"Obsesyjna nienawiść" PiS-u wobec Tuska. Zagraniczne media o wizycie byłego premiera

20.04.2017 11:19
Przyjazd Donalda Tuska do Warszawy został odnotowany przez światowe media. Niejednokrotnie wskazują one na dużą niechęć PiS-u do szefa Rady Europejskiej, podkreślają też polityczny wymiar przesłuchania Tuska w prokuraturze.

Donald Tusk zeznawał wczoraj w warszawskiej prokuraturze jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Przewodniczący Rady Europejskiej przyjechał przed godz. 11 do Warszawy pociągiem z Sopotu. W prokuraturze zeznawał do ok. godz. 20. - Cała sprawa ma charakter wybitnie polityczny - podkreślił. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Przesłuchanie Tuska odbiło się szerokim echem nie tylko w polskich, ale i światowych mediach. Brytyjski dziennik "Financial Times" zauważa, że "prawicowy nacjonalistyczny rząd sprzeciwia się Tuskowi i próbował zablokować jego ponowny wybór w Radzie Europejskiej". "FT" zacytowało też słowa Tuska, w których mówił, że jego przesłuchanie to "część politycznego polowania na czarownice".

Reuters: Prokuratura pod kontrolą PiS-u

Agencja Reuters wprost pisze, że "prokuratorzy, którzy przesłuchiwali Donalda Tuska, są pod ścisłą kontrolą rządu Prawa i Sprawiedliwości". Dziennikarze przypominają słowa ministra Zbigniewa Ziobry, który mówił, że to "establishment chce przedstawić Tuska jako pokrzywdzonego i sponiewieranego polityka".

"Prawo i Sprawiedliwość, które pokonało Platformę Obywatelską w wyborach 2015 r., było oskarżane przez Komisję Europejską o naruszanie demokracji przez przejęcie Trybunału Konstytucyjnego" - podkreśla Reuters.

"Obsesyjna nienawiść"

Francuskie radio RFI stwierdza, że "według niektórych polskich mediów władze chciały upokorzyć Donalda Tuska". "Skutek był odwrotny. Ciepłe powitanie byłego premiera było wyrazem poparcia i pokazem siły polskiej opozycji" - pisze na swojej stronie internetowej Radio France Internationale.

Niemiecki "Der Spiegel" zauważa, że cała sprawa to "kampania" przeciwko Donaldowi Tuskowi, realizowana "z niemal obsesyjnej nienawiści". "W obozie PiS Tusk jest projekcją wszelkiego rodzaju lęków i obaw" - pisze "Spiegel". Zdaniem niemieckich dziennikarzy, spacer Tuska z dworca do prokuratury był niejako demonstracją przeciwko rządowi PiS, który "pogarsza polityczny klimat i izoluje Polskę w polityce międzynarodowej".

Rozpoznasz znane budowle tylko po fragmencie? Quiz dla spostrzegawczych
1/11To fragment:
Komentarze (277)
"Obsesyjna nienawiść" PiS-u wobec Tuska. Zagraniczne media o wizycie byłego premiera
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 84 razy 76

  Buta ,podłość , nienawiść, arogancja i zemsta takie są cechy tej bandy .
  Dobrze tak tym wszystkim którzy głosowali na czubków smoleńskich , niech patrzą i podziwiają ich wyczyny .

 • dana12345

  Oceniono 73 razy 67

  PiS bardzo boi sie Tuska, skoro sypnelo kasą dla trolli :) dawno nie byli tak aktywni :)

 • leszek.30

  Oceniono 57 razy 49

  "" Prawicowy nacjonalistyczny rząd "" tak właśnie cały demokratyczny świat postrzega rządy PiS bolszewii..!!!.. Jak byśmy wrócili do roku 1968, lub do lat 1981-89..
  Na co jeszcze czekamy , aż zaczną nas wyrzynać..!??

 • leszek.30

  Oceniono 50 razy 44

  Rząd PiS-u , czyli Kaczyński i jego "sztab Misiewiczów" ; Ziobro, Macierewicz, Szydło , Gliński, Zalewska , Duda , Kuchciński , Terlecki, Szyszko , Rydzyk , Brudziński , Morawiecki , Zalewska , Błaszczak ,...itd. jak i ich cisi współplemieńcy ; Kukiz, Tyszka , Jakubiak..itd. to coś , co przypomina organizację przestępczą , zbór mafijny ..!! ..Totalna korupcja, miliardowe afery zbrojeniowe , SKOKI , i dziesiątki ryjów "Misiewiczów" do wykarmienia , ciągle nie nażartych..!!!

 • obiektywww

  Oceniono 46 razy 42

  Można Tuska nie lubić za kilka złych decyzji i zaniedbań z czasu rządów PO, ale trzeba przyznać, że jest to obecnie jedyna osobowość zdolna stawić czoła PiSuarowym fanatykom. A wybory prezydenckie już w 2020...

 • ivonna49

  Oceniono 40 razy 36

  Piszą prawdę! Boli pisuarów,oj boli!

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 41 razy 35

  Wiecie co pokazuje dobitnie wyższość Tuska nad tymi miernotami z PiS? Premier Tusk, będąc Przewodniczącym Rady Europejskiej, jakoś może jeździć normalnie pociągiem, a banda świń z PiS rozbija się limuzynami na sygnale by zdążyć na wieczorną herbatkę i lata helikopterami "bo może".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje