Tak wyglądał dzień z Donaldem Tuskiem. Zapłacili 370 tys. zł na aukcji WOŚP [WIDEO]

370 tys. 200 zł - taką kwotę zapłacili Małgorzata i Adam Skarżyńscy na aukcji WOŚP z Nowego Jorku za możliwość spotkania z Donaldem Tuskiem. Tusk zgodził się przyjąć także osobę, która zaoferowała drugą w kolejności kwotę.

Wśród tegorocznych aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy najwięcej zaoferowano za spotkanie z szefem Rady Europejskiej i byłym premierem Donaldem Tuskiem. Zwycięzcy aukcji - Małgorzata i Adam Skarżyńscy z Nowego Jorku - zadeklarowali kwotę w wysokości 370 tys. 200 zł.

Jak podaje TVN24, Skarżyńscy wygrali aukcję zaledwie o włos. Ich konkurent, który zaoferował 370 tys. 100 zł, zaproponował jednak, że wpłaci pieniądze, jeśli Tusk zgodzi się przyjąć także jego. Szef Rady Europejskiej przystał na propozycję, dzięki czemu na konto WOŚP wpłynie łącznie ponad 740 tys. zł.

Państwo Skarżyńscy mieszkają w Stanach Zjednoczonych od lat 80. Wspólnie prowadzą firmę budowlaną. W programie spotkania z Donaldem Tuskiem było m.in. zwiedzanie siedziby Rady Europejskiej w Brukseli i wspólny obiad.

Podczas tegorocznego 25. finału WOŚP zebrano rekordową kwotę 105 570 801,49 zł. Celem tegorocznej zbiórki było ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Więcej o:
Komentarze (225)
Tak wyglądał dzień z Donaldem Tuskiem. Zapłacili 370 tys. zł na aukcji WOŚP [WIDEO]
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 63 razy 49

  Nawet Duda wsparł WOSP.
  Pamiętam jak poseł Pięta mówił rok temu że jak jakiś urzędnik wesprze akcję Owskiaka to niech pisze podanie o zwolnienie.
  To jak tam panie pięto, katoliku, patrioto ma być z pisowskim prezydentem?

 • fctheduck

  Oceniono 62 razy 46

  Biedne pisiury, za obad z ich mlaskającym 'wodzem' nikt poza lizusami liczącymi na ciepłą posadkę nie dałby nawet 5 złotych

 • stoperan12

  Oceniono 56 razy 44

  dziękujemy panie Premierze, dziękujmy Państwu skarzyńskim!!!!!!! za 370 tysięcy można już kupić trochę sprzętu dla szpitali

 • hera9

  Oceniono 35 razy 29

  bardzo fajnie.

 • total_immersion

  Oceniono 32 razy 28

  Jedyne co by moglo przebic 370 tys. za dzien z Tuskiem to kolacja i sniadanie z poslanka Pawlowicz. Tylko dla tych co lubia ostra jazde.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX