Kempa pytana o wypadek Szydło. Porównanie wytrąciło ją z równowagi. "Nie jestem w stanie..."

Szefową kancelarii premiera bardzo zdenerwowało pytanie o odpowiedzialność polityczną ministra Mariusza Błaszczaka za BOR. A wszystko przez porównanie dziennikarza, w którym pojawiła się Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Beata Kempa pytana w RMF FM, kiedy premier Szydło wyjdzie ze szpitala, odpowiedziała, że "wszystko zależy od decyzji lekarzy". Przypomniała słowa samej premier, która w rozmowie z TVP przekazała, że czuje się dobrze.

Czemu nie było informacji od lekarzy?

- Pani minister, czemu jesteśmy zdani na takie informacje "czuje się dobrze", "czuje się świetnie", zamiast usłyszeć jeden komunikat lekarski? - dopytywał Robert Mazurek. 

- Ależ panie redaktorze, takich komunikatów było kilka - próbowała wybrnąć Beata Kempa. I wymieniła konferencję rzecznika rządu Rafała Bochenka, konferencję ministra Mariusza Błaszczaka oraz wiadomość Beaty Szydło na Twitterze. Mazurek przypomniał, że chodzi mu o komunikat lekarski. 

- Jeśli państwo chcecie domagać się szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia, to nie mamy przepisów w polskim prawie, tak jak takich jak w Stanach Zjednoczonych... - zaczęła Kempa.

- Ja nie mówię o przepisach, mówię o dobrej woli - zaznaczył Mazurek. Minister zaznaczyła, że według niej sytuacja jest jasna. 

Mazurek tłumaczył z kolei, że mówi w imieniu słuchaczy, którzy "chcieliby się dowiedzieć czy premierowi ich kraju - i to nie chcieliby się dowiedzieć dlatego, że żądza ciekawości ich dopadła, tylko po prostu chcą być poinformowani - czy premierowi ich kraju nic się nie stało, czy nie było złamań, kiedy mniej więcej można się spodziewać, że wyjdzie ze szpitala". - To są normalne pytania, które zadajemy sobie przy okazji wypadku każdego człowieka, którego znamy - podkreślił Mazurek. 

- Ale wczoraj już padła ta informacja, że w ciągu kilku dni wyjdzie do domu. Kwestia tylko decyzji państwa lekarzy. Myślę, że wczoraj zakomunikowała to sama pani premier, więc to jest chyba najlepszy komunikat, jaki można było wydać. A jeśli pan redaktor czuje się jeszcze nieusatysfakcjonowany, ja dzisiaj to jeszcze panu redaktorowi osobiście przekazuję - stwierdziła Kempa. 

Nerwy przy pytaniu o ministra Błaszczaka

Dziennikarz skierował rozmowę na polityczną odpowiedzialność Błaszczaka za BOR, który nadzoruje.

- Mówiła pani, że Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi odpowiedzialność polityczną za to, co się dzieje w Warszawie, dlatego powinna podać się do dymisji. W takim razie, czy minister Błaszczak... - zaczął pytanie Mazurek.

Kempa od razu mu przerwała: "nie jestem w stanie, muszę zaprotestować". - Zdenerwował mnie pan, rzadko mnie ktoś wyprowadza z równowagi - stwierdziła i upomniała dziennikarza za to porównanie. Podkreśliła, że nie można porównywać Hanny Gronkiewicz-Waltz do ministra Błaszczaka. Mazurek tłumaczył, że nie chodziło mu o porównywanie spraw, a pytanie o odpowiedzialność jest w przypadku Błaszczaka zasadne.

Na to Kempa zaczęła chwalić zakupy sprzętu, prowadzenie naboru oraz prace nad nowymi przepisami, które się kadencji Błaszczaka zaczęły. 

- Pani minister. Taka zabawa. Dziś pytanie, dziś odpowiedź. Czy Mariusz Błaszczak powinien się podać do dymisji? - postawił sprawę jasno Mazurek. 

- Nie, uważam, że powinien, tylko powinien dalej ten plan, który sobie założył, wykonywać - odpowiedziała Kempa. 

Całej rozmowy można posłuchać na stronie RMF.

Więcej o:
Komentarze (212)
Kempa pytana o wypadek Szydło. Porównanie wytrąciło ją z równowagi. "Nie jestem w stanie..."
Zaloguj się
 • cezaryk

  Oceniono 129 razy 119

  > nie można porównywać Hanny Gronkiewicz-Waltz do ministra Błaszczaka.
  Można Hanki nie lubić ale ma trzy rzeczy których błaszczak nie ma i mieć nie będzie:
  – mózg,
  – kręgosłup,
  – jaja.

 • p-y_t-x

  Oceniono 96 razy 86

  Lojalność jak we włoskiej mafii. A ukrywanie info o stanie zdrowia przypomina czasy słusznie minione - komunistyczne kacyki też chciały uchodzić za nadludzi

 • kaktus1a

  Oceniono 76 razy 66

  Tak patrzę na to co wyprawia rząd, na to co mówią jego członkowie i dochodzę do wniosku, że pomimo niechęci do PO, to PO przy PiS to były Himalaje praworządności i odpowiedzialności.

 • chi-neng

  Oceniono 69 razy 59

  No te teraz czekamy jeszcze na komentarz panny Krysi z turnusu 'Kaczej Farmy' i czterech MARSZALKOW NIEZLOMNYCH...

 • chi-neng

  Oceniono 52 razy 42

  No, wreszczie TRZECIA BEATA, TA NAJBARDZIEJ AMBITNA I CZEKAJACA CIERPLIWIE NA JESZCZE WYZSZE PROGI, ma okazje zablysnac takze w mediach...
  Prawde mowiac, podejrzewam ja z dawien dawna, o to, ze marzy jej sie kariera Beaty obecnie lezacej w szpitalu...

 • jurek4491

  Oceniono 45 razy 41

  Klempy nie ma o co pytać bo ona zawsze w koło wojtek o pierogach .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX