"DoRzeczy": 16.12 opozycja chciała interwencji UE. PO i Nowoczesna: "Nic takiego nie miało miejsca"

17.01.2017 19:09
33 Posiedzenie Sejmu VIII Kadencji

33 Posiedzenie Sejmu VIII Kadencji (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

16 grudnia posłowie PO i Nowoczesnej mieli już przygotowaną treść "wspólnego apelu opozycji" wzywającego UE "do pilnej interwencji w Polsce" - twierdzi "DoRzeczy". Obie partie temu zaprzeczają.

Na portalu "DoRzeczy" ukazał się artykuł opisujący "wspólny apel opozycji, w którym wzywano instytucje brukselskie do pilnej interwencji w związku z sytuacją w Polsce". Informację podało również TVP Info. Pismo miało być gotowe 16 grudnia, czyli w dniu, w którym rozpoczął się kryzys parlamentarny.

Miały się pod nim podpisać wszystkie partie opozycji: PO, Nowoczesna, PSL oraz Kukiz'15. W artykule czytamy, że apelu jednak nie upubliczniono, ponieważ przedstawiciele PSL i Kukiz'15 odmówili udziału w akcji. Informację tę mieli potwierdzić lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Sylwester Chruszcz z Kukiz'15.

PO i Nowoczesna: "To nieprawdziwe informacje"

Zarówno PO, jak i Nowoczesna zaprzeczają doniesieniom gazety. - To nieprawdziwa informacja. Nic takiego nie miało miejsca ani wspomnianego dnia, ani żadnego innego - podkreśla rzecznik PO Jan Grabiec.

Paweł Rabej, rzecznik Nowoczesnej, również zdementował doniesienia portalu. - Informacja ta jest całkowicie nieprawdziwa; Nowoczesna nie wie o żadnej takiej inicjatywie - zaznacza. - Tworzenie i powielanie nieprawdziwych informacji to jedna z metod działania, które stosują niedemokratyczne, pragnące destabilizacji w Europie rządy. Stanowczo protestujemy przeciwko wdrażaniu tej metody w Polsce przez telewizję, której misją powinna być obiektywna informacja - dodał Rabej, zaznaczając, że sposób, w jaki o sprawie mówiła TVP Info, "nosi znamiona prowokacji".

PSL nic nie wie; Chruszcz "jakoś tak zapamiętał"

W artykule pada też cytat z posła Kosiniaka-Kamysza. "Był taki apel. Jasno oświadczyłem, że nie będę brał udziału w żadnych działaniach, które prowadzą do tego, by zewnętrzne instytucje czy organizacje ingerowały w wewnętrzne sprawy Polski. Po tym, jak odmówiłem sygnowania apelu i okazało się, że nie będzie to wspólny apel opozycji, to z projektu zrezygnowano" - miał powiedzieć dziennikarzowi "DoRzeczy" lider PSL. Rzecznik partii Jakub Stefaniak oznajmił jednak, że nic nie wie o sprawie.

Autor artykułu powołał się również na wypowiedź Sylwestra Chruszcza. "Uderzyło mnie, że pismo było już gotowe. Chodziło tylko o to, żebyśmy się pod nim podpisali. Co pod nim było? Ocena sytuacji w Polsce, slogany o zagrożeniu dla demokracji, rosnącym faszyzmie i apel do instytucji brukselskich o natychmiastowe zajęcie się tym, co dzieje się w Polsce i interwencję" - tłumaczył w rozmowie z "DoRzeczy". Zapytany, czy rzeczywiście powstało pismo, w którym padło słowo "interwencja" w odniesieniu do instytucji europejskiej, Chruszcz odpowiedział już mniej przekonująco:

Ja jakoś tak zapamiętałem, jakoś tak mam w głowie teraz, po tym miesiącu czasu.

A TERAZ ZOBACZ: Antoni Macierewicz tłumaczy, dlaczego protest w Sejmie zakończono dzięki Matce Boskiej Częstochowskiej

Żeby przejść ten quiz trzeba wykazać się ponadprzeciętną inteligencją. Dasz radę?
1/15Która jednostka nie pasuje do innych?
Zobacz także
Komentarze (72)
"DoRzeczy": 16.12 opozycja chciała interwencji UE. PO i Nowoczesna: "Nic takiego nie miało miejsca"
Zaloguj się
 • szmul.bender

  Oceniono 21 razy 11

  A ja słyszałem jak naczelny "Do Rzeczy" pisał do Putina żeby nas wyzwolił od rządów PO. Bral mi na to dowodów - ale czy nie jest to najlepszym dowodem ?

 • monte.zuma1

  Oceniono 19 razy 11

  Tak oczywiście. OdRzeczy, TVPIS i Kukiz... brzmi to bardzo wiarygodnie.

 • owca888

  Oceniono 11 razy 7

  Pisdzielskie gnojki, błoto się przylepi, prawda? I wyjaśniaj, człowieku, że nie jesteś wielbłądem.

  TU SIĘ NIE MA Z CZEGO TŁUMACZYĆ. OLAĆ Z WYSOKA ścierwojadów.

 • dziadekjam

  Oceniono 15 razy 7

  A ja tak sobie przypominam, jak to w swoim czasie PiSiaczki zorganizowali w Parlamencie Europejskim wystawę w sprawie "zamachu smoleńskiego" i próbowali na PE wymusić potępienie polityki ówczesnego rządu PO-PSL. To nie była próba "wymuszenia interwencji UE"? Jeśli nie, to KVRWA co? Próba znalezienia parrtnera seksualnego dla kaczątka?:-)

 • pyttipannan

  Oceniono 15 razy 7

  "Od Rzeczy" i TVP reżimowe info tak pokochały apel smoleński, że wszędzie tylko apele widzą albo chcą widzieć.
  Lepiej przygotujcie sobie APEL DO NORMALNYCH POLAKÓW, aby was za daleko na taczkach nie wywieźli, jak przyjdzie czas (a przyjdzie), bo gdzie wy się biedaki podziejecie?

  W San Escobar was nie zatrudnią, bo tylko Wicio po "ichniemu" gada i pewnie już ma (na wszelki wypadek" promesę tamtejszego obywatelstwa.
  Pissie debile!

 • niko8472

  Oceniono 17 razy 7

  I co im zrobisz? Moga kazdego owszystko pomowic, sady to i tak olewaja, sprostowania sa ewentualnie na ostatniej stronie a w pamieci spolecznej zostaje oskarzenie, podstawne lub nie.

  Jak ja tej pisdzielni nie toleruje..., odruchow dostaje.

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 7

  Zabrakło rewelacji takich jak :pucz" to teraz będzie o tym jak o "bratnią pomoc" opozycja prosiła , Lisićki z kolesiami już całkiem spisiał i nie ukrywa tego nawet

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 7

  Jeśli o tym pisze od rzeczy , to na pewno można im wierzyć , taka sama prawda jak to że mamy wiosnę

 • leszek.30

  Oceniono 19 razy 7

  Lisicki, piesek PiS-bolszewii, znowu konfabuluje , zmyśla...Bolszewicka wesz..!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje