Newsweek: Europosłowie zatrudniali ludzi na lewych etatach. Wśród asystentów m.in. Misiewicz

Bartłomiej Misiewicz

Bartłomiej Misiewicz (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Europarlament sprawdza, czy polscy eurodeputowani PiS, PO i PSL zatrudniali asystentów, którzy byli jednocześnie pracownikami partii - informuje "Newsweek". Sprawa może zakończyć się zwrotem pieniędzy.

Służby finansowe europarlamentu wszczęły audyt wobec obecnych i byłych europarlamentarzystów - informuje "Newsweek". Zdaniem unijnych urzędników, polscy politycy mieli zatrudniać na etatach asystentów, którzy tak naprawdę byli pracownikami partii. Unijne prawo tego zabrania. W efekcie europarlament może wezwać polityków do do zwrotu pieniędzy. W przypadku niektórych asystentów wypłaty wynagrodzeń zostały wstrzymane.

Według "Newsweeka", wyjaśnienia muszą złożyć teraz politycy PiS: Ryszard Legutko, Beata Gosiewska (miała zatrudniać Bartłomieja Misiewicza), Zbigniew Kuźmiuk, Tomasz Poręba (miał zatrudniać makijażystkę Jarosława Kaczyńskiego i pielęgniarkę Jadwigi Kaczyńskiej), Marek Gróbarczyk, a także europosłanka PO Barbara Kudrycka i polityk PSL Jarosław Kalinowski.

Europarlament wysłał do parlamentarzystów pisma. Czy to oznacza, że będą musieli zwrócić pieniądze? – Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie - mówi w rozmowie z "Newsweekiem" europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Czytaj więcej w "Newsweeku">>>

Zobacz także: "Teraz się już nie śmiejecie". Nigel Farage wyśmiał Unię Europejską

"Teraz się już nie śmiejecie". Nigel Farage wyśmiał Unię Europejską

Kobieta. Quiz wiedzy ogólnej
1/20Według książki Johna Graya "Mężczyźni są z Marsa, kobiety z..."
Zobacz także
 • Robert Makłowicz podczas swojego benefisu na Zamku w Lublinie Makłowicz kpił z kraksy Szydło? Szybka riposta. Na koniec: "Smacznego"
 • Trump US Germany Rzecznik Białego Domu tłumaczy, dlaczego Donald Trump nie podał ręki Angeli Merkel
 • Pilot pokazuje lądowanie przy silnym wietrze Polski pilot pokazał, jak wygląda walka z silnym wiatrem podczas lądowania boeingiem. "Ale nim rzucało!"
Komentarze (407)
Newsweek: Europosłowie zatrudniali ludzi na lewych etatach. Wśród asystentów m.in. Misiewicz
Zaloguj się
 • ale-only

  Oceniono 107 razy 95

  PIS na czele tej nichlubnej listy przekrętów, których symbolem jest Misiewicz.

 • oxnard_m

  Oceniono 100 razy 76

  A ja mam nadzieję że właśnie do tego dojdzie panie Kuźmiuk. To nie są wasze prywatne pieniądze byście sobie znajomym rozdawali. Cholerni złodzieje. Zarabiają krotność średnich krajowych a i tak jeszcze patrzą gdzie tu swoje śliskie łapska położyć

 • jszmelc

  Oceniono 108 razy 66

  Gdzie przekręt tam i Misiewicz .........

 • jndy

  Oceniono 57 razy 53

  Może już czas na zmianę nazwy na PIZ. Przekręty i Złodziejstwo. A za makijażystkę powinni bezwzględnie zwrócić kasę, bo prezes nadal wygląda nieapetycznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje