Pieronek o PiS: To żałosne. "Straszy się uchodźcami, a potem cynicznie to wykorzystuje.

Biskup Pieronek ostro skrytykował postawę rządu wobec uchodźców. - Jako chrześcijanie mamy moralny obowiązek być gościnnymi dla tych, którzy uciekają przed śmiercią - podkreślił duchowny.

Rząd celowo straszy obywateli przed uchodźcami, utożsamiając ich z terrorystami, żeby wykorzystywać ich do walki politycznej, uważa biskup Tadeusz Pieronek, który w poniedziałek był gościem "Kropki nad i" w TVN24. - Czyni się wszystko, żeby zastraszyć ludzi tym sprowadzaniem uchodźców i migrantów, a potem cynicznie używa się tego w polityce - zauważył duchowny.

"Wyolbrzymianie problemu"

Biskup zaznaczył, że utożsamianie muzułmanów z terroryzmem jest nie tylko niewłaściwe, ale prowadzi do wyolbrzymienia problemu. - Nie uogólniajmy, bo jeżeli chrześcijanin zabije człowieka, to wszyscy chrześcijanie nie są zabójcami - powiedział, podkreślając, że uchodźców nie należy się bać, ponieważ to oni w gruncie rzeczy są poszkodowani.

Duchowny skrytykował też premier Beatę Szydło, ministra Mariusza Błaszczaka i ministra Antoniego Macierewicza za "antychrześcijańską postawę".

Ja im nic nie mogę powiedzieć, bo i tak nie usłuchają. Ale wydaje mi się, że prezentują naprawdę antychrześcijańską postawę wobec ludzi. I to jest żałosne

 - ocenił bp. Pieronek.

Bp Pieronek o ekshumacjach smoleńskich dużo ostrzej niż kard. Nycz. Zadaje jedno proste pytanie

"Metody, które są zdziczeniem"

Biskup Tadeusz Pieronek już wcześniej krytykował obecny rząd. Kiedy w grudniu trwał kryzys parlamentarny, duchowny nazwał niedopuszczanie opozycji do głosu "dramatem". - Nie można osiągnąć dobra metodami, które są zdziczeniem - podkreślał. Wtedy też poruszał kwestię przyjmowania uchodźców.

- Nie można się tutaj wymawiać tym, że wśród nich znajdzie się jakiś terrorysta, albo że komuś nie będą się podobały warunki, możliwości pracy czy osiedlenia - mówił w TVN24. - Moim zdaniem Polska miała obowiązek otworzyć się na uchodźców, tym bardziej, że Kościół był gotów ich przyjąć - opisywał. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Więcej o:
Komentarze (148)
Pieronek o PiS: To żałosne. "Straszy się uchodźcami, a potem cynicznie to wykorzystuje.
Zaloguj się
 • scibor3

  Oceniono 48 razy 6

  Czy tytuł "biskup pomocniczy" oznacza że jest niepełnowartościowym biskupem czy też, że jest "biskupem inaczej"?

 • kawabis

  Oceniono 29 razy 5

  Dawać lemingi, ksiądz chce przyjmować młodych uchodźców, a w "klątwie" pokazali przecież po co? Nie jedziecie po "czarnym"?

 • pol733

  Oceniono 37 razy 5

  To niech Pieronek bierze muslinów do siebie do pałacu biskupów a nie do ośrodków dla uchodźców usytuowanych koło domów Polaków. Sam siedzi w strzeżonym pałacu a nam chce robić piekło. Tak długo jak PIS nie godzi się na przyjmowanie muzułmanów do Polski ma mój głos. Bezpieczeństwo mojej rodziny, moje i moich rodaków jest wartością nadrzędną.

 • blumkwist

  Oceniono 51 razy 5

  Może gdyby zawczasu dokonano lustracji polskiego duchowieństwa, bp. Pieronek nie musiałby się teraz na zawołanie produkować u Stokrotki.

 • psychiatra_po

  Oceniono 26 razy 4

  Tu nie chodzi o strach przed uchodźcami czy nawet przed zamachami. W tej chwili mamy do czynienia z wędrówką ludów z Afryki i części Azji do Europy. Ja się nie boję zamachów terrorystycznych. Ja się boję głodnych, bezdomnych i zdesperowanych ludzi na ulicach europejskich miast, koczujących w namiotach gdzieś na przedmieściach, lub stłoczonych w obozach koncentracyjnych (bo jak inaczej nazwać te obozy?). Boje się ludzi, którzy w swoich krajach musieli/chcieli walczyć maczetami, dla których zabicie dziecka z wrogiego plemienia/rodu nie było zbyt dużym problemem. Jestem ksenofobem? OK. jestem. Ale ja chce po prostu spokojnie żyć w sowim własnym domu, na który od pokoleń pracuje moja rodzina.

 • 31.februarius

  Oceniono 36 razy 4

  Tadziu Pieronek Czerskistą polowym? ...

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 38 razy 4

  Zdrajcy ściągają kalifat aby podbił Europę, jak barbarzyńcy Cesarstwo Rzymskie.
  Wmawiają nam że mamy być solidarni aby mogli ściągnąć pół Afryki i Azji.

  Kościół głosi hasło "miłuj bliźniego swego jak siebie samego"
  Tymczasem dla kalifatu jesteśmy niewiernymi których chętnie by wypędzili lub wybili.

 • krakuw

  Oceniono 15 razy 3

  @UE wybrała słabego lidera (27:1)
  A w zamian słaby lider UE chce do naszej Kochanej Ojczyzny sprowadzić (1 000 000 uchodźców :1) !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX