Berczyński do dymisji. Macierewicz pokazał jego list. "Nie mogę przyjechać do Polski"

Wacław Berczyński

Wacław Berczyński (Fot. Sawomir Kamiski / Agencja Gazeta)

Antoni Macierewicz na Twitterze pokazał pismo, jakie miał dostać od Berczyńskiego. Dotychczasowy szef podkomisji smoleńskiej dziękuje w nim szefowi MON i poprosił o "zwolnienie z obowiązku" przewodniczenia komisji.

Wacław Berczyński właśnie złożył dymisję z funkcji szefa podkomisji ds. badania katastrofy smoleńskiej. MON oświadczyło, że została ona przyjęta, a obowiązki szefa podkomisji pełnić będzie teraz Kazimierz Nowaczyk.

Antoni Macierewicz na Twitterze pokazał pismo, jakie miał dostać od Berczyńskiego. Wacław Berczyński pisze w nim: "Z powodów osobistych nie mogę przyjechać do Polski". Dotychczasowy szef podkomisji dziękuje też szefowi MON i poprosi o "zwolnienie z obowiązku" przewodniczenia komisji.

Jakie mogą być powody dymisji?

Tydzień temu w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Berczyński powiedział, że to on "wykończył caracale"1. W ten sposób odniósł się do zerwanych w zeszłym roku negocjacji w sprawie zakupu nowych śmigłowców bojowych dla polskiej armii. Opozycja mocno krytykowała go i zarzucała bezprawny lobbing. 

A TERAZ ZOBACZ: 'Coraz bliżej prawdy'. Od 6 lat Jarosław Kaczyński powtarza to samo

Rozpoznasz znane budowle tylko po fragmencie? Quiz dla spostrzegawczych
1/11To fragment:
Zobacz także
Komentarze (283)
Berczyński do dymisji. Macierewicz pokazał jego list. "Nie mogę przyjechać do Polski"
Zaloguj się
 • radiomanchester

  Oceniono 69 razy 65

  Nie mogę przyjechać bo mnie prokurator rozpyta na okoliczność uwalenia Caracali. Osral sie dziadzio mitoman. Nowaczyk następny przyglup świra maciery

 • berek-oberek

  Oceniono 50 razy 46

  Z powodów osobistych? Nie masz żadnych powodów osobistych w Stanach...............nie jesteś tam nawet osobą, jesteś nikim.

 • polakadam

  Oceniono 54 razy 46

  Świr smoleński traci podwładnych. Misiaczka wyrzucili, Berczyński sam nawiał.
  Opuszczają pretorianie tego czubka.

 • polakadam

  Oceniono 62 razy 44

  Z pamiętnika ordynatora szpitala psychiatrycznego:

  Poniedziałek:
  Antoś bardzo przygasł, posmutniał, nie chce jeść ani przyjmować leków. Mówi, że nikt się nim nie interesuje. Napisaliśmy więc list do niego, rzekomo od prezydenta żeby mu było miło. Od razu poweselał i ochoczo zabrał się za odpisywanie.

  Wtorek:
  Krystyna znowu była agresywna. Zwymyślała pielęgniarkę, a mnie opluła. Nikt nie chce się nią zajmować, musi być na silnych środkach uspokajających.

  Środa:
  Dzisiaj wszystkich zszokował Witold. Od rana paradował po holu w samych slipach, z dmuchanym krokodylem i rękawkami do pływania. Mówił, że jedzie na wakacje do jakiegoś San Escobar i dopytywał kiedy będzie ten Tupolew co ma go tam zabrać.

  Czwartek:
  Antoni nam odpisał, to znaczy prezydentowi w jego mniemaniu. Jakieś brednie bez sensu. Teraz chodzi po szpitalu i się chwali że koresponduje z prezydentem.

  Piątek:
  Nowy pacjent: Wacław. Już na wstępie nam zakomunikował, że z byle kim w pokoju być nie chce. Mówi, że on to nie byle kto, niby na polowaniu razem z ministrem „załatwił wszystkie Caracale”. Dałem go do pokoju razem z Napoleonem...

 • ryslew2061

  Oceniono 44 razy 40

  Fakt podał, że dymisję wymusił Kaczor.
  Następca - Nowaczyk, tyż fachowiec od katastrof lotniczych, oto wyimek z Wikipedii: "W drugiej połowie lat 90 XX w. przedłożył Radzie Instytutu Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu rozprawę habilitacyjną na temat "Przestrzenne pomiary średniego czasu życia sensorów fluorescencyjnych". Rozprawa i dorobek naukowy uzyskały negatywną recenzję, w efekcie czego Rada nie dopuściła go do kolokwium habilitacyjnego, odmawiając tym samym nadania stopnia doktora habilitowanego nauk fizycznych"
  Nie dosyć, że nie dopuszczony, to jeszcze z dziedziny "ściśle" powiązanej z upadkami samolotów.

 • fakiba

  Oceniono 46 razy 38

  Berczyński nie ma zamiaru w Polsce się pokazywać jak władował Antka na ścieżkę prowadzącą prosto do pierdla , ma rację

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje