Sławomir Neumann w mocnych słowach o Kuchcińskim: "Niech złoży ten urząd, bo nie potrafi go pełnić"

Sławomir Neumann ostro skomentował ekspertyzę nt. ewentualnych konsekwencji protestu opozycji przygotowaną z polecenia marszałka Sejmu. Szef klubu PO uważa, że Kuchciński się skompromitował.

Biuro Analiz Sejmowych poprosiło czterech prawników o opracowanie analizy dot. prawnych aspektów blokowania sali posiedzeń oraz "działań, które Marszałek Sejmu mógłby podjąć w celu przywrócenia porządku w sali obrad". Zdaniem ekspertów działanie opozycji było niewłaściwie, a może nawet niezgodne z prawem. Wśród proponowanych rozwiązań pojawiły się m.in. sprawy karne wobec posłów opozycji, usuwanie ich przez Straż Marszałkowską, a nawet przysłanie posiłków z BOR-u. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Neumann: "Brakuje tylko wprowadzenia ZOMO"

Szef klubu PO Sławomir Neumann odniósł się do tych opinii na konferencji prasowej. W ostrych słowach wypowiedział się o marszałku Sejmu Marku Kuchcińskim, porównując jego zachowania do tych, które stosowano w PRL-u. - Czytaliście te opinie. Macie świadomość, co w tych opiniach jest napisane: że to media są główną przyczyną gorącej atmosfery w Sejmie. To są absurdalne opinie i one tak naprawdę tylko pokazują w jakim obszarze porusza się marszałek Kuchciński, z jakich ludzi korzysta. Tam brakuje tylko rzeczywiście wprowadzenia ZOMO i wyniesienia posłów opozycji z Sejmu - ocenił.

Zdaniem polityka PO już sam fakt zamówienia tych opinii to "kompromitacja marszałka Kuchcińskiego - człowieka odpowiedzialnego za kryzys parlamentarny w wolnej Polsce". Zasugerował też, że marszałek Sejmu powinien zrezygnować z pełnienia tej funkcji.

- Mam nadzieję, że dostanie kolejną opinię, która powie mu w dwóch zdaniach, że powinien złożyć urząd, bo nie potrafi go pełnić - powiedział Neumann.

Co o ekspertyzie myślą inni politycy opozycji?

Goście jednej z sobotnich audycji w radiowej Trójce również pochylili się nad tematem tych opinii. Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus tak ją oceniła:

Cała ta analiza powinna być wyrzucona do kosza. Jeżeli chcemy w ogóle mówić o czymkolwiek, to powinniśmy wrócić do 16 grudnia i powtórzyć całe obrady.

Andrzej Halicki z PO nazwał niektóre pomysły z ekspertyzy "kretyńskimi".

- Kpiny sobie robicie. To wy demolujecie i demokrację i parlamentaryzm. Jeśli ktoś zrobił zamach, to właśnie wy zrobiliście zamach na parlamentaryzm - oświadczył poseł.

Kolejne posiedzenie Sejmu ma się odbyć 11 stycznia.

Więcej o:
Komentarze (170)
Sławomir Neumann w mocnych słowach o Kuchcińskim: "Niech złoży ten urząd, bo nie potrafi go pełnić"
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 30 razy 22

  "Szef klubu PO uważa, że Kuchciński się skompromitował."

  Oczywiście, że tak.
  Wielokrotnie.
  Ale dojna zmiana lubi go właśnie za to.

 • endrju1521

  Oceniono 26 razy 18

  To nie jet żadna ekspertyza,

  to polityczny bełkot, nie powołujący się

  na konkretne ustawy i przepisy obowiązującego prawa.

 • antropoid

  Oceniono 26 razy 16

  A pokażcie PiSsiora, który by coś potrafił - oprócz pieprzenia bzdur, chapania budżetowej kasy i włażenia w d... klechom.

 • krynolinka

  Oceniono 23 razy 15

  Im dłużej PiS będzie rządziło tym więcej propisowskich ekspertów będzie przybywało .To taki naturalny pęd do tego żeby przypodobać się rządzącym .Za takimi ekspertyzami pewnie idą niezłe pieniążki .Za dwadzieścia lat "eksperci " będą przekonywać ,że walczyli w opozycji do PiS , podstępnie do ekspertyz dodając zamiast kropki na koniec zdania przecinek .Piotrowicze na miarę obecnej władzy ..

 • kastoripollux

  Oceniono 22 razy 12

  Kuchcik, marszałek naważył bigosu. W sumie to pisiarnia tylko to potrafi. Ciekawe kto to kiedyś za nimi posprząta. Mam nadzieję, że posiedzą proporcjonalnie długo w stosunku do bydła, które robią.

 • vito60

  Oceniono 15 razy 11

  To, że Kuchciński się nie nadaje było wiadome zanim został maszrałkiem. Dlatego go prezes wybrał. Zróbcie mu w sali plenarnej grządkę z pomidorami, to się wykaże jako fachowiec.

 • senior2244

  Oceniono 13 razy 9

  Kompromitacji ogrodnika ciąg dalszy.Kiedy ta oferma złoży ten urząd.

 • sclavus

  Oceniono 13 razy 9

  ZOMO od dawna już nie ma a OTK jeszcze nie gotowe...
  ... ale gdyby było gotowe, to... - przecież na takie okazje panAntek je tworzy!

 • 99venus

  Oceniono 14 razy 6

  PiS to partia czysto bolszewicka więc metody i pomysły nie powinny nikogo dziwić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX