Ksiądz i doradca prezydenta mówi, gdzie jest miejsce opozycji: "Najlepiej za więziennym murem"

- Właściwym miejscem ich aktywności powinny być kabarety, ale najlepiej zakładane za więziennym murem - mówi o protestujących w felietonie dla TV Trwam ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie.

- Wielu z nas zapamięta tych pseudobojowników, powstańców walczących, jak mówili, o wolność, o demokrację, o Polskę, wielu z nas zapamięta tych ludzi - przepraszam za określenie - jako bandę przygłupów - przyznał w felietonie dla Telewizji Trwam ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, członek Narodowej Rady Rozwoju.

 

Bortkiewicz mówił o wydarzeniach w Sejmie z 16 grudnia, kiedy opozycja rozpoczęła blokowanie sali plenarnej. - Dla takich ludzi nie może być i nie ma miejsca w polityce. Ich właściwym miejscem aktywności powinny być kabarety, ale najlepiej takie, które byłyby zakładane za więziennym murem - oceniał.

Ks. Bortkiewicz to profesor nauk teologicznych specjalizujący się w zakresie teologii moralnej. W latach 2002-2008 był dziekanem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, od 2002 jest dyrektorem Centrum Etyki UAM w Poznaniu. Członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk.

Czym jest Narodowa Rada Rozwoju?

Narodowa Rada Rozwoju jest gremium konsultacyjno-doradczym przy prezydencie RP. Założeniem NRR, jak możemy przeczytać na stronie, "jest stworzenie płaszczyzny dla debaty programowej nt. rozwoju Polski i wypracowanie stanowisk wykraczających poza horyzont bieżącej polityki". Zadaniem rady jest przygotowywanie dla prezydenta przygotowywać dla prezydenta opinii, ekspertyz i założeń merytorycznych do prezydenckich projektów ustaw.

Członkami NRR są też m.in. prawnik prof. dr hab Witold Modzelewski, ekonomista prof. Stanisław Gomułka, architekt dr Czesław Bielecki, socjolog dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, twórca Optimusa Roman Kluska, dziennikarz Bronisław Wildstein czy były minister zdrowia Marek Balicki.

A TERAZ ZOBACZ: Duda: "Notariusz dobrej zmiany" nie jest określeniem, które mnie obraża

Komentarze (1783)
Ksiądz i doradca prezydenta mówi, gdzie jest miejsce opozycji: "Najlepiej za więziennym murem"
Zaloguj się
 • Oceniono 300 razy 286

  Ten zakłamany klecha pięknie pracuje na to, żeby owieczki wyganiać z kościoła. Zostaną im stare odmóżdżone moherowe dziady i bardzo dobrze. Ale jak ksiądz może takie rzeczy wygadywać? Czy papież wie o takich skur... w sutannach?

 • bartekgryko

  Oceniono 241 razy 231

  ale słodziak, no i ta chrześcijańska postawa pełna miłości i szacunku do innych...

 • stanislawolek

  Oceniono 208 razy 198

  ....."Wielu z nas zapamięta tych pseudobojowników, powstańców walczących, jak mówili, o wolność, o demokrację, o Polskę, wielu z nas zapamięta tych ludzi - przepraszam za określenie - jako bandę przygłupów - przyznał w felietonie dla Telewizji Trwam ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, członek Narodowej Rady Rozwoju." ..... tak może powiedzieć tylko przygłup !!

 • asd-61

  Oceniono 152 razy 144

  I tego się po księdzu, "dyrektorze Centrum Etyki" można spodziewać? A czego on nauczy zwykłych księży? Miłuj bliźniego jak siebie samego?
  A Duda takich nawiedzonych szuka.

 • niko8472

  Oceniono 148 razy 138

  "Z czarnej dupy sie wyrwalo";)

  Ten crossdresser wie ze urzednika PamBuka zabronione jest mieszanie sie do polityki? Oni sa tylko od zbierania podatkow i bycia poslusznymi papie. No i od prania mozgow dziecia od przedszkola...

 • fakiba

  Oceniono 144 razy 128

  Oj zapamiętasz klecho , zapamiętasz , tylko nie tak jak byś chciał nawet Watykan tłustej d..ci nie obroni , pamiętasz jak kolesie kończyli po Targowicy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX