Jaki przekonywał Senat, by odrzucił ustawę. Ale senatorowie PiS zagłosowali... razem z PO

Patryk Jaki

Patryk Jaki (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

"Z powodu wygłoszonego w arogancki sposób oświadczenia, część senatorów PiS zagłosowała razem z PO" - napisał na Facebooku wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Nietypowe głosowanie przeprowadzono na ostatnim posiedzeniu Senatu, w czwartek wieczorem. 

Tego dnia w wyższej izbie parlamentu obradowano m.in. nad senackim projektem ustawy o komornikach. Jak tłumaczył na Facebooku marszałek Borusewicz, chodziło o to, aby "koszty komornicze były adekwatne do włożonego wysiłku". "Teraz jest tak, że czy komornik przeprowadził np. eksmisję, czy też nie, bo ktoś się sam wyprowadził, to pobierał wynagrodzenie" - wyjaśniał marszałek z PO.

Borusewicz zwrócił uwagę, że "projekt ustawy nie budził kontrowersji". "Ale tylko do momentu, gdy na mównicę wszedł wiceminister Jaki" - napisał wicemarszałek Senatu.

- Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt ustawy o komornikach, pierwszy od 19 lat kompleksowy projekt, nowelizację - zwracał uwagę wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Jak dodał, w przyszłym tygodniu zajmie się nim rząd. 

Jaki przekonywał, że rządowy projekt zostanie przyjęty "na szybkiej ścieżce" i nie ma powodu, żeby teraz Senat uchwalał ustawę, która "będzie obowiązywać kilkanaście dni". - Tym bardziej, że wiele rozwiązań w tym projekcie jest dyskusyjnych - dodał minister.

- Wykonaliśmy naprawdę gigantyczną pracę, żeby uporządkować i ucywilizować kwestie związane z pracą komorniczą - mówił Jaki, apelując do senatorów o nieprzyjęcie ustawy.

Senatorowie PiS przeciw Jakiemu

Jednak niektórzy senatorowie zgłosili wątpliwości do argumentów wiceministra. Robert Mamątow z PiS zwrócił uwagę, że wcześniej, podczas posiedzenia komisji, ministerstwo nie miało zastrzeżeń do projektu. Podkreślał też, ze problem, który rozwiązuje ustawa, jest pilny. 

Jaki stwierdził, że on i jego prawnicy nigdy nie wyrażali pozytywnej opinii o tym projekcie. Przekonywał, że "nie można rozwiązując jeden problem tworzyć kolejnego".

"W odpowiedzi Jaki oświadczył, że to on decyduje, a nie ktokolwiek z ministerstwa. Z powodu tego oświadczenia, wygłoszonego w dość arogancki sposób, część senatorów PiS zagłosowała wspólnie z senatorami PO za odrzuceniem wniosku Jakiego" - napisał Borusewicz.

Rzeczywiście, ministrowi nie udało się przekonać senatorów - a przynajmniej nie tylu, by ustawa przepadała. Za nią głosowało 40 senatorów - w tym niektórzy z Prawa i Sprawiedliwości. Przeciw było 36, a 6 wstrzymało się od głosu. Ustawa przeszła i teraz trafi do Sejmu.

Mężczyzna. Quiz wiedzy ogólnej
1/20Najbardziej formalnym męskim strojem wieczorowym jest:
Zobacz także
Komentarze (141)
Jaki przekonywał Senat, by odrzucił ustawę. Ale senatorowie PiS zagłosowali... razem z PO
Zaloguj się
 • raddy

  Oceniono 89 razy 71

  Dres dresem na zawsze pozostanie.

 • leszek.30

  Oceniono 91 razy 61

  Jaki zachowuje się, jak funkcjonariusz SB , a nie jak funkcjonariusz Ministerstwa Sprawiedliwości ..
  Pomyliły się ćwokowi lata..!!!

 • jan.w2

  Oceniono 42 razy 34

  No niemożliwe, żeby do części PiSowców dotarło, że są tylko nic nieznaczącym planktonem i łajnem dla szczerbatego paranoika z Żoliborza? Jeszcze ze dwa lata rządów PiSlamu i do potocznego języka przejdzie jako obraźliwe określenie PiSowiec. Bardziej obraźliwe niż komuch. Bo nazwać kogoś pisowcem, to tak jak by powiedzieć o nim oszust, kłamca, karierowicz, wazeliniarz, religijny oszołom, watykański sługus.

 • Oceniono 37 razy 19

  Wyszedł z tego samego szamba co pozostali. Jaki on jest każdy widzi!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje