Frasyniuk odpowie za "naruszenie nietykalności" policjanta podczas blokady miesięcznicy

Policja w sobotę wynosiła ludzi, którzy blokowali drogę uczestnikom miesięcznicy smoleńskiej. Dziś mówi o konsekwencjach, jakie czekają za udział w blokadzie.

W sobotę policja usunęła z Krakowskiego Przedmieścia osoby, które chciały zablokować miesięcznicę smoleńską. Wyniesiony został m.in. znany działacz opozycji PRL, Władysław Frasyniuk. Później wylegitymowano uczestników blokady. 11 osób zgodziło się na przyjęcie mandatów, ale większość odmówiła.

Frasyniuk odpowie za popychanie policjanta

Policja zapowiada: będzie 91 wniosków do sądu za "blokowanie jezdni na drodze marszu legalnego zgromadzenia". 7 osób odpowie przed sądem za "złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu aktu religijnego", a 10 osób za inne wykroczenia. 

Tak wyglądała sytuacja na proteście przeciw miesięcznicy - zobacz zdjęcia >>>

Jak mówi rzecznik komendy stołecznej, Mariusz Mrozek, Władysław Frasyniuk będzie odpowiadał za "naruszenie nietykalności cielesnej policjanta". Chodzi konkretnie o popychanie funkcjonariusza.

Na swoim Twitterze PiS w niedzielę rano umieścił krótkie nagranie z komentarzem: "Frasyniuk popycha policjanta. Podaj dalej, jeśli nie zgadzasz się z tym, że elitom wolno więcej."

Co grozi Frasyniukowi?

Jak czytamy na stronie policji, za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grożą grzywna, ograniczenie wolności, a nawet 3 lata pozbawienia wolności.

"Jeżeli czyn określony wywołało niewłaściwe zachowanie się funkcjonariusza (...), sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia" - precyzują przepisy.

CZYTAJ TEŻ: O wyniesieniu Frasyniuka piszą już za granicą. A PiS odpowiada innym nagraniem: "Podaj dalej" >>>

Więcej o:
Komentarze (831)
Frasyniuk odpowie za "naruszenie nietykalności" policjanta podczas blokady miesięcznicy
Zaloguj się
 • kwiatpatologii

  Oceniono 181 razy 83

  "przeszkadzanie w wykonywaniu aktu religijnego"
  Religia Smoleńska oficjalnie uznawana przez struktury państwa.
  A Jarosław jej Prorokiem i Arcykapłanem.

 • Oceniono 126 razy 40

  AKT RELIGIJNY ?????? hahahahahahahahahahahaha ....raczej seans nienawisci i iscie "czarna msza" w wykonaniu bandy oczadziałych psychopatów którzy dorwali sie do wladzy i chyba trzeba ich bedzie granatem od foteli odrywac bo sami jej nie oddadza nawet w wyniku demokratycznych wyborów. Pełen Szacun dla p.Frasyniuka.Tragedia tego kraju jest to że do wladzy dorwały sie karły moralne i słuzalczy aparatczycy pokroju bruda czy plaszczaka,socjopaci jak maciora + prezydent marionetka. Gdzie Ci wszyscy którzy byli wspoltworcami 1 Solidarnosci ? Gdzie te autorytety?? Rzady PO to była farsa i obciach na maxa, słuzalczosc wobec UE i brak twardej reakcji na katastrofe smolenska w odniesieniu do postepowania rosjan i to sie teraz odbija nam wszystkim czkawka w postaci sukcesu PiS. Ale to wszystko to pikuś wobec obecnego zawlaszczania panstwa ,rodzenia sie na naszych oczach totalitaryzmu i siegania wpływy i wladze na wszystkich szczeblach .Za chwile polegna samorządy i to pisuar bedzie decydowac czy w dowolnym miescie,miasteczku w Polsce bardziej potrzebny jest nowy kosciół a nie budowa drogi,szkoły, kanalizacji,inwestycji kulturalnych i prospołecznych.Kazdy demokraybrany radny,prezydent miasta etc etc bedzie mogł byc odwołany pod bzdurnym zarzutem i zastapiony czlowiekiem z nadania mikroprezesa. Niestety juz obudzilismy z reka w nocniku. To nie sen to jawa.

 • hunter54

  Oceniono 107 razy 19

  Cała Warszawa dla Warszawiaków -Nie ma zgody na prowokowanie mieszkańców, tworzenie sztucznego komicznego prawa o miesięcznicach, zawłaszczanie, dzielenie i grodzenie miasta do 2020 r, straszenia milicją Błaszczaka, dla potrzeb chorych objawień Kaczyńskiego i mafii PIS-u

 • jan_sobczak1

  Oceniono 84 razy 10

  PiS ośmiesza się już sponsorując swoją marką te "imprezki" a krzycząca i plująca dzicz sama wystawia sobie świadectwo. Pora przenieść to z ulic do kościołów. A idiota Frasyniuk jak naruszył to "beknie" i nikt nie będzie płakał skoro taki z niego obrońca praworządności.

 • krakuw

  Oceniono 35 razy 7

  Kto jest lepszym w blokowaniu : Andrzej Lepper , Stanisław Łyżwiński, Renata Beger, Danuta Hojarska ( Samoobroną ) vs. Władysław Frasyniuk, Mateusz Kijowski , Paweł Kasprzak , Andrzej Hadacz.

 • elkasowa.02

  Oceniono 43 razy 7

  "Będziesz siedział, będziesz siedział, będziesz siedział...............

 • truten.zenobi

  Oceniono 13 razy 7

  ten konflikt to taka zasłona dymna dla wałków jakie kreci popis - i tyle w temacie.
  28 lat temu jak Polska wstawała z kolan to sie zdrowo jebnęła w głowę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX