PO spróbuje rozwiązać rząd Szydło. Komorowski: Kaczyński poniósł sromotną klęskę

Po tym, jak Grzegorz Schetyna zapowiedział wniosek o wotum nieufności wobec rządu PiS, Bronisław Komorowski stwierdził, że wybór Donalda Tuska na szefa RE to "sromotna klęska" Jarosława Kaczyńskiego.

- Większość Polaków chciała Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Głos suwerena został przez PiS zlekceważony. To taka prywata rodem z XVIII w., kiedy Polska upadała. Ta prywata zabiła wtedy Polskę - powiedział w "Faktach po Faktach" Bronisław Komorowski.

To komentarz byłego prezydenta do ostatnich wydarzeń związanych z wyborem Donalda Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej. - Rząd polski dał pokaz nieporadności i wszystkich najgorszych cech narodowych, które kiedyś przypisywało się Polakom - stwierdził. I dodał:

Według mnie jest to początek końca legendy Jarosława Kaczyńskiego jako stratega politycznego

Ostatnie wydarzenia są bezpośrednim powodem zaplanowanego przez PO wniosku o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. - Zostanie złożony w Sejmie w przyszłym tygodniu - mówił wczoraj przewodniczący Grzegorz Schetyna.

- Myślę, że część wyborców PiS jest zagubiona. I powoli nabiera krytycyzmu w stosunku do tego, co wyprawia Jarosław Kaczyński - komentował dziś Komorowski, dodając, że "pan Orban pokazał Kaczyńskiemu figę".

Uznał, że to dobry moment, żeby pokazać w Europie, że to on jest tym dobrym politykiem. To efekt dziecinnego podejścia do polityki ekipy PiS-owskiej. I efekt zacietrzewienia

A co sądzi o hucznym powitaniu premier po przylocie z Brukseli? - To jakaś chęć pokrycia wrażenia, które powstało i słusznie, że Jarosław Kaczyński poniósł sromotną klęskę - ocenił. I dodał: - Ta radość była raczej udawana.

A TERAZ ZOBACZ: Kaczyński w Sejmie: " Wy kompromitujecie Polskę!"

Więcej o:
Komentarze (680)
PO spróbuje rozwiązać rząd Szydło. Komorowski: Kaczyński poniósł sromotną klęskę
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 61 razy 49

  'Kwiaty w imieniu Federacji Rosyjskiej w podziękowaniu za poniżenie i ośmieszenie Polski na arenie międzynarodowej na ręce Beaty Szydło złożył Jarosław "Klęska" Kaczyński."

  Napisałem jakiś czas temu ten komentarz - został strasznie "zminusowany" przez PiSożyty.

  WIDAĆ PRAWDA W OCZY KOLE.

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 76 razy 46

  Przeciez jasno widac,
  ze krotki nie panuje juz nad sytuacja.
  Pisiarni zostalo pare miesiecy...

 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 41

  W kręgu swoich unijnych kolegów szefowa polskiego rządu została jeszcze raz zdemaskowana jako marionetka przedziwnego prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego.

 • pies_na_czarnych

  Oceniono 51 razy 37

  Podczas wystapienia w Sejmie Kaczynskiemu brakowalo tylko buta w rece. Chruszczow wypisz, wymaluj.

 • zdzislaw57

  Oceniono 54 razy 32

  Z przyjemnością, i żalem równocześnie, słuchałem prezydenta Komorowskiego. Nie był szczególnie aktywnym prezydentem, miewał pewne wpadki, ale dobrze reprezentował Polskę, tak na forum międzynarodowym, jak i wobec jej obywateli. Eeech...

 • nanabun

  Oceniono 34 razy 30

  Gierek w swoim ostatnim przemówieniu w TV, w sierpniu 80 r. też trzaskał łapskiem w stół, że "nie pozwolimy" itd. Tak mi się od razu skojarzyło jak zobaczyłem występ tchórzliwego Jarka w sejmie.

 • antoszek22

  Oceniono 33 razy 27

  Te kwiaty podobno dlatego, że Jacek Saryusz Wolski przeżył po wepchnięciu do pisowskiego szamba.
  Uratowało go Szydło, które w ostatniej chwili podał mu Szymański .
  Dzieki temu obyło się bez ofiar śmiertelnych.

  Jarosław z radości że nie będzie musiał miesiączkować 9 , 10 i 19 każdego miesiąca kazał pislamistom przytargać te kwiaty .

  Lekarz kategorycznie zabronił mu wchodzenia na drabinkę więcej niż 2 razy w miesiącu, ze względu na zły stan zdrowia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX