"Marek ma silną alergię na głupotę". Dlaczego Magierowski pożegnał się z Pałacem

Już wiele miesięcy temu był zniecierpliwiony skłonnością Dudy do hamletyzowania tam gdzie trzeba było podejmować szybkie i zdecydowane decyzje - pisze o kulisach dymisji Marka Magierowskiego najnowszy tygodnik "Do Rzeczy".

Autor tekstu - Łukasz Warzecha - przekonuje, że problemem Magierowskiego w Pałacu Prezydenckim były przede wszystkim jego "spore ambicje". Tymczasem jak pisze w "Do Rzeczy", formalnie ranga byłego już prezydenckiego rzecznika "była niższa niż osób, które musiałyby się choćby w niewielkim stopniu poddać jego pomysłom i sugestiom". Jak przypomina Warzecha Magierowski nie był w KPRP ani sekretarzem, ani nawet podsekretarzem stanu.

Były też i inne powody. "Marek ma silną alergię na głupotę. Z tą cechą bywa w polityce trudno. Miał o sobie wysokie mniemanie, ale w pełni uzasadnione" - mówi jeden z rozmówców Warzechy.

Dziennikarz "Do Rzeczy" zwraca też uwagę na inną kwestię. Magierowski rozumiał doskonale, że Duda postrzegany jako "przybudówka do PiS i prezesa ma malejące szanse na wygranie drugiej kadencji" dlatego starał się "wypychać go do centrum". Takimi działaniami miało być np. przekazanie na licytację dla WOŚP słynnego zdjęcia pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Innym pomysłem Magierowskiego było też spotkanie Andrzeja Dudy z Tomaszem Kalitą, który walczył o zalegalizowanie oleju konopnego dla celów medycznych.

Marek Magierowski zrezygnował z pracy w Pałacu Prezydenckim 5 maja, oficjalnie - z powodów osobistych. Nowym rzecznikiem Andrzeja Dudy został dotychczasowy poseł PiS, Krzysztof Łapiński.

Więcej o:
Komentarze (127)
"Marek ma silną alergię na głupotę". Dlaczego Magierowski pożegnał się z Pałacem
Zaloguj się
 • ugrydul

  Oceniono 61 razy 55

  Gdyby p. Marek miał alergię na głupotę to dawno już by zszedł z tego łez padołu zapadłszy na chorobę autoimmunologiczną.

 • krynolinka

  Oceniono 90 razy 52

  Nie róbmy z pana Magierowskiego bohatera. Wiedział co robi porzucając dziennikarstwo na rzecz -rzecznikowania. Z kamienną twarzą wygłaszał największe bzdury..Pan prezydent się pochyli..I zanim pan Marek kończył mówić ustawa była podpisana..

 • pawlaka12

  Oceniono 77 razy 43

  "Marek ma silną alergię na głupotę"
  Dziwne. To dlaczego wybrał karierę w PiS? Kim lub czym jest Jarosław Kaczyński i jego otoczenie, wiadomo od 30 lat. Magierowski obudził się wczoraj?

 • fakiba

  Oceniono 72 razy 34

  Magierowski nie ma żadnej alergii na głupotę bo sam wiele razy opowiadał takie idiotyzmy że aż przykro był słuchać

 • cezar85

  Oceniono 61 razy 33

  człowiek z alergią na głupotę nawet by nie stanął koło pis'owca

  a magierowski był przydupasem gamonia

 • student_zebrak

  Oceniono 33 razy 29

  wielki kinol, a smrodu nie wyczul?

 • xxx-111

  Oceniono 28 razy 26

  Widziałem go w akcji, gdy tłumaczył Adriana z podpisywanych ustaw niekonstytucyjnych. Żal było tego słuchać. Nie podzielam poglądu, że "Marek ma alergię na głupotę", ma raczej przerośnięte ego.

 • szmul.bender

  Oceniono 30 razy 24

  W czasie wojny prostytuki chwaliły się, że zarażały Niemców kiłą.
  Czym i kogo zarażał Magierowski ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX