Kongres PiS znów przesunięty. Prezes Kaczyński milczy o planach

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta)

Kongres PiS mógłby być dużym wydarzeniem, na którym Jarosław Kaczyński przedstawi dalsze plany, a nawet ogłosi rekonstrukcję rządu. Tymczasem jego termin został znów przesunięty - dowiaduje się "Rzeczpospolita".

Ostatnio prezes Jarosław Kaczyński mówił o planach we wrześniu zeszłego roku, na Radzie Politycznej PiS - zwracają uwagę politycy partii, z którymi rozmawiał Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej". I jeszcze przez jakiś czas o nich nie powie. Jak donosi "Rzeczpospolita", planowany na drugą połowę kwietnia kongres PiS został po raz kolejny przesunięty. Pierwsza część kongresu odbyła się 2 lipca zeszłego roku. Teraz partia prawdopodobnie zbierze się w czerwcu.

Jakie są przyczyny przesunięcia terminu? Tego prezes nie zdradził, ale data zmieniana była już wielokrotnie. Jak pisze gazeta, poza przedstawieniem planu na drugą część kadencji, kongres może być okazją do rekonstrukcji rządu. Potem Kaczyński ma ruszyć w Polskę i udać się do dawnych miast wojewódzkich. PiS, dodaje "Rzeczpospolita", przygotowuje też pomysły, które będą "politycznym paliwem" na drugą część kadencji.

A TERAZ ZOBACZ: Misiewicz przed specjalną komisją PiS

Zobacz także
 • Wspólna konferencja Andrzeja Dudy i Antoniego Macierewicza Duda skarży się, że Macierewicz go ignoruje. Wyciekł kolejny list prezydenta
 • Mariusz Błaszczak Błaszczak obawia się decyzji UE? Chce zamknąć uchodźców w obozach z drutem kolczastym
Komentarze (106)
Kongres PiS znów przesunięty. Prezes Kaczyński milczy o planach
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 66 razy 32

  Co za strata dla Polski.Długo oczekiwany spęd baranów przeniesiony na nieokreślony termin.

 • rycerz_mowiacy_ni_ni

  Oceniono 74 razy 32

  Bo jeszcze nie wiadomo,czy Kaczyński odwoła Macierewicza,czy Macierewicz odwoła Kaczyńskiego...

 • chloe7611

  Oceniono 45 razy 19

  A kto by sie teraz przejmowal kongresami? Wlasnie minela miesiecznica pogrzebu, zaraz miesiecznica ekshumacji sie zbliza, potem znowu zbiorka na Krakowskim Przedmiesciu, no nie ma czasu Panie na kongresy.

 • luckatwarz

  Oceniono 32 razy 12

  Panie Kaczyński!
  Dość!
  Dość wywyższania się ponad wszystkich. Nie ma pan żadnego prawa, ani tym bardziej podstaw, by uważać się za kogoś lepszego od reszty społeczeństwa.
  Miliony Polaków może być dumnych ze swojej rodziny i swojego pochodzenia, jeżeli w ogóle to, a nie własne czyny definiują człowieka. Nawet jeżeli w odróżnieniu od pana wychowali się z kluczem na szyi na gorszych podwórkach, bo ich rodzice nie mieli takiego szczęścia jak pańscy, by cieszyć się przywilejami PRL-u.
  Miliony Polaków ukończyło szkoły, w tym wyższe, tysiące z nich prawo. Większość z nich zapewne z o wiele lepszymi rezultatami, zdając bez problemu z klasy do klasy. Bardzo wielu z nich ma doktoraty, a nawet habilitacje i profesury. Wielu z nich ma o wiele wyższy potencjał intelektualny i wiedzę, w tym historyczną. Ogromna większość Polaków ma znacząco większy dorobek życiowy, zawodowy, naukowy niż pan.
  Miliony Polaków przeżywa swoje życie samodzielnie, często ponosząc odpowiedzialność za inne osoby, w tym swoje dzieci, bez armii pomocników, popleczników i sługusów.
  Miliony Polaków, robotników, urzędników, nauczycieli, kierowców, lekarzy, sprzedawców itp. każdego dnia ciężko pracuje i dokłada swój wkład do wspólnego worka, z którego pan od dziesiątek lat jest utrzymywany.
  Dość epatowania swoją żałobą i robienia z siebie ofiary! Miliony ludzi straciło rodzeństwo i może nawet w o wiele młodszym wieku i w tragiczniejszych okolicznościach. Miliony osób straciło rodziców, będąc nie w wieku emerytalnym, ale będąc nawet dziećmi. Wielu straciło coś najcenniejszego, swoje dzieci. Setki, tysiące osób zmarło 10., 15., 19., 27. kwietnia, maja, września, grudnia każdego roku. Oni też byli dla kogoś najważniejsi i może pozostawili po sobie znacznie tragiczniejszą sytuację bez otrzymania tak ogromnych sum rekompensat z budżetu państwa. Pan i pańska rodzina nie jesteście pępkiem świata, ani nawet pępkiem Polski.
  Dość pańskiego egoizmu, poczucia wyższości i pogardy dla bliźnich! Dość wyzwisk i obrażania współobywateli, którzy nie podzielają pańskich poglądów! Dość mowy nienawiści, którą pan nam serwuje za każdym razem, gdy się pan odezwie. Panie Kaczyński, słuchać hadko!
  To, że panu życie się nie udało, że nie ma pan rodziny, prawdziwych przyjaciół, nie zna pan poczucia bliskości i miłości nie upoważnia pana do niszczenia życia reszcie współobywateli. My w przeciwieństwie do pana mamy dla kogo żyć. My nie żyjemy przeszłością i niezrealizowanymi marzeniami, a przyszłością dla naszych dzieci, wnuków, prawnuków, dla nas samych. My mamy własne marzenia oraz szacunek dla marzeń innych ludzi. My żyjemy w XXI wieku. Dla nas PRL się dawno skończył.
  Jeżeli na lekcjach polskiego nie marzył pan właśnie o byciu zbawcą narodu, a słuchał uważnie, to może znany jest panu ten wiersz:
  Trzeba z żywymi naprzód iść,
  Po życie sięgać nowe...
  A nie w uwiędłych laurów liść
  Z uporem stroić głowę."

 • snowbird1

  Oceniono 32 razy 10

  W Polsce zaczyna sie Wielka Rewolucja Antypisowska. Ludzie zaczynaja w koncu rozumiec, ze kraj znalazl sie w smiertelnym niebezpieczenstwie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje