PO mówi o bojkocie TVP, bo nie chce być "mięsem armatnim". Ale chyba nie wszyscy o tym wiedzą

- Będziemy rzadziej pojawiać się w programach publicystycznych TVP - oświadczył Jan Grabiec w wywiadzie dla portalu wirtualnemedia.pl. Powodem ma być nieuczciwe traktowanie posłów opozycji.

Zmiana tematu programu tuż przed jego rozpoczęciem oraz odmawianie uczestnictwa niektórym posłom - to tylko część powodów, dla których posłowie Platformy Obywatelskiej zamierzają rzadziej pojawiać się w programach publicystycznych TVP. - Telewizja nie gra z nami fair - wyjaśnił w portalu wirtualnemedia.pl Jan Grabiec.

Przykład bojkotu można było zaobserwować chociażby w niedzielnym "Gościu Wiadomości", w którym nie pojawił się żaden przedstawiciel PO. Jak twierdził Michał Adamczyk*, stacja dzwoniła do "11 posłów, ale żaden nie chciał wystąpić w programie". Jednak już w poniedziałek w tym samym programie wystąpił senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski, a we wtorek w "Gościu Poranka" pojawił się Marcin Święcicki.

Grillowanie na wizji

Rzecznik Platformy skarżył się w wywiadzie, że politycy związani z tym klubem są zapraszani do programów na ostatnią chwilę "w dodatku na warunkach dyktowanych przez posłów PiS". - Gdy zgłaszamy swoich przedstawicieli, słyszymy, że posłowie strony rządowej nie chcą z nimi rozmawiać - mówił, wspominając, że chodzi np. o posła Michała Szczerbę.

"Wiadomości" TVP poświęciły Michałowi Szczerbie cały materiał. "Agresywna nadpobudliwość obraża naszych widzów"

Grabiec zauważył też, że tematy rozmów "jakimś cudem zmieniają się tuż przed wejściem na wizję", co utrudnia partii typowanie specjalistów, którzy powinni w nich uczestniczyć. - Gdy my wysyłamy eksperta od polityki zagranicznej, w ostatniej chwili okazuje się, że rozmowa będzie dotyczyć spraw wewnętrznych. Wydawcy programów wprowadzają naszych posłów w błąd - podkreślił i dodał, że posłowie PO mają dość "występowania w charakterze mięsa armatniego, osób do grillowania na wizji".

* Przepraszamy red. Krzysztofa Ziemca za omyłkowe przypisanie mu słów, których nie powiedział - w niedzielę nie prowadził programu "Gości Wiadomości" - redakcja.

Więcej o:
Komentarze (445)
PO mówi o bojkocie TVP, bo nie chce być "mięsem armatnim". Ale chyba nie wszyscy o tym wiedzą
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 145 razy 33

  Spokojnie można do TVPis nie chodzić , tego badziewia już nawet pisi wyznawcy nie oglądają oni wolą propagandę Rydzyka

 • kemor234

  Oceniono 123 razy 23

  Niejaki pan "redaktor" Rachoń (chyba?) spokojnie może jednoosobowo poprowadzić program.
  Sam zarówno pyta jak i odpowiada na pytania, przerywa odpowiedzi, zmienia tematy, "zagaduje" uczestników (nie wszystkich, rzecz jasna), wprowadzając chaos na wizji. Ogromny. Po programie nigdy nie wiem, o co chodziło.
  Jakby był sam, to by powiedział co mu kazano ... i z głowy. Szybciej i taniej.

 • proteusz33

  Oceniono 56 razy 10

  Bardzo dobrze że nie będzie tam awanturników.Jeżeli sami oficjalnie rezygnują to nie będą mogli mówić że ich nie zapraszają.O ile dobrze pamiętam to już 1,5 roku temu ogłosili bojkot TVP ale im przeszło po jakimś czasie

 • Jon Gilbert

  Oceniono 24 razy 8

  Platfusy do wyborów NARZUCALI WYŁĄCZNIE swoje tematy i narrację, teraz nie dotarło do ich ptasich móżdżków , że są tam gdzie plecy kończą swoją nazwę. I z tym nie mogą się pogodzić, dlatego tak głośno KWICZĄ.

 • lajdan

  Oceniono 30 razy 8

  Za przyjemność nieoglądania i słuchania takiego szczerby, szetyny, nojmana, kopaczki i innych oddał bym krocie

 • lajdan

  Oceniono 36 razy 8

  PO idźcie krok dalej: przestańcie się wogóle pokazywać i wyp....e z Polski....

 • bart5554

  Oceniono 34 razy 8

  Celem totalnej opozycji medialnej (m.in. Wyborcza, TVN, Polsat, TOK FM, Onet czy Newsweek) i politycznej (PO/N/PSL) jest zniechęcenie Polaków do oglądania telewizji publicznej by mieć całkowity wpływ na kreowanie poglądów społeczeństwa. Do tej pory np. Wyborcza próbowała "recenzować" swoim Czytelnikom treść rozmów TVP, "interpretować" lub "tłumaczyć". Widać to nie wystarczy..

  Czy TVP jest w 100% obiektywna? Oczywiście nie. Jednak zapoznanie się z dwoma różnymi poglądami lub punktami widzenia daje szansę na zbudowanie świadomej opinii. Aż do przegranych wyborów przez PO-PSL Polacy nie mieli takiej szansy.

  Polecam zobaczyć "TVP-PO-PSL" i porównać z "TVPiS":

  Za czasów PO-PSL:
  www.youtube.com/watch?v=sHjb9lrMEow

  Za czasów PiS:
  www.youtube.com/watch?v=gjLgvppH5KE

 • gr_ub_y

  Oceniono 34 razy 8

  Co za ulga.

  Chociaż z drugiej strony wpuścić tego szajbusa Szczerbę na antenę, to gwarantowany skok w sondażach.

  No nic... niech "występują" w TVN, tam nie będą musieli tłumaczyć dlaczego x. Kazek "Ku..." Sowa układa im kadry w ministerstwach i mówi im kogo należy zniszczyć.

 • jedyny_times

  Oceniono 96 razy 8

  Żaden szanujący się polityk, artysta czy naukowiec, ktokolwiek, nie powienien występować w TVP, ponieważ, bedąc w studio autoryzuje swoją obecnością media, które są tubą propagandową pisu. Po prostu. Widziałem nie raz ich dziennik, nie raz pokazywano zmanipulowaną, od środka zdania puszczoną wypowiedź tego, czy innego polityka. To po co mają tam chodzić, żeby tvp robiła z nimi to samo co MON z ekspertyzą WAtu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX