Morawski przeprosił, ale sędziom TK to nie wystarczy. "Obmowa i oszczerstwo są niegodne"

Lech Morawski

Lech Morawski (Gazeta.pl)

• 8 sędziów TK napisało oświadczenie ws. wypowiedzi Morawskiego
• Piszą, że te słowa "godzą w autorytet Trybunału"
• Oświadczenie podpisał m.in. wybrany przez PiS Piotr Pszczółkowski

Sędzia dubler TK Lech Morawski podczas sympozjum w Oksfordzie mówił m.in. o korupcji wśród sędziów Trybunału. Przeprosił po interwencji prezes TK Julii Przyłębskiej. Ale ośmiu sędziom TK to nie wystarczy. Wydali właśnie oświadczenie, w którym wyrażają swoją dezaprobatę. Podpisał je m.in. wybrany przez PiS sędzia Piotr Pszczółkowski

Co piszą sędziowie w oświadczeniu?

Według sędziów, słowa Morawskiego "godzą w autorytet Trybunału i dobre imię jego sędziów" - podaje TVN24. "Formułowanie przez profesora prawa bezpodstawnych zarzutów jest złem społecznym, niszczy dobro wspólne i nie powinno pozostać bez odpowiedzi" - piszą w oświadczeniu. Domagają się też od kierownictwa TK wszczęcia stosownych kroków prawnych. "Obmowa i oszczerstwo są zachowaniem niegodziwym. Dlatego sprawy nie można zamknąć umieszczeniem jego lakonicznego komunikatu na stronie internetowej TK" - argumentują.

Co mówił Morawski w Oksfordzie?

Morawski był we wtorek uczestnikiem sympozjum na Uniwersytecie w Oksfordzie. Jak informuje Onet.pl, sędzia już na początku swojego wystąpienia zaznaczył, że zaprezentuje stanowisko rządu PiS. - Reformy polskiego rządu mają zwalczyć ogromną korupcję. Korupcja niszczy mój kraj. Są w nią zamieszani najważniejsi politycy, prawnicy, w tym sędziowie Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego - przekonywał. Negatywnie wypowiadał się również na temat obowiązującej konstytucji. Twierdził, że może być interpretowana w dowolny sposób. Przyznał również, że "polski rząd jest przeciwny homoseksualistom, ale nie są oni ścigani przez prokuraturę".
 

"Obecny rząd jest przeciwko homoseksualistom". Polski sędzia w skandalicznym wystąpieniu na Oxfordzie

Nie jest łatwo was zagiąć, ale nie poddajemy się. W tym dyktandzie nie macie szans
1/17__ ze spaceru, postanowiłam, że przygotuję kolejne dyktando.
Zobacz także
Komentarze (167)
Morawski przeprosił, ale sędziom TK to nie wystarczy. "Obmowa i oszczerstwo są niegodne"
Zaloguj się
 • faustxyz

  Oceniono 26 razy 8

  Skorumpowany chamie, pachołku Kaczenki, spowodowałeś wypadek, ofiara ma poważne obrażenia, wpakowałeś szarego Polaka w ogromne problemy finansowe, zdrowotne, robisz jeszcze z ofiary kata, migasz się jak gnojek, tfu pisi profesurze. Facio nie ma moralnych kwalifikacji na sędziego, to kompletne zero i Zero stoi za matactwem i ukrywaniem tego gnojka przed odpowiedzialnością. Wtf opozycjo macie taki wołający o pomstę do nieba przykład pisiego szamba, hipokryzji wałkujcie tę sprawę gdy tylko macie możliwość zabrania głosu, szczególnie w pisich mediach.

 • p.a.f.1970

  Oceniono 32 razy 8

  Z niego taki profesor, jak z koziej dupy trąba.

 • zbych1rych

  Oceniono 32 razy 8

  Ten mądry inaczej winień odpowiadać przed Sądem . To bydle powinno raz na zawsze skończyć na śmietniku

 • zyks

  Oceniono 13 razy 7

  Dobra Zmiana dba, żeby naród miał trochę rozrywki: jak nie Caracale, to widelce, jak nie widelce, to Mistrale za dolara, jak nie Mistrale, to Misio, jak nie Misio, jak nie Misio, to 27:1, jak nie 27:1, to limuzyny, jak nie limuzyny, to Berczyński, jak nie Berczyński, to Morawski. I tak co 2 tygodnie. A Prezes, Adrian, Krycha i 3 Beaty, to już permanentnie, na bieżąco.

 • Janusz Kuszpit

  Oceniono 15 razy 5

  obmowa?sędzia zurek kupił 24 nieruchomości w całej Polsce..z pensji sędziowskiej..a afera w Krakowie?a sprawy z kamienicami warszawskimi nie przechodziły przez sądy?

 • jag83

  Oceniono 10 razy 4

  Profesor publicznie poinformował o korupcji w TK i SN. Jako prawnik powinien wiedzieć, że teraz jego obowiązkiem jest zgłosić ten fakt do prokuratury. I teraz niech nie składa krzywych wyjaśnień, że został źle zrozumiany. Albo konkrety w postaci zgłoszenia przestępstwa (przestępstw) wraz z dowodami, albo po prostu parę procesów cywilnych z oskarżenia poszkodowanych oszczerstwami. Wg kodeksu Bohdziewicza można było jeszcze zażądać tzw. satysfakcji, ale nie jestem pewien, czy ten pan ma jeszcze tzw. zdolność honorową.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje