"Garstka na tej sali chce decydować za miliony". Gowin zapomniał, co mówił o referendach

Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Pawel Malecki / Agencja Gazeta)

- Dzisiaj referendum kompletnie nie ma sensu - mówił Jarosław Gowin, pytany o 910 tys. podpisów pod wnioskiem o jego przeprowadzenie. Wtedy dziennikarz zacytował jego słowa z 2013 roku, kiedy to SLD chciało zlikwidować gimnazja.

- Garstka ludzi na tej sali chce podejmować decyzje za setki tysięcy, czy miliony Polaków. Namawiam do zachowań zgodnych z kulturą obywatelską, kulturą dopuszczającą podejmowanie decyzji przez normalnych Polaków - tak w 2013 roku Jarosław Gowin skomentował pomysł SLD, żeby zlikwidować gimnazja i wrócić do systemu ośmioletniej podstawówki i czteroletniego liceum.

Słowa wróciły rykoszetem

Minister nauki i szkolnictwa wyższego zapomniał już o swoich słowach z przeszłości. Przyłapał go na tym dziennikarz, który podczas audycji "Gość Radia ZET", zapytał o możliwość przeprowadzenia referendum gimnazjalnego. - Dzisiaj referendum kompletnie nie ma sensu - oświadczył szef resortu oświaty. Prowadzący zauważył, że w ten sposób opowie się za „kulturą antydemokratyczną, kulturą scentralizowaną i zachowa się pan, jak uzurpator”.

- Politycy czasami widzą własne słowa, to akurat nie były moje, ale domyślam się czyje, w krzywym zwierciadle nowych faktów - odpowiedział Gowin. Kiedy dziennikarz powiedział, że to właśnie on je powiedział, natychmiast się zgodził. - Moje słowa. Okej - odparł. A potem przyznał, że choć słowa te "wróciły do niego rykoszetem", to wyborcy, którzy zagłosowali na PiS, doskonale wiedzieli, że partia zamierza zlikwidować gimnazja. - Dzisiaj odwracać to wszystko? To skutkowałoby niewyobrażalnym chaosem - podkreślił.

A TERAZ ZOBACZ: Jak PiS traci poparcie w sondażach

Zobacz także
Komentarze (151)
"Garstka na tej sali chce decydować za miliony". Gowin zapomniał, co mówił o referendach
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 55 razy 51

  Najkrócej Gowina można opisać porównaniem do tirówki-nimfomanki udającej przed klientami bogobojną dziewicę.

 • homo_lupus

  Oceniono 53 razy 47

  Gowin, wystraszyłbyś się, gdybyś widział, jak wielkie obrzydzenie wywołujesz na mojej twarzy.

 • leszek.30

  Oceniono 43 razy 37

  Gowin ; zakłamany ćwok , szuja , na modłę Rydzyka , Sasina, Kaczyńskiego, Macierewicza, Szyszko , czy Waszczykowskiego... Osobnik bez żadnych zasad moralnych , dla którego takie pojęcia , jak HONOR , PRZYZWOITOŚĆ , to pojęcia całkowicie nieznane , obce...Tfu..!!!

 • fakiba

  Oceniono 47 razy 35

  Gowin to taka sama dziadyga jak wszyscy w pisie , mówi i robi to co prezio sobie życzy

 • signum_t

  Oceniono 33 razy 31

  PiS robić robić referenda - dobrze, PiS-owi zrobić referendum- źle.
  PS. Panie ministrze, z jakiego powodu "wyślizgano" Pana z MON? Ujawni Pan rąbka tajemnicy?

 • jedyny_times

  Oceniono 28 razy 26

  Powtarzam. Znajdzie się paru przyzwoitych ludzi w pisie, którzy powiedzą basta? Którzy powiedzą: panie prezesie, na tośmy się nie umawiali, tak nie miało być. Może kiedyś, choć coraz mniej w to wierzę i na pewno nie będzie to pan poseł Gowin, jemu nawet pięć złotych bym nie pożyczył, choćby nie wiem jak się zarzakał, że odda jutro.

 • forsberg77

  Oceniono 25 razy 25

  Gowin, człowiek, który niczym Judasz sprzedał Polskę Kaczyńskiemu za stołek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje