Prezydent podpisał reformę edukacji. Komentarze? Ostre. Biedroniowi wystarczyło jedno zdjęcie

"Bezmyślna decyzja", która oznacza "ogromną falę protestu" - tak podpis prezydenta pod ustawą oświatową komentują jej przeciwnicy. Wśród nich jest m.in. Robert Biedroń, który skwitował decyzję uszczypliwym memem.

Andrzej Duda podpisał pakiet ustaw reformujących system oświaty. Oznacza to, że od nowego roku szkolnego znikną np. gimnazja. Pojawią się - ośmioletnia podstawówka i czteroletnie liceum. Polska szkoła powróci do systemu kształcenia jaki działał kilkanaście lat temu.

- Prezydent stanął po tej stronie, po której musiał, wbrew uczniom, rodzicom,nauczycielom. Wbrew rzeczowym argumentom poparł niszczenie edukacji - napisał na Twitterze prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz 

Mocno na decyzję prezydenta zareagował Andrzej Halicki. "No to wiosna będzie gorąca. Rząd i prezydent organizują właśnie ogromną falę protestu. Z bezmyślności, na własną prośbę" - czytamy na Twitterze. 

Wśród krytyków ustawy znalazł się też prezydent Słupska. Robert Biedroń zwrócił uwagę na to, że Andrzej Duda podpisał jak dotąd wszystkie ustawy autorstwa PiS. I skwitował sytuację uszczypliwym memem.

Nowoczesna już zapowiada, że zmobilizuje wszystkie siły do zbierania podpisów nad referendum w sprawie reformy. 

 A to była minister edukacji - Joanna Kluzik-Rostkowska: 

"To po co zarządzanie kryzysowe? Specjalny pełnomocnik przy PAD i zespół w MEN skoro reforma edu tak pięknie i starannie przygotowana?" - pyta w kolejnym wpisie Kluzik-Rostkowska. 

 

Więcej o:
Komentarze (510)
Prezydent podpisał reformę edukacji. Komentarze? Ostre. Biedroniowi wystarczyło jedno zdjęcie
Zaloguj się
  • fakiba

    Oceniono 134 razy 110

    Na miejscu Dudy i reszty pisiorów zaczynałby się powoli pakować i miejsca na świecie szukać z którym Polska nie ma umowy o ekstradycji

  • mypetroniusz-ak-25

    Oceniono 105 razy 93

    Przecież wiadomo było że niedojda maliniak ustawę podpisze z polecenia flejtucha z żoliborza.
    Trzeba nie mieć krzty honoru żeby być tak spolegliwym wobec flejtucha,długopis z hańbił się na zawsze.

  • sector23

    Oceniono 93 razy 83

    Facet podpisuje jak leci i co mu tylko podsuną. Ja na miejscu jego rodziny wpadłbym w popłoch i rozważał ubezwłasnowolnieniem bo jak tak dalej pójdzie, to PAD narobi kupę kredytów zastawi mieszkanie, a kto wie czy nie nawet Polski nie odda w pacht pazernym sąsiadom ze wschodu.

  • leszek.30

    Oceniono 92 razy 76

    Imć Duda wykonał skrupulatnie to, co mu nakazał jego pan , J."Pucz" Kaczyński i teraz nagroda; Hajda na narty, na saneczki i duża kość obrośnięta tłuszczem..!!!

  • fakiba

    Oceniono 96 razy 76

    Duda to jednak tłumok , ciekawe jak on te studia skończył , pewnie po znajomości bo mamusia i tatuś też wykładają i koledzy przepchnęli niedojdę

  • leszek.30

    Oceniono 89 razy 71

    Trzeba przyznać , że prezes J.Pucz-Kaczyński , ma rękę do tresury... Popatrzcie, jak wspaniale aportują Duda i Kukiz ..!!!

  • lukasz_patrykus

    Oceniono 80 razy 62

    rzeczywiście - pisowska "reforma" polega na 100% przywróceniu systemu edukacji obowiązującego za komuny! następne będą kartki na mięso czy bony na cukier?

  • pyttipannan

    Oceniono 67 razy 59

    Rezydent może mieć własne zdanie jedynie na twitterze w rozmowach z leśnymi ruchadełkami.

    Jak patrzę na to indywiduum to mam czasami skojarzenie z biednym psiakiem, wiernie biegnącym z podkulonym ogonem za swoim właścicielem, od którego często dostaje kopa.
    Żałosne!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX