Andrzej Duda wbija szpilę Waszczykowskiemu. Konflikt o ambasadorów

Prezydent Andrzej Duda celowo blokuje niektóre nominacje ambasadorskie ministra spraw zagranicznych - podało RMF FM. Celem ma być zmuszenie resortu do trzymania się ustalonego przez Dudę porządku.

Jak dowiedział się reporter RMF FM, prezydent Andrzej Duda od kilku miesięcy opóźnia podpisanie nominacji części ambasadorów - m.in. w Kanadzie, Korei Południowej i Tajlandii. - Prezydent czeka na klarowną politykę personalną MSZ, jeśli chodzi o powołanie ambasadorów w kluczowych dla Polski placówkach, które wciąż nie są obsadzone - wyjaśnia Krzysztof Szczerski, dodając, że chodzi przede wszystkim o ambasadora w Paryżu i przy NATO.

"Konflikt jest nadinterpretacją"

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprzecza, jakoby miało konflikt z prezydentem. W oświadczeniu nadesłanym RMF FM czytamy, że jest on "nadinterpretacją słów ministra Szczerskiego".

"Relacje MSZ z Pałacem Prezydenckim w sprawach polityki zagranicznej, w tym obsadzania stanowisk na placówkach dyplomatycznych, są dobre i intensywne. Wakaty na stanowiskach kierowniczych w polskich placówkach dyplomatycznych są sukcesywnie obsadzane w porozumieniu z Pałacem Prezydenckim i Kancelarią Prezesa Rady Ministrów" - podkreśla biuro prasowe resortu. W oświadczeniu czytamy też, że sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych udzieliła poparcia kandydatowi na ambasadora przy NATO i że został już wyznaczony kandydat na ambasadora we Francji.

Więcej o:
Komentarze (115)
Andrzej Duda wbija szpilę Waszczykowskiemu. Konflikt o ambasadorów
Zaloguj się
 • zielonyludek

  Oceniono 42 razy 40

  Duda czy Waszczykowski
  Waszczykowski czy Duda
  Nie moge się zdecydować, który z nich jest mniej kompetentny?
  Pacynka czy brodacz?

 • konigin

  Oceniono 40 razy 38

  Ty, Adrian nie szalej tak, bo od twoich prob wybicia sie na niezaleznosc mamy juz zajady ze smiechu.

 • def11

  Oceniono 28 razy 26

  << Prezydent Andrzej Duda celowo blokuje niektóre nominacje ..>>

  To ociera się już o bezprzykładne w kadencji pana Adriana bohaterstwo, o Virtuti Militari pan Ambroży już mógłby zawnioskować do pana Artura.

  p.s.
  choć wystarczy jeden telefon od pani Basi, że prezes sobie życzy ...i ch...z blokady i orderu :)

 • habib78

  Oceniono 23 razy 23

  Uspokój się Adrian, bo znowu Ludzki Pan Ci łapki nie poda i będzie Ci łyso.

 • leszek.30

  Oceniono 21 razy 21

  Duda i Waszczykowski ......"" Głupi i Głupszy"" ?

 • krynolinka

  Oceniono 21 razy 21

  Ale nominację Amadeusza to podpisał..Jakoś obiekcji nie miał.Także takie pierdoły, że niby coś opóźnia to dla pisowskiego luda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX