Czy to już konflikt? Poszło m.in. o te słowa minister Streżyńskiej o Macierewiczu

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska w ogniu krytyki polityków PiS. Wszystko przez wczorajszy wywiad, w którym powiedziała, że nie zgadza się ze wszystkimi propozycjami rządu premier Beaty Szydło.

- Odnoszę takie wrażenie, że co innego pani minister mówi w mediach, a co innego na Radzie Ministrów. To jest taki dysonans - mówił dziś w TVN24 o minister cyfryzacji Annie Streżyńskiej szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Powiedział też, że "wczoraj był na Radzie Ministrów i pani minister Streżyńska nie wypowiadała się, nie zabierała głosu".

Wszystko przez wczorajsze słowa minister Streżyńskiej, które padły w Radiu ZET. Szefowa resortu cyfryzacji stwierdziła, że nie zgadza się z pewnymi decyzjami, które zapadają w rządzie, dotyczących spraw gospodarczych i infrastruktury. Jako przykład podała także militaryzację cyberbezpieczeństwa.

- Czyli konflikt z Antonim Macierewiczem jeszcze w powietrzu - powiedział prowadzący Konrad Piasecki. 

- To nie jest konflikt z Antonim Macierewiczem, to ludzie lubią o tym w ten sposób pisać, tylko konflikt o zasady, o podstawę podejścia do cyberbezpieczeństwa, które ma dwa oblicza, militarny i cywilny - odpowiedziała Anna Streżyńska.

Przyznała też, że ministerstwu obrony narodowej "nie wszystko podlega i jest wiele takich zadań, które związane są z ochroną przeciętnego obywatela, które po prostu nie będą nigdy w gestii MON".

Szefowa rządu zwołuje ministrów

Premier Beata Szydło zapowiedziała dziś na godz. 16 spotkanie z ministrami i wiceministrami, które ma dotyczyć "lojalności i odpowiedzialności za słowo". Szefowa rządu pytana przez dziennikarzy stwierdziła, że słyszała od minister Anny Streżyńskiej żadnych wątpliwości co do wdrażanych przez rząd projektów.

Sprawę skomentowała również rzeczniczka PiS Beata Mazurek w dzisiejszej rozmowie w Radiu ZET. - Jeżeli pani minister nie akceptuje tego, co robi polski rząd, to dziwię się, że jest twarzą, jedną z twarzy tego rządu. Po drugie ja pozwoliłam sobie sprawdzić aktywność na radzie ministrów pani minister Streżyńskiej i okazuje się, że ona nigdy nie zgłaszała żadnych uwag co do zmian, które wprowadzamy - stwierdziła Mazurek.

- Różnica zdań nie jest konfliktem. Mamy różnice zdań bardzo często w różnych gremiach, w różnych gronach, to jest zupełnie naturalne - uspokajał z kolei marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Zobacz także: Misiewicz przed specjalną komisją PiS

Więcej o:
Komentarze (328)
Czy to już konflikt? Poszło m.in. o te słowa minister Streżyńskiej o Macierewiczu
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 90 razy 84

  No i pisuary odwołają JEDYNEGO KOMPETENTNEGO MINISTRA W TYM (NIE)RZĄDZIE... Cóż, tak to jest kiedy miernoty decydują.

 • red.leszek

  Oceniono 67 razy 63

  jedyna kompetentna i sensowna osoba w rządzie, więc z całą pewnością się nie utrzyma.

 • krynolinka

  Oceniono 70 razy 62

  Mazurek o Streżyńskiej: Jeżeli pani minister nie akceptuje tego, co robi rząd to nie musi być twarzą tego rządu.. Ok.I zostaną same wredne mordy.

 • kataryniarski

  Oceniono 50 razy 44

  Pani Minister Streżyńska wiedziała zresztą, ze ta wypowiedzią wywoła burzę w... pisuarze. Ale widać kobieta ma już dość walenia głowa w mur. Cyfryzacja? jaka cyfryzacja, kiedy Polskę od dwóch prawie lat mentalnie cofa się do lat 70, do epoki Gierka! Chyba wreszcie materia uległa zmęczeniu (sic!) i Pani Minister tą wypowiedzią dała sygnał, ze jest gotowa odejść z tego rządu - wdaić ma dosyć tej pisowskiej miernoty.

 • mirek76pl

  Oceniono 41 razy 39

  Pani Strezynska jak widac smie miec wlasne zdanie, a to w PiSie grzech wiekszy niz nepotyzm.

 • antyklops

  Oceniono 37 razy 37

  działają jak wataha - jak tylko ktoś jest przeciw nim lub choćby innego zdania, to już zaczyna się szczucie i ujadanie na "odmieńca", aż do wykluczenia ze stada

 • mc_ras

  Oceniono 34 razy 32

  Pani Streżyńskiej zbrzydło bycie listkiem figowym? Jedyna kompetentna osoba w tym rządzie. Jeśli się zgodzi na powszechną inwigilację przez Macierewicza i Himmlera, ona także przestanie być niewinna, a wygląda na taką, co ma sumienie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX