"Jedni się śmieją, a niektórzy...". Komorowski nie szczędzi krytyki Misiewiczowi i MON

• "Generał powiedział to, co bardzo wielu oficerów, generałów i żołnierzy myśli"
• Tak Bronisław Komorowski skomentował słowa gen. Waldemara Skrzypczaka
• "Oddawanie honoru" Misiewiczowi to "pogardzenie mundurem" - mówił generał

Kilka dni temu gen. Skrzypczak krytycznie ocenił działalność Bartłomieja Misiewicza w MON. Stwierdził, że "jeżeli żołnierz jest zmuszany do oddawania honoru osobie, która na dobrą sprawę nie ma żadnych uprawnień do tego, żeby być tym, za kogo się podaje, to (...) jest to pogardzanie żołnierzem i mundurem żołnierskim". Zdaniem Bronisława Komorowskiego , Skrzypczak "powiedział to, co bardzo wielu oficerów, generałów i żołnierzy myśli o rzeczniku prasowym ministerstwa, o zwyczajach z nim związanych i o ministrze obrony narodowej". - Jedni się śmieją, a niektórzy (wojskowi - red.) zaciskają z wściekłości pięści - mówił o sytuacji w MON były prezydent w programie "Prezydenci i Premierzy" w Polsat News.

Dowiedz się więcej:

Dlaczego gen. Skrzypczak nie doradza już MON?

Były dowódca wojsk lądowych był etatowym doradcą Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce. Zajmował się kluczowymi programami w zakresie technologii i kontaktów międzynarodowych. - Przyczyna mojego zwolnienia może być tylko jedna - to ocena sytuacji, w której żołnierze oddają honor osobie nieuprawnionej - stwierdził w rozmowie z reporterem RMF FM. 

W jaki sposób generał krytykował Misiewicza? 

30 stycznia na antenie Polsat News gen Skrzypczak komentował sytuację, w której kapitan Wojska Polskiego trzymał parasol nad rzecznikiem MON. - Jeżeli żołnierz jest zmuszany do oddawania honoru osobie, która na dobrą sprawę nie ma żadnych uprawnień do tego, żeby być tym, za kogo się podaje, to pomijam, że to łamanie prawa i regulaminów wojskowych, ale jest to pogardzanie żołnierzem i mundurem żołnierskim - mówił generał.

Więcej o:
Komentarze (162)
"Jedni się śmieją, a niektórzy...". Komorowski nie szczędzi krytyki Misiewiczowi i MON
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 58 razy 46

  trudno się dziwić że starzy, często frontowi oficerowie, szkoleni latami w ośrodkach NATO w Europie i USA, muszą zaciskać zęby (a pewnie i pięści) zęby nazywając tą otyłą, udekorowana medalami, maskotkę Macierewicza - panem ministrem!

 • berek-oberek

  Oceniono 55 razy 43

  Mam nadzieję, że to właśnie wojsko odprowadzi "dobrą zmianę" za kratki.

 • jurek4491

  Oceniono 50 razy 38

  Amerykańscy żołnierze przebywający w naszym kraju pewnie tarzają się po podłodze ze śmiech co wyprawia minister wojny, generalicja oddaje honory siusiumajtkowi który pod osłoną nocy z podrobionymi kluczami rozpieprzył NATO-wską placówkę .

 • berek-oberek

  Oceniono 40 razy 32

  Wyobraźcie sobie morale wojskowe panujące obecnie w armii? Dowódców, którzy w razie konfliktu będą dowodzić oddziałami i wysyłać żołnierzy do boju, wypełniając rozkazy lizodupców z nadania Macierewicza.

 • a.s.101

  Oceniono 39 razy 29

  Wydaje mi się, że te wszystkie hejty szkalujące prezydenta Komorowskiego pisze jedna i ta sama osoba - urzędnik ministerstwa propagandy, wypełniająca przekaz dnia.

 • chi-neng

  Oceniono 44 razy 28

  "Oddawanie honoru" Misiewiczowi to "pogardzenie mundurem"
  ----
  I wszystko zostalo powiedziane!

 • varissa

  Oceniono 33 razy 25

  Pytanie à propos armii.
  Czy ktoś wie, czy Antoś dostał swoje wymarzone, ołowiane żołnierzyki pod choinkę?

 • Darek Kontakt

  Oceniono 35 razy 21

  MIŚiewicz Q........MAĆerewicz !!!
  TRAGEDIA APTEKARZA cz.3

 • marf987

  Oceniono 30 razy 20

  tępe żołdaki dojnej zmiany wszystko zaakceptują dla 300 pln podwyżki, tak jak pislamska milicja w mundurach Policji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX