Kaczyński zapowiedział budowę "państwa narodowego". A dalej o ludziach ze "skłonnościami do zachowań patologicznych"

Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Wolności Tygodnika "wSieci" w 2016 r. Na gali w Warszawie wygłosił przemówienie na temat wolności. Nie ma wolności bez państwa narodowego - stwierdził.

 - Nie ma nic ważniejszego i nic bardziej polskiego niż wolność - zaczął prezes PiS. - Jesteśmy świadkami tego, co wolności się przeciwstawia. Spójrzmy chociażby na wschód. Wolności trzeba bronić - mówił. 

Nawet ta wolność najbardziej podstawowa, wolność słowa, wolność sumienia, jest dzisiaj zagrożona. Z bólem trzeba powiedzieć, że wolność w Europie, szczególnie na zachód od naszych granic, jest w odwrocie. Poprawność polityczna stosowała tak zwaną represję rozproszoną, ale od dobrych paru lat przeszła do stosowania represji twardej, represji państwowej

- perorował Kaczyński. - Można odpowiadać karnie, a także administracyjne za to, że złamie się różne narzucane reguły. I była taka próba, żeby tego rodzaju ograniczenia wprowadzać także w naszym kraju. To była próba podjęta niedawno, w drugiej części rządów PO. Ta próba się nie udała, ale trzeba do niej pamiętać, jako o ostrzeżeniu, że to może przyjść także do nas - kontynuował. 

Jego zdaniem Polska może zostać niedługo "wyspą wolności". Podkreślił, że "nie ma wolności bez silnego państwa".

Strefę wolności może stworzyć wyłącznie państwo narodowe. Nie może być demokracji bez państwa narodowego

- nauczał prezes PiS. 

- I stąd potrzeba odrzucenia tego, co można spotkać także w naszej ojczyźnie: postawy antypaństwowej, która znajduje uzasadnienie w odwoływaniu się do wolności. To nie jest tak, że wolność to anarchia - stwierdził i dodał, że w "dobrze rządzonym, demokratycznym państwie wolności może być bardzo dużo". 

Ludzie, którzy nie mają skłonności do jakichś gwałtownych zachowań, czy zgoła zachowań patologicznych, mogą się czuć w takim państwie ludźmi wolnymi, we wszystkich dziedzinach

- mówił prezes. I podsumował:

Nasz naród, Polacy jest szczególnie predystynowany, żeby takie państwo stworzyć i żeby w tym państwie doprowadzić do wielkiego wybuchu, w sferze kultury, ekonomii, we wszystkich ważnych sferach społecznych. Wierzymy, że przyjdzie taki czas. Dziękuję.

Nagroda Człowieka Wolności

Człowiekiem Wolności tygodnika "wSieci" w roku 2015 został wybrany Prezydent Andrzej Duda. W poprzednich latach tytułem Człowieka Wolności Tygodnika wSieci zostali uhonorowani prof. Krzysztof Szwagrzyk, historyk IPN kierujący pracami archeologicznymi na warszawskiej Łączce oraz poeta i pisarz Jarosław Marek Rymkiewicz.

A TERAZ ZOBACZ: Duda: "Notariusz dobrej zmiany nie jest określeniem, które mnie obraża"

Więcej o:
Komentarze (874)
Kaczyński zapowiedział budowę "państwa narodowego". A dalej o ludziach ze "skłonnościami do zachowań patologicznych"
Zaloguj się
 • calmy

  Oceniono 126 razy 108

  Jako zagorzały zwolennik wolności jestem gotów obrzucić wyzwiskami, a nawet zamknąć każdego, kto ma na ten temat inne wyobrażenia niż ja. Wolność jest najważniejsza.
  J. Kaczyński, prezes PRLbis

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 100 razy 78

  wreszcie się dziadyga przyznał że jest narodowym socjalistą ... już paru takich było co to budowali 1000 letnie Rzesze, na cale szczęście dla świata po 5/10 latach się to kończyło wielkim pie...ieciem

 • pit-or

  Oceniono 87 razy 73

  Od razu przypomina się Mrożek "Prawdziwa wolność jest tam, gdzie nie ma zwykłej wolności".

 • pneumatyka

  Oceniono 77 razy 59

  Ten pan jest chory
  Nie współczuję rodzinie bo jej nie ma i całe szczęście dla Polaków!

 • magczarnoruski

  Oceniono 59 razy 47

  Państwo narodowe... A co z polskimi obywatelami narodowości niepolskiej? Będą powtórki akcji "Wisła", roku 1968 itp? Był już taki jeden przed wojną, za naszą zachodnią granicą, który budował państwo narodowe..

 • pneumatyka

  Oceniono 56 razy 46

  Niech sobie zbuduje swoje państwo ale we własnym gronie czyli on i dwa koty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX