Sasin pokazał, co PiS myśli o przeciwnikach metropolii warszawskiej. Nawet Ziemiec próbował zachować pozory

• "Kto tych państwa upoważnił, żeby przedstawiać poglądy na temat ustawy?"
• Tak Jacek Sasin ocenił opinię burmistrzów o pomyśle powiększenia Warszawy
• Samorządowcy głośno sprzeciwiają się projektowi i apelują do Sejmu i Senatu

Dzisiejsze spotkanie samorządowców w Pałacu Kultury i Nauki było "zadziwiającą" i "czysto propagandową imprezą" z "propagandowym bełkotem" - taką opinią w programie "Gość Wiadomości" TVP Info podzielił się Jacek Sasin. Chodzi o spotkanie, na którym przedstawiciele podwarszawskich gmin sprzeciwili się pomysłowi powiększenia stolicy i zaapelowali o jego zaniechanie do Sejmu, Senatu i premier Szydło. Na sugestię prowadzącego Krzysztofa Ziemca, że sprzeciw wobec projektu PiS jest "jakimś głosem ludu, który mówi nie", poseł PiS wyparował: - Jaki głos ludu? A kto tych państwa upoważnił do tego, żeby takie poglądy na temat tej ustawy przestawiać?

Dowiedz się więcej:

Co zakłada projekt zwiększenia powierzchni Warszawy autorstwa PiS?

PiS chce powiększyć terytorium Warszawy o 32 okoliczne gminy - projekt ustawy trafił już do Sejmu. Jeżeli wejdzie w życie, Warszawa nie tylko trzykrotnie zwiększy swoją powierzchnię, ale też stanie się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego. Według najbardziej prawdopodobnych planów w granicach Warszawy znalazłyby się również Nieporęt, Jabłonna, Łomianki, Izabelin, Stare Babice, Ożarów Mazowiecki, Piastów, Michałowice, Raszyn, Lesznowola, Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Józefów, Wiązowna i Sulejówek. Niewykluczone, że w skład miasta wejdą także nieco dalsze gminy, takie jak: Wołomin czy Otwock. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Jak projekt powiększenia Warszawy oceniają samorządowcy?

Na sobotnim spotkaniu z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz burmistrzowie podwarszawskich miejscowości powiedzieli "nie" pomysłowi PiS. Spotkanie w Pałacu Kultury i Nauki zwołano w trybie pilnym. Po zakończeniu rozmów samorządowcy podpisali apel, adresowany do marszałków Sejmu i Senatu oraz Beaty Szydło. 

A TERAZ ZOBACZ: Tusk w Polsce. Miał mówić o kulturze, ale... "Historia każe mi zmienić wystąpienie"

Więcej o:
Komentarze (585)
Sasin pokazał, co PiS myśli o przeciwnikach metropolii warszawskiej. Nawet Ziemiec próbował zachować pozory
Zaloguj się
 • ziaburek

  Oceniono 172 razy 162

  No to może policzmy głosy - ile ich dostał pan Sasin w porównaniu do "tych państwa "? Bezczelność, bezczelność i jeszcze raz bezczelność.

 • Maciej Makarczyk

  Oceniono 130 razy 130

  Sasin kartoflu, a kto upoważnił ciebie, zeby decydować za wszystkich mieszkańców zarówno Warszawy jak i miast dookoła niej. Władze samorzadowe mają mocniejszy mandat niż ty i twoi walnięci kumple z pisu zróbcie referendum i dowiecie sie co o twoim posranym pomyśle uważają mieszkańcy.

 • buffalo69

  Oceniono 123 razy 121

  Rządzący dziś Polską kaczyści to banda obłudnych karierowiczóww, żądnych władzy i zaszczytów.

 • yosemitesam

  Oceniono 107 razy 107

  Sasin to taki żywcem wyjęty z epoki PZPR partyjny beton. Za nawet najbardziej absurdalne pomysły KC PiS dałby się żywcem pokroić. Tępy, arogancki, bezrefleksyjny ideowiec.

 • martinez123

  Oceniono 81 razy 81

  Ziemiec wyjątkowo obiektywny, jak nie z tej telewizji.
  A Sasin - jak zwykle wyjątkowo odpychający, arogancki, butny, bezczelny i po prostu kłamliwy. Jestem zwolennikiem bezprzemocowego wychowania, ale akurat w jego wypadku zrobiłbym wyjątek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX