Tusk wygrywa z Dudą w drugiej turze. Jest nowy sondaż prezydencki

Donald Tusk pokonałby dziś Andrzeja Dudę w drugiej turze wyborów prezydenckich - tak wynika z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

Gdyby głosowanie odbyło się teraz, 50 proc. wskazałoby Donalda Tuska - wynika z badania. Urzędujący prezydent Andrzej Duda mógłby z kolei liczyć na niewiele mniej, bo 45 proc. Jednak aż 5 proc. pytanych wybrało odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć".

Telefoniczny sondaż Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadzono w dniach 24-25 kwietnia. Wielkość próby wyniosła 1001.

To kolejne badanie, w którym szef Rady Europejskiej uzyskuje większe poparcie od Dudy. W poprzednim sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Poolster dla Super Expressu i Nowej TV, Tusk miał 49-procentowe poparcie, a obecny prezydent - 39-procentowe. Pula niezdecydowanych wyborców wyniosła 12 proc.

A TERAZ ZOBACZ: Tłumy witają Donalda Tuska

Więcej o:
Komentarze (258)
Tusk wygrywa z Dudą w drugiej turze. Jest nowy sondaż prezydencki
Zaloguj się
 • widziane_z_ryczki

  Oceniono 41 razy 21

  Dajcie spokój z tymi sondażami. Wyborów prezydenckich może nie być albo do tego czasu będziemy już we Wspólnocie Niepodległych Państw.
  Tusk to jest gracz wagi superciężkiej. Budyniem może sobie najwyżej uwalać buty. Kasjer raczej powinien się martwić jak uniknąć więzienia, a nie myśleć o drugiej kadencji.

 • widziane_z_ryczki

  Oceniono 29 razy 19

  W trollni panika i pełna mobilizacja. Maderfaker dostał pewnie zalecenie od firerka podwojenia stawek w każdym przypadku gdy pojawia się nazwisko Tuska. Jak zwykle członkowie szajki muszą teraz rozwiązywać problem spowodowany przez firerka. Siedział sobie spokojnie Donald w Brukseli. Nie trzeba było go drażnić. Nawet nie wiadomo czy ma zamiar wystartować, a od głosowania w Brukseli cała sekta w pampersach chodzi. Zabawne.

 • szats69

  Oceniono 15 razy 9

  Duda jest chłopcem przy Tusku. Nikim. Jeśli Tusk już będzie robił kampanię, to dopiero wtedy te sondaże wystrzelą. Na razie Tusk jest słabo obecny to nie ma sensu tego nawet analizować. Nie wiadomo w ogóle czy wystartuje, to ludzie zachowawczo podchodzą.

 • umywanko

  Oceniono 23 razy 9

  Duda coś fika ostatnio. Może wcale nie mieć okazji wystartować. Z przyczyn zdrowotnych.Prezes mu poradzi żeby się rozchorował.

 • pissklamie

  Oceniono 10 razy 8

  Ilu Polakom dzisiaj pomogło słynne biuro w okresie wyborczym"dudapomoc"???

  Hm...uwaga pomogę;
  Żadnemu poniewaz po wyborach szybko je zlikwidowano i było to kolejne ogromne kłamstwo niejakiego lysego dudy!!!

 • polakadam

  Oceniono 14 razy 8

  Tusk to prawdziwy polityk a nie popychadło jak budyń.
  Maliniak mógłby mu buty czyścić.

 • newpatric

  Oceniono 17 razy 7

  Pisowcy dostają szału, ich świat rozpada się jak domek z zasikanej tektury

  :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX