Prawie połowa maja, a na Mazurach i nie tylko... śnieg! Arktyczne ochłodzenie jeszcze potrwa

09.05.2017 07:37
Śnieg

Śnieg (Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta)

"To nie pomyłka. W Giżycku pada śnieg" - donosi od rana serwis Mazury Info. Wraz z falą arktycznego powietrza nad Polską przyszedł wczoraj mróz i śnieg. A będzie jeszcze zimnej - ostrzegają meteorolodzy.

Dziś rano mieszkańcy części Mazur obudzili się i zobaczyli za oknem widok, którego w maju trudno było się spodziewać. Od rana pada tam... śnieg.

To efekt fali skandynawskiego zimna, które rozprzestrzenia się z zachodu na południowy wschód.

Do połowy maja ma potrwać arktyczne ochłodzenie. Możliwe są nawet kilkustopniowe przymrozki - ostrzega IMiGW. W pięciu województwach - łódzkim, śląski, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim - obowiązują ostrzeżenia o możliwych przymrozkach.

Najchłodniej ma być najbliższej nocy, ze środy na czwartek - mówi Maria Waliniowska, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przymrozki na wschodzie i południu kraju lokalnie przy gruncie mogą sięgnąć temperatury minus 5 a nawet do minus 7 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach będzie nieco cieplej, ale zdecydowane ocieplenie pojawi się po "Zimnej Zośce", czyli po 15 maja.

Uważasz, że dobrze znasz ortografię i interpunkcję? To musisz zdobyć komplet punktów
1/17Ptasi ___ rozpoczyna poranny koncert. Na polu ___ zebrali się już wszyscy artyści.
Zobacz także
Komentarze (131)
Prawie połowa maja, a na Mazurach i nie tylko... śnieg! Arktyczne ochłodzenie jeszcze potrwa
Zaloguj się
 • dominik.olsztyn

  Oceniono 41 razy 7

  Liczba wsiowych glupkow drwiaca ze zmian klimatycznych jest porazajaca. W tym kraju cwoki powinny byc nie tylko poddawane przymusowi edukacyjnemu, ale wysokosc zasilkow i podatkow powinna byc odwrotnie proporcjinalna do wynikow egzaminow jakie w szkole osiagna dzieci.

 • kolej_na_kolej1

  Oceniono 12 razy 6

  Cyt "Najchłodniej ma być najbliższej nocy, ze środy na czwartek - mówi Maria Waliniowska" Najbliższa noc to będzie z dzisiaj ( wtorek) na jutro ( środa). czyżbyśmy czytali już artykuł z jutrzejszego wydania gazety?

 • wawiak80

  Oceniono 9 razy 5

  Właśnie zakończył się kwiecień który według wszelkich statystyk był jednym z najzimniejszych w ostatnich 30 latach. Teraz zapowiada się wyjątkowo zimny maj. Równie chłodne wiosny zdarzają się w naszym klimacie raz na 7-8 lat.

 • ulisse

  Oceniono 14 razy 2

  bo rzadzi PiS.

 • szczurzec1

  Oceniono 1 raz 1

  To wszystko wina Trumpa!!!Obciął federalne fundusze na badania nad globciem i od razu widać skutki :DDDDD

 • 1docentpj

  Oceniono 3 razy 1

  Nie było zimy, nie ma wiosny !

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 9 razy 1

  To gazetka nawet z pogody próbuje robić POlitykę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje