PiS i PO nawzajem straszą się prokuraturą. Chodzi o caracale i Berczyńskiego

Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

• PO chce by prokuratura zbadała przetarg na śmigłowce caracal
• Chodzi m.in. kontrolę, czy Wacław Berczyński miał na niego wpływ
• MON uważa, że zawiadomienie jest bezprawne. Grozi konsekwencjami

- Wnioskujemy, by prokuratura zbadała, czy w przypadku przetargu na śmigłowiec wielozadaniowy nie doszło do złamania prawa - podała PO. Chce m.in. wyjaśnienia, czy złamano tajemnicę państwową. Chodzi o słowa Wacława Berczyńskiego, byłego szefa podkomisji ds. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej, który powiedział, że to on "wykończył caracale".

Dowiedz się więcej:

Jak zareagował rząd?

Wiceszef MON zaprzecza, że Berczyński miał wpływ na losy caracali. Stwierdził, że prokuratura bada już przetarg, ogłoszony za czasów PO. - Jeśli ktoś zgłasza nieprawdziwe zawiadomienie do prokuratury, łamie prawo - stwierdził.

Jak zaczęła się sprawa dostępu Berczyńskiego do przetargu?

Wacław Berczyński powiedział w wywiadzie, że to on "wykończył caracale". Z jego słów wynikało, że to za jego sprawą polskie władze zakończyły negocjacje w sprawie wartego ponad 13 miliardów złotych kontraktu z francuską firma Airbus Helicopters na zakup 50 śmigłowców typu Caracal. Kontrakt został wynegocjowany przez poprzedni rząd PO-PSL

A TERAZ ZOBACZ: Misiewicz przed specjalną komisją PiS

Wykształceni i obyci ludzie znają te słowa. A ty? [QUIZ]
1/12Fantasmagorie to coś co:
Zobacz także
Komentarze (54)
PiS i PO nawzajem straszą się prokuraturą. Chodzi o caracale i Berczyńskiego
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 22 razy 10

  Tak ciągle się zastanawiałem co się stało z tymi 13 miliardami zarezerwowanymi na Caracale i jak to jest możliwe ze konkurent Airbusa bez przetargu i bez przestrzegania jakiegokolwiek terminu składania ofert dostał od reki kontrakt na 2 miliardy od MONu...
  Dodać ostatnia ucieczkę Berczynskiego do USA i zakup kilku nieruchomości w stanach...
  Pytanie do pisowskiego suwerena: ile wagonów kolejowych ośmiorniczek można kupić za miliard złotych, przypominam jest to jedynka i 9 zer - > 1 000 000 000

 • krynolinka

  Oceniono 25 razy 9

  Skoro jest wszystko w porządku to gdzie jest Wacław i dlaczego aż tak się Dworczyk gotuje,że wszedł na konferencję opozycji..O Bochenku latającym jak kot z pęcherzem po korytarzach sejmowych nie wspomnę .

 • jxl82

  Oceniono 18 razy 6

  Berczyński -"wykończyłem caracale". Niedługo dopiszesz sobie kolejną zwrotkę do CV tym razem odnośnie inżynieryjnego sprzętu wojskowego. "Wpuściłem Pis na minę"

 • apolis

  Oceniono 23 razy 5

  Przewał za 13,5 miliarda, główny podejrzany ucieka z kraju, minister obrony (!!!) kłamie, żeby go kryć, a PiS oskarża o opozycję...
  K...a!
  Czy ktoś z nimi zrobi porządek?

 • evergreen111

  Oceniono 27 razy 5

  Gnojki z MON mają tupet! Przecież PO nie donosi do prokuratury o popełnionym przestępstwie, a jedynie wnioskuje o sprawdzenie czy "nie doszło do złamania prawa"!

 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 4

  Wnioskujemy, by prokuratura zbadała.. Koniec pieszczot. Wnioskuję żeby całe to towarzystwo przebadał specjalista. I nie to od spraw lotnictwa.Antoni na pierwszy ogień.

 • fakiba

  Oceniono 25 razy 3

  Berczyński wyprowadził Antka na ścieżkę wiodącą prosto do pierdla , stąd taka panika w MON i straszenie prokuraturą

 • 1kamien

  Oceniono 17 razy 3

  A jeśli ktoś z trybuny sejmowej kłamie w sprawie mistrali, to nie łamie prawa???

 • chi-neng

  Oceniono 21 razy 3

  "WACŁAW BERCZYŃSKI: TO JA WYKOŃCZYŁEM CARACALE"

  Paweł Wroński, Maciej Orłowski - 14 kwietnia 2017 | 12:10

  "- Mamy do czynienia z bardzo bulwersującymi informacjami - tak na konferencji prasowej w Sejmie skomentował wywiad Wacława Berczyńskiego z „Dziennika Gazety Prawnej” były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak (PO).
  Przypomnijmy: w 2015 r. rząd PO-PSL wybrał w przetargu na śmigłowiec wielozadaniowy francuskiego Caracala - produkt firmy Airbus Helicopters. Francuzi mieli..."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje