Morawiecki chciał pouczyć dziennikarza niemieckiej TV. Sam zaliczył wpadkę

Wywiad z Mateuszem Morawieckim

Wywiad z Mateuszem Morawieckim (Deutsche Welle, https://www.youtube.com/watch?v=LJDQARwtmM4)

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu Timowi Sebastianowi - z programu "Conflict Zones" w Deutsche Welle". W czasie trudnej rozmowy pomylił datę ważnego święta.

Tim Sebastian - z programu "Conflict Zones" w Deutsche Welle", brytyjski dziennikarz wcześniej związany m.in. z BBC, laureat prestiżowej nagrody BAFTA. Dopytywał polskiego polityka m.in. o Trybunał Konstytucyjny czy uchodźców. Rozmowa nie była łatwa dla Morawieckiego, o czym więcej piszemy TUTAJ >>>

Pod koniec pojawił się temat prawa o zgromadzeniach publicznych. Morawiecki przekonywał, że rządzącym chodzi o zagwarantowanie wolności zgromadzeń i bezpieczeństwa protestujących. Wymiana zdań była emocjonalna. Polityk chciał udowodnić dziennikarzowi dobre intencje PiS-u.

Pamięta pan demonstracje sprzed 2 czy 3 lat z 11 września, kiedy w Polsce przypada Święto Niepodległości? Na ulicach były wtedy duże zamieszki. Dlaczego? Ponieważ trzy lub cztery demonstracje spotykały się w jednym miejscu. My chcemy po prostu odseparować je. Czy to nie jest dobre rozwiązanie?

- perorował Morawiecki. Przypominamy: Święto Niepodległości w Polsce przypada nie 11 września, tylko 11 listopada. Listopad to po angielsku "November".

 Cały wywiad (w języku angielskim):

 
11 niemieckich słów, które na pewno słyszeliście. Wiecie, co oznaczają?
1/11Wunderbaum dosłownie oznacza:
Zobacz także
Komentarze (230)
Morawiecki chciał pouczyć dziennikarza niemieckiej TV. Sam zaliczył wpadkę
Zaloguj się
 • Jacek

  Oceniono 48 razy 40

  Panie Morawiecki...................Stalin też mówił że dobro narodu Radzieckiego jest najważniejsze i w imię tego dobra zagłodził ponad 10 mln ludzi. Wiec niech Pan nie powtarza tych głupot po swoim stetryczałym tatusiu i się weźmie za gospodarkę, chociaż jasne już jest że ma Pan o niej mierne pojęcie.

 • fakiba

  Oceniono 51 razy 37

  Prezio nie zna słów Hymnu Polski , Morawiecki nie zna daty Święta Niepodległości , tacy z nich patrioci tylko na papierze

 • polakadam

  Oceniono 40 razy 28

  Innymi słowy nikt morawieckiemu nie wmówi że czarne jest czarne.
  Nie będzie Niemiec pluł w pisowską gębę.

 • fakiba

  Oceniono 31 razy 23

  Chciał według poleceń prezia czymś Tuska obciążyć a wyszedł na pisiego głąba którym zresztą jest

 • fakiba

  Oceniono 35 razy 23

  Głąb został wicepremierem , i w dodatku ciekaw dlaczego zrezygnował z dobrze płatnej posady , czyżby pod kuprem zaczęło być gorąco

 • kajetan907

  Oceniono 22 razy 20

  I on miał być jedynym poważnym ministrem w tym niby rządzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje