Macierewicz o opóźnionym przetargu na helikoptery. "Przypomnijmy, jak poślizgnęła się PO"

Szef MON Antoni Macierewicz odpowiadał w Sejmie na pytania posłów dotyczące przetargu na śmigłowce. Zapowiedział, że "polscy pracownicy dostaną możliwość produkowania najnowocześniejszych helikopterów".

- Państwo wypominają mi poślizg 60-70 dni w dostarczeniu dwóch śmigłowców. Taki poślizg nastąpił i wytykanie mi jego jest słuszne - mówił w Sejmie szef MON Antoni Macierewicz. Minister odpowiadał na pytania posłów dotyczące przetargu na śmigłowce, który ruszył w poniedziałek. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

- Trzeba jednak przypomnieć, jak poślizgnęła się Platforma Obywatelska. Kontrakt z caracalem był prowadzony przez PO przez ponad 1300 dni, czterokrotnie zmieniano przedmiot i kształt zamówienia. Łamano w ten sposób prawo - przekonywał Macierewicz.

-  Dlaczego? Wiadomo. Chodziło o to, żeby wyeliminować polskich pracowników, te zakłady produkujące helikopterów, które produkują w Polsce, które zatrudniają polskich pracowników - dodał. 

MON: Czas na składanie ofert do 13 marca

Jak przypomniał szef MON, postępowanie na 16 pierwszych helikopterów zostało rozpoczęte - chodzi o osiem maszyn dla sił specjalnych i osiem dla sił morskich.

Zaproszenie do składania ofert wstępnych zostało skierowane do konsorcjum PZL Sp.z.o.o. oraz Sikorski Aircraft Corporation, do WSK "PZL-Świdnik", a także do konsorcjum Airbus Helicopter i Heli Investi. 

- Wszystkie te spółki zgłosiły się, wszystkie mają czas do złożenia swojej oferty do 13 marca. Polscy pracownicy dostaną możliwość produkowania najnowocześniejszych helikopterów. Śmigłowce będą dostarczone na czas - mówił Macierewicz.

Opozycja: To karykatura postępowania

Czesław Mroczek z PO zarzucił ministrowi Macierewiczowi, że to z jego winy za rządów PiS unieważniono przetarg na 50 śmigłowców. - Dzisiaj wiem jedno: wojsko polskie nie otrzyma w terminie śmigłowców. Mamy już półtorej roku zwłoki przez to, że podjęliście decyzję o unieważnieniu przetargu - mówił poseł. - Postępowanie, które pan prowadzi, to karykatura postępowania, a nie postępowanie - skomentował Mroczek.

- Wszystko, co państwo mówicie, jest kłamstwem - odpowiedział Antoni Macierewicz. - Chcemy wynegocjować najlepszy produkt, najlepszą cenę - zapewnił. 

Zobacz także: Antoni Macierewicz zapowiada modernizację polskiej armii

Komentarze (234)
Macierewicz o opóźnionym przetargu na helikoptery. "Przypomnijmy, jak poślizgnęła się PO"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 46 razy 36

  "A PO to, a PO tamto" - cały "dialog" z narodem złodziei tumanów z "dobrej" zmiany.

 • antropoid

  Oceniono 40 razy 30

  "Przypomnijmy, jak poślizgnęła się PO"
  ------------------------------------------------

  Na tym ci upłynie kadencja SZKODNIKU - na przypominaniu PO i rozp....laniu polskiej armii.

 • gondek

  Oceniono 33 razy 27

  Co mnie obchodzi ile pośliznęła sie PO ?
  Rządzicie półtorej roku, co to za tłumaczenie ?
  Ile terminów już padało ?
  Co to ? Kpiny jakieś. ?

 • rojberek

  Oceniono 23 razy 17

  Dorosły facet a gada jak dziecko. Czemu mu zabrałeś łopatkę? Bo on zabrał mi pierwszy! I takie matoły rządzą tym krajem, dobrze to mu nie wróży ;-P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX