Kolejny sondaż i wielka radość PO. "Wooow! Dziękujemy!" [NOWY SONDAŻ]

• 28 proc. PiS, 27 proc. PO, 12 proc. Kukiz'15, Nowoczesna 5 proc.
• Takie są wyniki nowego sondażu Kantar Public - podała "Wyborcza"
• To kolejny sondaż pokazujący wzrost notowań Platformy

W najnowszym sondażu Kantar Public (dawniej TNS) opisanego przez "Gazetę Wyborczą" PiS wyprzedza PO już tylko o 1 pkt. proc. To różnica w granicach błędu statystycznego - podkreśla "Wyborcza". I tak: 28 proc. ankietowanych głosowałoby na PiS, 27 proc. na PO, 12 proc. na Kukiz'15, 5 proc. na Nowoczesną. Do Sejmu nie dostałyby się: PSL (4 proc.), SLD (3 proc.), Razem i KORWiN (po 2 proc. głosów). "Wooow, coraz bliżej! Dziękujemy!" - skomentowała radośnie Platforma.

Dowiedz się więcej:

Jak zmieniło się poparcie dla partii?

W stosunku do marcowego sondażu poparcie dla PiS wzrosło o 1 pkt. proc., dla PO o 3 pkt. proc., dla Kukiza o 1 pkt proc., notowania Nowoczesnej spadły o 3 pkt. proc., PSL zyskało 1 punkt, SLD straciło 2, a Razem 1. Poparcie dla KORWiNa jest na tym samym poziomie co miesiąc wcześniej. Spadła liczba niezdecydowanych na kogo głosować - z 15 do 13 proc.

Jak wygląda rozkład głosów PiS i PO w innych sondażach?

Sondaże z marca, przeprowadzone po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej, pokazują niewielką przewagę PiS nad PO. W sondażu pracowni IBRIS dla "Rzeczpospolitej" PiS zanotowało 29 proc. poparcia. Druga w sondażu PO odnotowała skok poparcia aż o 10 pkt. proc., do 27 proc. Pracownia IPSOS dla OKO.press podała wyniki sondażu, gdzie chęć oddania głosu na PiS wyraziło 32 proc. pytanych, a na PO - 28 proc. (wzrost o 8 pkt. proc.). Sondaż Kantar Public dla Wyborczej wskazał 27 proc. dla PiS i 24 proc. dla PO (wzrost o 10 pkt proc.). W sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24, chęć głosowania na PiS wyraziło 29 proc. wyborców, a na Platformę 27 proc. (wzrost o 3 pkt. proc.). A jak wyglądały kwietniowe sondaże? Według sondażu dla Nowa TV oraz "Super Expressu" PiS mogłoby liczyć na 31 proc., a PO 26 proc. (wzrost o 6 pkt. proc.). Sondaż Kantar Public dla wPolityce.pl i "wSieci" to 35 proc. PiS i 26 proc. PO. Podobne wyniki podał później CBOS: 37 proc. dla PiS i 26 proc. dla PO (7 proc. więcej niż w poprzednim badaniu tej sondażowni). 

A TERAZ ZOBACZ: Misiewicz przed specjalną komisją PiS

Więcej o:
Komentarze (737)
Kolejny sondaż i wielka radość PO. "Wooow! Dziękujemy!" [NOWY SONDAŻ]
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 97 razy 57

  Sondaż jest sfałszowany i robiony niezgodnie z wytycznymi samego prezia , teraz wolno robić tylko w niedzielę po sumie pod kościołem , inne się nie liczą

 • adamtko

  Oceniono 89 razy 49

  Wieści dobre, lecz nie bardzo dobre.
  Przeraża ślepota wyborców PiSu.
  Niepokoi wciąż wysokie wsparcie dla cookiesów.

 • newpatric

  Oceniono 69 razy 39

  Zagłosuje na każdgo kto postawi przed sądem kierownictwo PIS.

  Może być nawet z PO, którego nie znoszę.

  Byle kto, byle nie PIS.

 • lottare21

  Oceniono 57 razy 35

  Nieprawdopodobne.Efekt odejścia Misiewicza? Może jednak prezes go przywróci bo mu notowania lecą ;)

 • 3-kuleczka

  Oceniono 58 razy 34

  niech jeszcze wyświęcą następna Matkę Boską w Sejmie, dadzą komisji smolenskiej następne miliony za wynalezienie bomby w samolocie a chory jarek niech obraza dalej Polaków,
  z wy pisiory won na forum złodzieja rydzyka

 • pepper-salt

  Oceniono 55 razy 29

  Dziwi mnie tylko takie wysokie poparcie dla tego nie wiadomo co, tej zbieraniny zwanej Kukiz"15.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX