Bochenek mówi o Ewie Kopacz i "kłamstwie smoleńskim". Wtedy jedno pytanie wybija go z rytmu

Rzecznik rządu rozmawiał z dziennikarzami o "kłamstwie smoleńskim" i wezwaniu byłej premier Ewy Kopacz do Prokuratury Krajowej. Nagle padło pytanie o trzy osoby, które według Macierewicza miały przeżyć katastrofę.

Rafał Bochenek mówił dzisiaj na konferencji prasowej w Sejmie o wezwaniu Ewy Kopacz do Prokuratury Krajowej. Była szefowa rządu jest przesłuchiwana w charakterze świadka w sprawie nieprzeprowadzenia w Polsce sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Dziennikarze zadawali kolejne pytania związane z tragedią z 2010 roku i "kłamstwem smoleńskim".

"Trzy osoby, które przeżyły"

Jedna z dziennikarek nieoczekiwanie poruszyła temat doniesień o trzech osobach, które przeżyły katastrofę smoleńską. W 2013 roku szef MON Antoni Macierewicz mówił "z olbrzymią dozą pewności i prawdopodobieństwa", że "relacje o tym, że trzy osoby przeżyły są wiarygodne". Macierewicz powoływał się wtedy na doniesienia trzech niezależnych świadków.

 

- Czy szef MON również powinien przeprosić rodziny, za to, że mówił, że trzy osoby przeżyły katastrofę, co dla wielu ludzi było udręką? - zapytała, czym mocno zaskoczyła rzecznika rządu.

- Pani redaktor, poczekajmy na wyjaśnienie okoliczności tej sprawy. W tym momencie organy państwa starają się wyjaśnić... - odpowiedział Rafał Bochenek po chwili milczenia. Redaktorka nie dawała za wygraną.

- A czy pan myśli, że trzy osoby przeżyły moment katastrofy? - pytała dalej

- Pani redaktor, w tym momencie pracuje podkomisja smoleńska, prokuratura, poczekajmy na ich kompleksowe ustalenia. Wiemy, że raport pana Millera był niewiarygodny, był pisany pod dyktando rosyjskie, przecież to wynika jasno z taśm, na których nagrał się pan Miller. Poczekajmy, jak obiektywne organy państwa polskiego, które chcą rzetelnie i kompleksowo wyjaśnić tę straszliwą katastrofę i tragedię, dojdą do swoich wniosków - ciągnął Bochenek.

- Czy nie wyklucza pan takiego scenariusza, że trzy osoby mogły przeżyć? - drążyła dziennikarka.

- Ja będę się opierać na raportach właściwych organów, dobrze? - zakończył temat rzecznik.

"Przychodzi poseł Antoni do lekarza...". "Są granice absurdu". Macierewicz tematem dnia u Olejnik

Ewa Kopacz w Smoleńsku

Wczoraj w mediach pojawiła się informacja, że Ewa Kopacz otrzymała wezwanie na przesłuchanie w charakterze świadka. Rzeczniczka Prokuratury Krajowej wyjaśniła, że śledztwo jest prowadzone ws. "niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych i utrudnianie postępowania polegające m.in. na nieprzeprowadzeniu sekcji zwłok ofiar katastrofy pod Smoleńskiej". Kopacz w kwietniu 2010 roku była ministrem zdrowia. Po katastrofie smoleńskiej poleciała do Moskwy, gdzie pomagała w procesie identyfikacji zwłok ofiar. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o:
Komentarze (286)
Bochenek mówi o Ewie Kopacz i "kłamstwie smoleńskim". Wtedy jedno pytanie wybija go z rytmu
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 131 razy 109

  Może Antoni ukrywa te trzy osoby od siedmiu lat, żeby ich Kopacz nie dobiła. Bo z jego ust to każdy absurd może paść bezkarnie. I wtedy ta ucieczka ze Smoleńska miałaby sens. Uciekał z ocalałymi przed zemstą Tuska.

 • szaja25

  Oceniono 92 razy 72

  Jak słyszę tego zasmarkanego świra, który mówi, że raport Millera był pisany pod dyktando Rosji to myślę, że jego IQ jest na poziomie kija od miotły. Ewę Kopacz ocenia z wielką ochotą i uśmiechem na twarzy, ale o bredniach maciory już każe czekać na wyjaśnienia sprawy, wyjątkowo zakłamana persona.

 • remo29

  Oceniono 94 razy 70

  Co przykrywamy tym tematem? Sprawę paralizatora na komendzie i pytanie o powiązanie p. Kempy z tymi policjantami, czy jakąś grubszą rzecz?

 • jacekczewa

  Oceniono 61 razy 39

  obiktywne organa państwowe...noż ku... mało sie nie udusiłem ze śmiechu....

 • biesczad1

  Oceniono 58 razy 38

  Komisja mitomana {kłamcy?} Berczyńskiego to wiarygodna komisja?...

 • japiota

  Oceniono 56 razy 32

  Kiedy zostanie ujęty zamachowiec który podłożył bombę termobaryczną ? Co robi w tej sprawie policja i prokuratura ? Czy tak jak w przypadku Stachowiaka zamiata zamach pod dywan lekceważąc wnioski komisji smoleńskiej ?
  Podpowiem rejon poszukiwań: Żoliborz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX