Mariusz Błaszczak strollowany. Ten dopisek z Wikipedii chyba mu się nie spodobał. Już zniknął

"Mariusz Błaszczak uznawany jest za pierwowzór postaci Mariusza w polskim internetowym serialu Ucho prezesa" - taki tekst jeszcze niedawno wyświetlał się po wpisaniu w Google hasła Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak na Wikipedii ma obszerne hasło. Dowiemy się z niego m.in., jak rozwijała się jego polityczna kariera. I to właśnie w tym wpisie pojawił się akapit: "obecność w kulturze masowej", a w nim zdanie nawiązujące do jego obecności w słynnym serialu satyrycznym, "Ucho prezesa".

To właśnie ono pojawiało się na eksponowanym miejscu, po wpisaniu w Google "Mariusz Błaszczak".

Mariusz Błaszczak strollowanyMariusz Błaszczak strollowany Wikipedia

Ministrowi - jeśli ma mało dystansu do siebie - mogło nie spodobać się żartobliwe nawiązanie. W końcu w lubianym "Uchu prezesa" przedstawiony został jako pokorny poddany tytułowego prezesa.

Powyższy dopisek już zniknął z Wikipedii, ale internet nie zapomina. Print screeny z poprzedniej wersji nadal krążą.

ZOBACZ TEŻ: Bójki i przepychanki na miesięcznicy smoleńskiej

Więcej o:
Komentarze (143)
Mariusz Błaszczak strollowany. Ten dopisek z Wikipedii chyba mu się nie spodobał. Już zniknął
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 59 razy 49

  Prawdę usunęli. Przecież jest pierwowzorem samego siebie. Dość realnie wchodzi w tyłek.

 • pysio62

  Oceniono 56 razy 44

  Blaszczak, pseudominister, tak jak i w praktyce ten tak zwany PIS-owski "rzad", moze za wyjatkiem Strezynskiej, ale co ona wlasciwue robiw tym szemranym towarzystwie. Blaszczak, jak i jego mocodawca, Kaczynski, i wielu innych PIS-owcow, w przyszlosci za lamanie Konstytucji i prawa zostanie pociagnietych do odpowiedzialnosci konstytucyjnej, karnej, cywilnej i finansowej. TS to bedzie jednak dla PIS-owcow tylko ewentualnie dodatek, sa w KK odpowiednie paragrafy na to co oni teraz robia, z kara dozywocia wlacznie.

 • dziadekjam

  Oceniono 56 razy 38

  Zniknięcie tego wPiSu to poważna strata dla Błaszczaka, bo w "Uchu prezesa" wzbudza trochę sympatii, a w realu tylko wstręt i pogardę...

 • cezar85

  Oceniono 52 razy 38

  skandal!!!

  żaden pierwowzór, tylko przydupas prezesa

 • niebozaoknem

  Oceniono 44 razy 32

  Pan Mariusz dla żartu zwany ministrem.

 • polakadam

  Oceniono 37 razy 23

  Biografia Płasczaka

  Mariusz nie jest zadowolony ze swojego życia. Studia na Wydziale Historycznym rozpoczął w 1989, przez co nie załapał się na żadnego milicjanta, który spałowałby jego plecy. Na szczęście (dla jego kariery) dołączył do Niezależnego Zrzeszenia Studentów i Stowarzyszenia Katolickiej Młodzieży Akademickiej, dzięki czemu znalazł swoje 5 minut w Porozumieniu Centrum, a potem w PiSie. Szansę na awans dostał do Kazimierza Marcinkiewicza, ale ten nie spostrzegł w nim wielkiego talentu do lizusostwa. Od 11 września 2007 roku był ministrem bez teki. Tekę dostał 16 listopada. W niej znalazła się kartka z adnotacją, kiedy ma zabrać swoje rzeczy i zrobić miejsce dla ministra z PO.
  W 2009 roku został rzecznikiem prasowym klubu parlamentarnego PiS (odpowiedzialnym za przekazywanie wskazówek Prezesa do redakcji Gazety Polskiej), a 3 sierpnia 2010 przewodniczącym klubu parlamentarnego tej partii. Za wieloletnie dokonania otrzymał posadę jako minister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Beaty Szydło.
  Dziś szkoli policję do pałowania uczciwych protestujących z KOD-u. Pierwsze egzaminy przeprowadził w Poznaniu (podczas czarnego protestu) oraz w Warszawie (podczas puczu kanapkowego). Niestety okazało się, że policja nikogo nie spałowała oprócz grupy anarchistów. Po tym gdy wyszła wpadka, to Prezes zabronił Błaszczakowi wymuszania polskiemu przemysłowi filmowemu zatrudniania scjentologów i innych Gibsonów do filmu o Polakach podczas II wojny światowej.

 • fu_pis

  Oceniono 31 razy 23

  A miał szansę jakoś pozytywnie zaistnieć w internecie, to wziął i skasował prawdę o sobie? Może też cały życiorys do śmieci?

 • lodzermensz1

  Oceniono 31 razy 23

  A jakim prawem ten doPiSek z Wikipedii zniknął?
  Czy Wikipedia pokazuje całą rzeczywistość, czy tylko tę jej część, która podoba się władzy? Przecież ten doPiSek Błaszczaka nie obraża i jest w pełni prawdziwy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX