Donalda Trumpa zaczynają mieć dość nawet Republikanie. Kongresmen mówi o odwołaniu prezydenta

Prezydent USA Donald Trump

Prezydent USA Donald Trump (Pablo Martinez Monsivais (AP Photo/Pablo Martinez Monsivais))

Do tej pory to głównie Demokraci wyrażali swoje niezadowolenie z Donalda Trumpa. Jednak po kolejnych skandalach Republikanie również zaczynają się dystansować. Jeden kongresmen mówi nawet o impeachmencie.

Kolejni Republikanie dają znać o swoim niezadowoleniu z polityki prezydenta Trumpa. Po ostatnich doniesieniach o jego ingerencji w śledztwo Comeya, kongresmen Justin Amash oświadczył, że bierze pod uwagę rozpoczęcie procedury impeachmentu - a więc odwołania - Trumpa.

Podejrzane relacje Trumpa z Rosją

W środę "Washington Post" ujawnił treść notatki, jaką w lutym - po spotkaniu z Trumpem - sporządził były szef FBI James Comey. Wynikało z niej, że prezydent naciskał odwołanego w dyskusyjnych okolicznościach agenta, żeby zrezygnował ze śledztwa w sprawie kontaktów Michaela Flynna z Rosją oraz nielegalnego lobbingu. "Mam nadzieję, że pan da sobie spokój" - miał powiedzieć prezydent, przekonując, że generał jest dobrym człowiekiem.

Trump chciał zamknąć ważne śledztwo? Mocne oskarżenie byłego szefa FBI

Brak zaufania do Trumpa

Kongresmen Justin Amash powiedział dziennikarzom, że jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, to być może Kongres zdecyduje się przeprowadzić procedurę odwołania prezydenta Donalda Trumpa - czytamy w "The Hill". Jednocześnie polityk zaznaczył, że słowa byłego szefa FBI są dla niego bardziej wiarygodne niż zapewnienia prezydenta. - To chyba jasne, że mam więcej zaufania do dyrektora Comeya - powiedział na konferencji prasowej.

Amash nie jest jedynym Republikańskim kongresmenem, który uważa, że oskarżenia ze strony Comeya mogą być podstawą do impeachmentu Trumpa. Takie przypuszczenia padły też z ust Waltera Jonesa. Polityk uważa, że prawnicy mogą wkrótce przygotować dla Kongresu opinię, na podstawie której zdecydują, czy rozpoczną procedurę odwoławczą.

Impeachment to zapisana w konstytucji procedura odwoławcza prezydenta. Może ją przeprowadzić tylko Kongres, jeżeli uzna, że doszło do zdrady państwa, przekupstwa lub innych poważnych przewinień.

Nie chcesz poczuć uścisku dłoni prezydenta. Donald Trump i jego niezręczne przywitania

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński i posłowie PiS w Sejmie Ponad 23 mln zł w dwa lata. Horrendalne zarobki radnych PiS w spółkach Skarbu Państwa
 • Przegląd tygodników Durczok na okładce "Wprost". Tygodnik chwali się wygranym procesem [W TYGODNIKACH]
 • Zdjęcie roku Grand Press Photo 2018. Uczestnicy protestów zorganizowanych przeciwko reformom polskiego sądownictwa. 24 lipca 2017 Grand Press Photo 2018. Zwycięskie zdjęcie pochodzi z protestów przeciwko zmianom w sądownictwie
Komentarze (74)
Donalda Trumpa zaczynają mieć dość nawet Republikanie. Kongresmen mówi o odwołaniu prezydenta
Zaloguj się
 • gucio1882

  Oceniono 23 razy 13

  Impeachment - my też chcemy!

 • signum_t

  Oceniono 29 razy 13

  Oj, peterburskie trolle pilnują tu interesów Trumpa.

 • druzpoz

  Oceniono 24 razy 12

  Procedurę odwołania prezydenta za łamanie prawa należałoby wprowadzić również w Polsce. To jest dobra praktyka i do tego sprawdzona.

 • jhbsk

  Oceniono 31 razy 9

  Żałosny koleś. Skończy szybciej niż mu się wydaje.

 • shago0

  Oceniono 9 razy 7

  tak tylko zapytam, czy wyobrażacie sobie coś takiego w Bulandzie? Prezydent pyta "mam nadzieję, że da pan sobie spokój". u nas szeregowy poseł mawia "tak będzie, to robić tego nie robić" a jak ktoś krzywo spojrzy to już go wyrezają ze wszystkiego co ma i napuszczą ziobre.

 • kajetan907

  Oceniono 13 razy 7

  Boli dupsko faszystów domek z kart się wali.

 • kreesdebarg

  Oceniono 19 razy 3

  Trump się męczy na tym stanowisku , on wolałby kandydować na Boga

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje