Kaczyński zwołuje kongres PiS. Przedstawi plany, ruszy w Polskę, a może nawet wymieni część rządu

1 lipca odbędzie się druga część kongresu Prawa i Sprawiedliwości - podaje nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. Tę informację miał przekazać władzom okręgów partii prezes Jarosław Kaczyński.

Znana jest już data kolejnego kongresu PiS. Jak nieoficjalnie podaje Polska Agencja Prasowa, odbędzie się on 1 lipca - tę datę miał przekazać szefom okręgów prezes partii Jarosław Kaczyński. Data kongresu była kilkukrotnie przesuwana. Poprzedni odbył się w ubiegłym roku, także w lipcu.

Tegoroczny kongres jest o tyle ważny, że Prawo i Sprawiedliwość ma przedstawić na nim plany na drugą część kadencji. Jak w kwietniu informowała "Rzeczpospolita", mogą wtedy paść również deklaracje związane z ewentualną rekonstrukcją rządu Beaty Szydło. Po kongresie prezes PiS Jarosław Kaczyński ma rozpocząć objazd po Polsce.

Kaczyński: PiS miało trudny okres

Podczas ubiegłorocznego kongresu Kaczyński został ponownie wybrany na prezes partii, nie miał żadnych kontrkandydatów. W przemówieniu krytykował poprzedni rząd PO-PSL, zapowiadał też m.in. prace nad nową konstytucją. Odniósł się również do drogi, jaką przebyła partia w ostatnich latach.

- Okres od przegranych wyborów parlamentarnych w 2011 r. był dla PiS wyjątkowo trudny. Doszło do rozłamu w partii, była atakowana bardzo agresywnie ze wszystkich stron. Zniecierpliwienie wobec PiS wykazywali także ludzie z ośrodków prawicowych - mówił w lipcu 2016 r.  Kaczyński.

Po ponownym wyborze na szefa partii Kaczyński mówił: "Jestem przekonany, że ta mocna drużyna, która jest w tej chwili w rządzie, Pałacu Prezydenckim, partii - da radę".

Więcej o:
Komentarze (281)
Kaczyński zwołuje kongres PiS. Przedstawi plany, ruszy w Polskę, a może nawet wymieni część rządu
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 49 razy 43

  Kaczyński: "PiS miało trudny okres".
  Rzeczywiście wczorajsza miesiączka przebiegała w bólach.

 • newpatric

  Oceniono 37 razy 35

  Cos Wam dam pod rozwagę, przemyślcie to.

  Mozna obnażać błędy rządu, dyskutować, tłumaczyć, obśmiewać i nic to nie daje. Kompletnie NIC. Spływa po nich jak woda po kaczce.

  Ale jak lekko nadepnąć Kaczyńskiego to pisowcy zaraz dostają histerii i białej gorączki. Pojawia się wściekłość, wrzask i panika.

  Mówi Wam to coś?

  :D

 • chi-neng

  Oceniono 36 razy 26

  "...Ruszy w Polske..."
  -----
  Nie boi sie ?!
  Na jego miejscu balabym sie i to bardzo...

 • jackanapes

  Oceniono 22 razy 20

  Punktem kulminacyjnym kongresu będzie złożenie hołdu Małemu Obwoźnemu Popiersiu.
  Reszta to nudy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX