Duda może i wygrałby z Tuskiem, ale jest ktoś z kim mógłby przegrać. Zaskakujący sondaż

Złe wieści dla Andrzeja Dudy. Gdyby dziś w wyborach prezydenckich rywalizował z Donaldem Tuskiem, Robertem Biedroniem i Pawłem Kukizem, doszłoby do drugiej tury. A tę obecny prezydent mógłby przegrać.

Panel badawczy Ariadna zbadał poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy i jego potencjalnych kontrkandydatów. Badacze przyjęli, że do rywalizacji stanęliby jeszcze Donald Tusk, Robert Biedroń i Paweł Kukiz. Okazało się, że w obecny prezydent mógłby się czuć pewny wyniku w pierwszej turze - zagłosowałoby na niego 31,9 proc. respondentów. Na drugim miejscu byłby Donald Tusk, z poparciem 26,9 proc. badanych, a na trzecim Robert Biedroń, na którego głos oddałoby 17,8 proc. Ale już w drugiej turze jego zwycięstwo znalazło się w granicy błędu statystycznego - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Duda przegrałby z Biedroniem?

Badacze poprosili respondentów o wybranie swoich preferencji w II turze. Okazało się, że gdyby w II turze Andrzej Duda starł się z Donaldem Tuskiem, to na obecnego prezydenta zagłosowałoby 30,8 proc. badanych. Poparcie dla Tuska wyraziło 27,4 proc. respondentów.

Ale już gdyby doszło do starcia między Dudą a Biedroniem, wygrana obecnego prezydenta znalazłaby się na granicy błędu statystycznego. Na obu polityków zagłosowałoby ok. 28 proc. badanych.

Andrzej Duda nie musi się za to obawiać ewentualnej rywalizacji z Pawłem Kukizem. Na lidera partii Kukiz'15 zagłosowałoby tylko 16,3 proc. respondentów.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 12-16 maja 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1057 osób metodą CAWI.

Więcej o:
Komentarze (267)
Duda może i wygrałby z Tuskiem, ale jest ktoś z kim mógłby przegrać. Zaskakujący sondaż
Zaloguj się
 • sailor20170605

  Oceniono 59 razy 45

  Wychodzi na to, że w Polsce żyje 31,95 procent takich Adrianów, Arkadiuszów czy Ambrożych, którzy się identyfikują z dzikim lokatorem Pałacu Prezydenckiego.

 • c.t.k

  Oceniono 37 razy 27

  PIS zrobi wszystko,żeby społeczeństwu zohydzić-tuż przed wyborami-kontrkandydatów Dudy.Nie cofną się przed niczym nawet sięgając do najbardziej intymnych spraw.
  Okazywanie"dobrego serca" nie ma sensu.

 • japka_putina

  Oceniono 28 razy 22

  Za dwa lata będzie przegrywał w sondażach z Madzią "Pokażcycki" Ogórek.

 • tilow3

  Oceniono 30 razy 18

  O tak! Dudzie zostało już tylko jedno. Równać się z kukizem. Z porządnymi ludźmi nie ma szans.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 38 razy 18

  to wspaniała wiadomość, gdyby wygrał Biedroń to Polska miałaby wreszcie normalnego, pragmatycznego i ciężko pracującego prezydenta ;-)
  PS zwracam wasza uwagę na fakt ze urzędujący prezydent Zawsze w sondażach jest mocno przeszacowany, pamiętne 70% Komorowskiego!

 • lechu_55

  Oceniono 17 razy 15

  duddy nie zatrudniłbym nawet jako szatniarza,

 • spark5719

  Oceniono 21 razy 15

  Są jeszcze głuptaki chcący głosować na tę pacynkę, Maliniaka? Naprawdę, niektórych nawet kopniak w dudę niczego nie nauczył.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX