Najnowszy sondaż CBOS. Zjednoczona Prawica z dwa razy wyższym poparciem od PO

• Sondaż CBOS: PiS, Solidarna Polska i Polska Razem z 42 proc. poparcia
• Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 21 proc. ankietowanych
• Wg sondażu Nowoczesna i PSL znalazłyby się poza Sejmem

Jeśli wybory odbyłyby się w czerwcu, 42 proc. ankietowanych zagłosowałoby na obóz Zjednoczonej Prawicy (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Polska Razem) - wynika z sondażu CBOS. Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 21 proc. badanych. W Sejmie znalazłoby się też ugrupowanie Kukiz'15 (9 proc.). Poza Sejmem Nowoczesna (4 proc.), SLD (4 proc.), PSL (3 proc.), Partia Razem (1 proc.) i Wolność (1 proc.). Badanie zostało wykonane w dniach 1-8 czerwca wśród osób deklarujących chęć udziału w wyborach. Jak podaje "Gazeta Prawna", próba wyniosła 1020 osób, a sondaż wykonano metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Dowiedz się więcej:

Jakie były wyniki poprzedniego sondażu?

Według poprzedniego sondażu CBOS gdyby wybory odbyły się na początku maja, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 39 procent głosów (wzrost o dwa punkty procentowe). Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska, na którą chce zagłosować 26 procent badanych. Do Sejmu weszłyby jeszcze: ruch Kukiz'15 (7 procent) oraz Nowoczesna (5 procent) - podała TVP Info. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Komentarze (778)
Najnowszy sondaż CBOS. Zjednoczona Prawica z dwa razy wyższym poparciem od PO
Zaloguj się
 • wilq9

  Oceniono 90 razy 14

  to dlatego, że ludzie nie do końca chyba wierzą Schetynie, gdy Ten mów, że nie przyjmie tzw. "uchodźców". To jest temat, który dał PISowi samodzielne rządy i to jest jedyny temat, który może ich utrzymać przy władzy

 • krzysio333

  Oceniono 78 razy 10

  Oj to boli. Kiedy w końcu PO zrozumie, że samo tylko najeżdżanie na PIS nic nie da?. Wyborcza, Twojej winy też tu trochę jest. Przecież w zasadzie zajmujesz się tylko jednym, od rana do wieczora. Nie lepiej być normalną chociaż jedną jedyną w tym kraju obiektywną gazetą?.

 • wojtek_2000

  Oceniono 84 razy 10

  skąd się bierze te 21% które chce głosować na PO, oto jest pytanie i zagadka godna geniusza socjologii, psychologii i innych nauk?

 • karburator_1

  Oceniono 13 razy 7

  Ale sweter się sfilcował.

 • mireczekb

  Oceniono 47 razy 7

  Co dziwnego w tym, że PiS ma taką przewagę ? Gospodarka kwitnie, ludziom żyje się dostatniej, bezpieczniej, bezrobocie bardzo małe ... to i zdecydowane poparcie społeczeństwa ma. Ludzie pamiętają co się działo za czasów koalicji PO i PSL.

 • nino.rota

  Oceniono 45 razy 7

  PiS jak zwykle miażdży i masakruje PO, Nowoczesna, KOD i Lewice razem wzietych.

  Brawo dr Jaroslaw Kaczynski!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX