kraju powinno się odbyć referendum dotyczące uchodzców, którego treść brzmiałaby tak:

  Czy jesteś za przyjęciem uchodźców do Polski? :
  1. Nie
  2. Tak i zobowiązuję się do przyjęcia pod swój dach określonej liczby w zależności od powierzchni mieszkaniowej zajmowanego przeze mnie lokalu. Dane .....(tu zwolennik ubogacenia podaje swoje dane w celu identyfikacji i możliwości rozlokowania astrofizyków z Somalii)

 • korgan123

  Oceniono 38 razy 8

  Karol Młot uchronił Francje przed wzbogaceniem kulturowym w roku 732.
  Ale Polska nie jest gorsza.
  Chwała Janowi III Sobieskiemu.

 • Tomek W

  Oceniono 27 razy 7

  Naprawdę ci ludzie chcący przyjąć uchodźców muzułmańskich są durni. Redaktorze piasecki, jak zamierzasz zintegrować tych uchodźców? Czy tak samo będzie to wyglądało jak na przykład mniejszość cygańska?

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 25 razy 7

  >Dzisiaj Komisja Europejska ma podjąć decyzję, czy zacznie postępowanie przeciwko Polsce, >Węgrom i Czechom w związku z nieprzyjmowaniem przez te kraje uchodźców.

  Na niemieckie ultimatum 2017 odpowiemy tak jak na niemieckie ultimatum 1939.

  Merkel nie uzgadniała wpuszczenia nachodźców z nikim.
  A więc niech z nikim się nimi dzieli.
  STOP szwabskim nadludziom-ubermenschom dyktującym innym co mają robić.

 • mlot_na_pogan

  Oceniono 30 razy 6

  Wchodzę na forum i co widzę?
  -Rynsztok widzę Panowie i Panie. Intelektualny rynsztok.
  Czasami mam wrażenie, że pracownicy z Czerskiej mają po 100 nicków i sami sobie piszą artykuły i sobie komentują.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX