Pracowała u Andrzeja Dudy, była "aniołkiem" Kaczyńskiego. Teraz zatrudnił ją PAP

Magdalena Żuraw, 2011 r.

Magdalena Żuraw, 2011 r. (Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta)

Magdalena Żuraw, była kandydatka PiS w wyborach do Sejmu i była pracowniczka kancelarii Andrzeja Dudy, została zatrudniona w Polskiej Agencji Prasowej - informuje "Wirtualna Polska".

Była kandydatka PiS do Sejmu Magdalena Żuraw pracuje w należącej do skarbu państwa Polskiej Agencji Prasowej - dowiedział się portal "Wirtualna Polska". Spółka nie ujawnia jednak, na jakim stanowisku pracuje Żuraw i dlaczego została tam zatrudniona. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w PAP, Żuraw pracuje w redakcji krajowej.

O Magdalenie Żuraw było głośno w mediach kilkukrotnie. Od 2009 r. pracowała w warszawskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Należała do grupy młodych działaczek PiS nazywanych "aniołkami Kaczyńskiego", które miały pomóc w odświeżeniu wizerunku partii. W wyborach do Sejmu w 2011 r. Żuraw startująca z okręgu bydgoskiego zdobyła 2 261 głosów.

 

Trzy lata później działaczka PiS przypomniała o sobie wpisem na Twitterze, w którym namawiała do podpalenia tęczy na Placu Zbawiciela w Warszawie. Twierdziła też, że tęcza to "znak przywłaszczony przez zboczeńców". Do prokuratury trafiły dwa doniesienia w związku z wpisem działaczki.

Magdalena Żuraw jest absolwentką filozofii na warszawskim UKSW. Pracowała jako dziennikarka i publicystka m.in. "Gazety Polskiej", "Frondy" i "Uważam Rze". Jest autorką książki "Idiotyzmy feminizmu", odsłaniającej "jego wynaturzenia, niedorzeczności i absurdy".

Była również asystentką ówczesnego europosła Andrzeja Dudy, a później znalazła zatrudnienie w prezydenckiej kancelarii. Tam odpowiadała za profil kancelarii na Twitterze. W lutym 2016 r. napisała, że prezydent Duda popiera pomysł odebrania portowi lotniczemu w Gdańsku imienia Lecha Wałęsy, co było nieprawdą. Wpis szybko zniknął z profilu, a Żuraw została odsunięta od obowiązków.

Próbowaliśmy skontaktować się z Magdaleną Żuraw za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej - skierowano nas do sekretariatu zarządu. Wysłaliśmy też e-maila z prośbą o komentarz na służbową skrzynkę dziennikarki. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Zobacz także: Celna riposta Węglarczyka w TVP

Kultowe ikony lat 90. Ciekawe, czy jeszcze je pamiętasz?
1/12Ta supermodelka występowała w teledyskach George'a Michaela i Prince'a. Wyróżnia ją charakterystyczny pieprzyk. To:
Zobacz także
Komentarze (159)
Pracowała u Andrzeja Dudy, była "aniołkiem" Kaczyńskiego. Teraz zatrudnił ją PAP
Zaloguj się
 • faustxyz

  Oceniono 30 razy 16

  Wyjątkowo spaczona kaczystka, nie dziwota, że nadal samotna jak Krystyna P.,i jak ona wybitna wyznawczyni wartości rodzinnych typu rodzić aż po zgon i kobiety won do garów.

 • obeznany

  Oceniono 30 razy 12

  Magdalena Żuraw alias Nocne Ruchadło.

 • andree111111

  Oceniono 12 razy 8

  Na pewno wybitna specjalistka, tak jak Misiewicz.

 • extrafresh

  Oceniono 22 razy 8

  Zwykła PAPa do krycia.
  Tylko przez kogo?
  Bo prezes woli chłopców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje