"Pary decydujące się na in vitro powinny zbadać się u psychiatry" Oburzające słowa radnego PiS w Gdańsku

In vitro to biznes, bezpłodność wyleczy internista, a pary, które chcą sztucznego zapłodnienia powinny najpierw wykluczyć u siebie psychopatię - radny PiS w Gdańsku wyjaśnia, dlaczego in vitro jest złe.

Szef klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska Kazimierz Koralewski tłumaczył dzisiaj w "Rozmowie kontrolowanej" w Radiu Gdańsk, dlaczego żaden radny Prawa i Sprawiedliwości nie zaangażował się w program in vitro dla gdańszczan. Radny wygłosił kilka naprawdę szokujących stwierdzeń.

Aborcja, eutanazja, in vitro

Koralewski już na samym początku zaznaczył, że metoda sztucznego zapładniania jest potępiana przez Kościół. - Moim nauczycielem jest Jan Paweł II. On uczył mnie tego, co to jest aborcja, eutanazja i in vitro - powiedział i dodał, że osoby wierzące nie mogą uznawać tej metody.

- Tu nie może być kompromisu. Prawo naturalne jest obiektywne. Nie mogę pozwolić gdańszczanom robić sobie krzywdę - podkreślił, odpierając kontrargument Aleksandry Dulkiewicz, szefowej zespołu pracującej nad programem in vitro, że dla wielu osób bezpłodność jest wielką tragedią. Zdaniem Koralewskiego ludzie, którzy decydują się na sztuczne zapłodnienie, nie wiedzą, że... internista bez problemu wyleczyłby ich z bezpłodności.

Jest mnóstwo metod leczenia bezpłodności, ale in vitro to fabryka produkująca zarodki. Wystarczy pójść do internisty i próbować likwidować te bariery - stwierdził szef PiS w Gdańsku.

Dulkiewicz odpowiedziała mu, że wielokrotnie rozmawiała z ludźmi, którzy wyczerpali wszystkie możliwe metody leczenia i in vitro to ich ostatnia nadzieja. Podała również, że z rządowego programu in vitro urodziło się ok. 4 tys. dzieci. Nie udało jej się jednak przekonać Koralewskiego, który jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Rodzice-psychopaci

Na koniec audycji radny Koralewski oznajmił, że pary, które decydują się na sztuczne zapłodnienie, powinny najpierw... przejść badania psychiatrycznej.

Czy pary poddawane procedurze in vitro, są poddawane badaniom psychiatrycznym? Dzisiaj przychodzi ktoś i mówi "chcę mieć dziecko". A jeśli jest psychopatą? - zapytał Koralewski.

Radny wyjaśnił, że kiedy ktoś chce zaadoptować dziecko, to musi przejść takie badania. Podkreślił, że sam aktualnie przechodzi procedury adopcyjne. Przyznał, że co prawda przy naturalnym poczęciu nikt nie sprawdza kondycji psychicznej rodziców, ale nad takimi ciążami "nie ma kontroli".

A TERAZ ZOBACZ: Naukowcy odkryli, że cesarskie cięcia wpływają na ewolucję. W Polsce to aż 40% wszystkich porodów

 

Więcej o:
Komentarze (349)
"Pary decydujące się na in vitro powinny zbadać się u psychiatry" Oburzające słowa radnego PiS w Gdańsku
Zaloguj się
 • avatar70

  Oceniono 80 razy 80

  szkoda ze rodzice tego pana nie przebadali sie przed jego poczeciem..mozna by bylo zapobiec tych madrosci i wycierania sobie pyska osoba Jana Pawla II...ehh juz za pozno..

 • fakiba

  Oceniono 69 razy 69

  Radny przyznał , że przechodzi procedury adopcyjne , mam nadzieję że nie przejdzie bo szkoda dziecka

 • acototak

  Oceniono 59 razy 53

  Czy pan Koralewski wie, że jest idiotą, czy nie dopuszcza tej myśli do siebie?

 • fakiba

  Oceniono 50 razy 46

  Panie matołe , nikt nikogo do ib vitro nie zmusza , a swoją drogą ciekaw jestem czy jego rodzice byli u psychiatry jak decydowali o zmajstrowaniu czegoś takiego , pewnie by im stanowczo odradził a pewnie nawet zabronił

 • who_cares

  Oceniono 43 razy 41

  No i po wuj cytujecie tego przyglupa? On się onanizuje czytając wzmianki o sobie ...

 • jacekczewa

  Oceniono 38 razy 36

  wszystkie pisiory bez wyjątku powinni przejśc badania psychiatryczne.....

 • kotprezesa

  Oceniono 37 razy 33

  Czy kandydatów na radnych, posłów i prezydentów wywodzących się ze środowiska PiS, nie powinno się badać psychiatrycznie?
  Odsetek kretynów wskazywałby na taką potrzebę.

 • 1adasq

  Oceniono 32 razy 28

  "Przyznał, że co prawda przy naturalnym poczęciu nikt nie sprawdza kondycji psychicznej rodziców, ale nad takimi ciążami "nie ma kontroli".
  spokojnie kc pis już planuje w ramach 500+ objąć takie ciąże jakże słuszną kontrolą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX