Newsweek: Europosłowie zatrudniali ludzi na lewych etatach. Wśród asystentów m.in. Misiewicz

Europarlament sprawdza, czy polscy eurodeputowani PiS, PO i PSL zatrudniali asystentów, którzy byli jednocześnie pracownikami partii - informuje "Newsweek". Sprawa może zakończyć się zwrotem pieniędzy.

Służby finansowe europarlamentu wszczęły audyt wobec obecnych i byłych europarlamentarzystów - informuje "Newsweek". Zdaniem unijnych urzędników, polscy politycy mieli zatrudniać na etatach asystentów, którzy tak naprawdę byli pracownikami partii. Unijne prawo tego zabrania. W efekcie europarlament może wezwać polityków do do zwrotu pieniędzy. W przypadku niektórych asystentów wypłaty wynagrodzeń zostały wstrzymane.

Według "Newsweeka", wyjaśnienia muszą złożyć teraz politycy PiS: Ryszard Legutko, Beata Gosiewska (miała zatrudniać Bartłomieja Misiewicza), Zbigniew Kuźmiuk, Tomasz Poręba (miał zatrudniać makijażystkę Jarosława Kaczyńskiego i pielęgniarkę Jadwigi Kaczyńskiej), Marek Gróbarczyk, a także europosłanka PO Barbara Kudrycka i polityk PSL Jarosław Kalinowski.

Europarlament wysłał do parlamentarzystów pisma. Czy to oznacza, że będą musieli zwrócić pieniądze? – Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie - mówi w rozmowie z "Newsweekiem" europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

Czytaj więcej w "Newsweeku">>>

Zobacz także: "Teraz się już nie śmiejecie". Nigel Farage wyśmiał Unię Europejską

"Teraz się już nie śmiejecie". Nigel Farage wyśmiał Unię Europejską

Komentarze (407)
Newsweek: Europosłowie zatrudniali ludzi na lewych etatach. Wśród asystentów m.in. Misiewicz
Zaloguj się
 • stachud

  Oceniono 118 razy 114

  Gosiewska zatrudniła Misiewicza bo chciała wydoić MON na kasę za Smoleńsk.

 • pascvale

  Oceniono 109 razy 103

  Banda moralnych karłów, wyciera sobie Polską ryje i kradnie ile może.

 • ale-only

  Oceniono 107 razy 95

  PIS na czele tej nichlubnej listy przekrętów, których symbolem jest Misiewicz.

 • oxnard_m

  Oceniono 100 razy 76

  A ja mam nadzieję że właśnie do tego dojdzie panie Kuźmiuk. To nie są wasze prywatne pieniądze byście sobie znajomym rozdawali. Cholerni złodzieje. Zarabiają krotność średnich krajowych a i tak jeszcze patrzą gdzie tu swoje śliskie łapska położyć

 • jszmelc

  Oceniono 108 razy 66

  Gdzie przekręt tam i Misiewicz .........

 • jndy

  Oceniono 57 razy 53

  Może już czas na zmianę nazwy na PIZ. Przekręty i Złodziejstwo. A za makijażystkę powinni bezwzględnie zwrócić kasę, bo prezes nadal wygląda nieapetycznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX