Kuchciński świętuje 13. rocznicę w UE uroczystym wpisem. Ale zaraz, zaraz, gdzie jest marszałek?

1 maja - dokładnie 13 lat temu - Polska stała się częścią UE. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński postanowił uczcić tę rocznicę okolicznościowym zdjęciem, które jest co najmniej intrygujące.

"Jesteśmy 13. rok w Unii. Ufam, że na przekór przesądom ten rok przyniesie wiele dobrego; silną Europę Ojczyzn z liczącą się w grze Polską" - napisał w poniedziałek na Twitterze Kuchciński. Do wpisu dołączył również zdjęcie - problem jednak w tym, że trudno powiedzieć, co ono przedstawia. Lub miało przedstawiać.

Na pewno nie można się na nim dopatrzyć marszałka we własnej osobie. Zamiast niego na pierwszym planie możemy natomiast podziwiać... biurkową lampę, która być może znajduje się w gabinecie Kuchcińskiego. Polska i unijna flaga, które zmieściły się w kadrze, stanowią zaledwie tło w tym ujęciu.

Oryginalność zdjęcia dostrzegł m.in. Jacek Nizinkiewicz. "Lampka zamiast marszałka Sejmu? #UchoPrezesa ma ułatwione zadanie" - napisał dziennikarz "Rzeczpospolitej".

Za strategię komunikacyjną marszałka Sejmu i doradztwo w tym zakresie jeszcze do niedawna odpowiadała prywatna firma Gall Media. W połowie marca poinformowano, że Kancelaria Sejmu zapłaciła za pół roku tej współpracy łącznie 60 tys. złotych.

To były chyba najkrótsze obrady Sejmu w historii. Trwały zaledwie półtorej minuty

Więcej o:
Komentarze (131)
Kuchciński świętuje 13. rocznicę w UE uroczystym wpisem. Ale zaraz, zaraz, gdzie jest marszałek?
Zaloguj się
 • soltysowa_z_brzeszcz

  Oceniono 48 razy 42

  kartofle hodować!
  a nie w sejmie pajacować.
  to jest chciałem powiedzieć marszałkować.
  wielki technik ogrodnik Kuchciński, kolejna pisowska KANALIA

 • ewa9717

  Oceniono 38 razy 36

  A czego się spodziewać po człowieku, który pytał, gdzie się zapisać na członka..

 • signum_t

  Oceniono 30 razy 28

  Nie krytykujcie Pana Marszałka - to jest symboliczne zdjęcie. Pan Marszałek chce nim zapytać- kto ostatni zgasi światło?

 • druit

  Oceniono 23 razy 17

  rece opadaja, poziom tych pissowskich .......... to lampa.

 • signum_t

  Oceniono 18 razy 16

  Wydaje mi się, że już nie jesteśmy trzynasty rok w Unii. Że trzynasty już minął i nie ma co się bać przesądów- przed nami czternasty rok. Ale to chyba Pan marszałek wie lepiej, częściej liczy niż ja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX