Rozpracowywał okolice Sejmu, planował zamach. Sąd obniżył wyrok dla Brunona Kwietnia

19.04.2017 11:19
Brunon Kwiecień

Brunon Kwiecień (fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta)

• Sąd apelacyjny: Brunon Kwiecień winny szykowania zamachu na Sejm
• Sąd zmienił też wyrok dla Kwietnia z 13 na 9 lat więzienia

Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał, że Brunon Kwiecień planował zamach terrorystyczny: rozpracowywał okolice Sejmu, przeprowadzał szkolenia z materiałów wybuchowych, uzyskał komponenty i wyrabiał materiały wybuchowe oraz usiłował nakłaniać studenta do udziału w zamachu. Zmienił jednak wyrok dla Kwietnia z 13 na 9 lat więzienia. Jak podała TVN24, na poczet kary zaliczono czas spędzony w areszcie.

Dowiedz się więcej:

Dlaczego sprawą zajmował się sąd apelacyjny?

Apelację złożyli obrońcy oskarżonego. Chcieli uniewinnienia lub ponownego rozpoznania sprawy. Zdaniem sądu proces był rzetelny, przeprowadzony przez bezstronny sąd pierwszej instancji. Za prawidłowe uznano także ustalenia sądu okręgowego dotyczące kluczowego świadka Macieja M. "Budowanie wersji, że świadek ten był na usługach ABW i groził oskarżonemu, nakłaniając do działania, stanowi linię obrony oskarżonego. Linia ta była dostosowywana przez oskarżonego w stosunku do przebiegu materiału" - stwierdził sąd apelacyjny w uzasadnieniu.

Czytaj więcej na Krakow.wyborcza.pl >>>

A TERAZ ZOBACZ: 'Coraz bliżej prawdy'. Od 6 lat Jarosław Kaczyński powtarza to samo

Uważasz, że dobrze znasz mapę Polski? To sprawdź się w tym quizie
1/17Zacznijmy od czegoś naprawdę łatwego. Gdzie znajduje się Jastarnia?
Komentarze (27)
Rozpracowywał okolice Sejmu, planował zamach. Sąd obniżył wyrok dla Brunona Kwietnia
Zaloguj się
 • kot2ka

  Oceniono 15 razy 3

  Nie zdziwił bym się gdyby olbrzymia rzesza Polaków żądała nagrody dla Kwietnia, że chciał ukrócić te wszystkie machloje i okradanie narodu, przez tą sitwę kolesi w teoretycznym państwie !!!! Szkoda Kwietnia !!!!

 • dk7000

  Oceniono 5 razy 3

  Komentarze poniżej - hipokryzja level master. Już widze te same osoby, w takiej samej sytuacji gdyby oskarżony był wyznawcą Mahometa, a nie zagorzałym katolikiem i narodowcem.

 • proteusz33

  Oceniono 8 razy 2

  Skazanie Kwietnia to kolejna kompromitacja polskiego sądownictwa

 • kochambolka

  Oceniono 1 raz 1

  Żaden z poniższych postów nie przeszedł przez cenzurę ONET u i FAKTu!!!
  Listopad 2012 .... aresztowano Brunona, a inny pracownik Uniwersytetu dokonał samospalenia w Nowej Hucie! - tego samego dnia!
  .................. Dodatkowo w mediach jest założona kompletna blokada informacyjna w sprawie śmierci mgr inż. Grzegorzą Brągieła, także z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który akurat w dniu aresztowania Kwietnia miał popełnić samobójstwo przez samospalenie w Nowej Hucie. Jedyna informacja, która zdążyła się ukazać przed założeniem cenzury przez ABW była w Gazecie Krakowskiej. Później zapadła kurtyna milczenia. Pięćdziesięcioletni mężczyzna nie popełnia samobójstwa przez samospalenie, o ile nie jest chory psychicznie lub skrajnie zdesperowany. Mam uwierzyć, że koincydencja jest przypadkowa? Takie bajki to już nie po „samobójstwie” Leppera, czy agresywnym ataku wody oligoceńskiej na Petelickiego. Jedyny dostępny tekst w gazecie krakowskiej... poza tym jest absolutna cisza!

  Pytanie, które stawiam brzmi: czy rząd jeszcze kontroluje ABW, czy też ABW wyrwało się spod kontroli? Komentarz byłego szefa ABW mówiącego, że „w służbach panuje kompletny chaos” pasuje jak ulał do obecnej sytuacji, stwarzania afer na zamówienie i – być może – pozostawiania za sobą trupów.....

  Czy Brunon Kwiecień był potrzebny do przykrycia afery SB cji na Uniwersytecie Rolniczym???

  ".... Zawsze było można na niego liczyć - mówi Andrzej Koziec, do 2006 r. przełożony pana Grzegorza, obecnie pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych na Uniwersytecie Rolniczym. Dodaje, że nie pamięta nawet, by jego podwładny kiedykolwiek chorował. - Zrobił dużo dobrego dla szkoły i studentów - sumuje Koziec. Dodaje, że pan Grzegorz zawsze dostawał od niego premie. Dodatkowo, cztery razy dostał nagrodę rektora (ostatnią w 2009 r.). Był bardzo skrupulatny. Wszystkie papiery miał pogrupowane w opisanych teczkach. Także tę, od której zaczęły sie jego kłopoty na uczelni. Stres i zapaść To było mniej więcej półtora roku temu. - Podjęto za męża decyzje, które były niezgodne z regulaminem. Chcieli, żeby się podporządkował komuś, kto nie był jego przełożonym. Żył w permanentnym stresie. 14 października 2010 r. miał zapaść - opowiada jego żona. Poprzedniego dnia pan Grzegorz wziął sporo tabletek na obniżenie ciśnienia, bo zdenerwowała go rozmowa z prorektorem. Jak opowiadał, po bardzo przykrej rozmowie usłyszał wtedy, że nie dostanie obiecanego dofinansowania studiów podyplomowych..."
  SB cja zaszczuła Grzegorza tak, ze ten dokonał samospalenia !!!

  Dziwna sprawa..jak wiele innych tego czasu... metody sowieckie... co wówczas się działo? - W listopadzie 2012 roku w Krakowie ceniony pracownik Akademii Rolniczej - 50 letni Grzegorz Brągiel dokonał samospalenia!!! W sprawie samospalenia wątków jest wiele. Jednym z nich jest nepotyzm w wyniku ktorego denat został usunięty z wcześniej zajmowanego stanowiska, ale są jeszcze, inne związane z przygotowaniem przetargów.... Prorektor zaczął wpisywać nagany... jeden z wpisów tamtego okresu brzmi: "...Tam podobno tak się dzieje ,że jeśli pracownik nie zgadza się z nieprawidłowościami jakie się tam uprawia to zaraz zostaje zgnębiony aby coś nie wyszło na jaw. Podobno niektórzy sami się pozwalniali i odeszli by nie wylądować w kryminale albo w psychiatryku..." Tuz po tym samospaleniu wybuchła sprawa Brunona Kwietnia - pracownika Akademii Rolniczej....

  Niestety ale tak było za panowania jedynie słusznej PO!!!!!

 • anal.i.zator

  Oceniono 7 razy 1

  Wyrok i tak za wysoki na patriotę noszącego w klapię symbol Polski Walczącej. Wyklęty za życia. K jego mać.

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 5 razy 1

  Obnizyli mu wyrok? skandal ............... powinien dostac dozywocie ............. za to ze dal sie zlapac zanim zdazyl ten bajzel wysadzic w powietrze.

 • japka_putina

  Oceniono 8 razy 0

  Biorąc pod uwagę aktualne trendy polityczne w Polsce, kiedy wyjdzie na wolność, będzie mógł bez najmniejszego trudu zbudować najsilniejszą partię polityczną w tym popieprzonym kraju, albo ktoś taką partię wokół niego zbuduje. W każdym razie pomysł zabijania posłów jako metody płacenia im za dotychczasową pracę chyba nigdy po 1918 roku nie miał tak wielkich szans na poklask u ciemnej masy. Zresztą niekoniecznie tylko u niej.

  Pisowcy będą jeszcze marzyli o przeciwnikach i wrogach z PO i .N, ale swoje marzenia będą snuli zza krat. W najlepszym razie.

 • krzysiozboj

  Oceniono 2 razy 0

  Postulat "uwolnić Brunona spełniony", teraz pora na drugi "dać mu drugą szansę" ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje