Kaczyński jak rosyjski haker. "Może zrujnować ten rok i sprawi, że nie będziesz chciał wstać z łóżka"

Doradca Trumpa kojarzony z Kremlem, rosyjscy hakerzy, wydawcy brytyjskich tabloidów i Jarosław Kaczyński. Co ich łączy? Według portalu Politico to postaci, które "mogą zrujnować rok 2017". Prezes PiS jako jedyny polityk w naszej części Europy zasłużył na to "wyróżnienie".

"Kaczyński rozrywa Polskę podkopując praworządność oraz wolność prasy i może zdestabilizować porozumienia dotyczące podziału władzy w Brukseli, jeśli rozpocznie kampanię przeciwko przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi" - twierdzi Politico. "Polska była złotym dzieckiem wśród nowych krajów członkowskich Unii Europejskiej. Dzięki Kaczyńskiemu staje się beznadziejnym przypadkiem" - podsumowuje portal, który wytypował kilkanaście osób, przez które "nie będziemy chcieli wstać z łóżek".

Wałęsa o Kaczyńskim: Niebezpieczny i nieobliczalny

Kaczyński jest w gronie najbardziej antyeuropejskich polityków, który atakował Brukselę za "straszną biurokrację" i "osłabianie państw narodowych". Jak podkreśla Politico mógłby być z niego dumny Nigel Farage, brytyjski zaciekły przeciwnik Unii Europejskiej i były lider Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa. Portal cytuje także Lecha Wałęsę, który o Kaczyńskim mówi krótko, że jest "niebezpieczny i nieobliczalny".  

Kto jeszcze znalazł się na liście Politico?

Lista przygotowana przez Politico obejmuje 12 osób i grup. Wśród osób, które w tym roku mogą wyrządzić światu najwięcej szkód znaleźli się obok Kaczyńskiego m.in. wydawcy brytyjskich tabloidów, obwiniani o to, że bardzo mocno przyłożyli się do Brexitu, właściciele chińskich klubów piłkarskich, którzy drenują europejska piłkę z utalentowanych graczy, rosyjscy hakerzy.  A także Geert Wilders, lider holenderskiej Partii Wolności, który wsławił się stworzeniem strony internetowej, gdzie można było składać donosy na Polaków i innych obywateli "młodych" krajów UE.

Na liście znalazł się także Michael Flynn - kontrowersyjny i powiązany z Kremlem doradca ds. bezpieczeństwa prezydenta Stanów Zjednoczonych. Twórcy rankingu z powodów, jak twierdzą oczywistych, zrezygnowali z umieszczania w nim "szkodników" notorycznych jak Władimir Putin, Recep Erdogan, czy francuska nacjonalistka Marine le Pen . 

"Najpotężniejszy człowiek w kraju"

To nie pierwsze wyróżnienie dla Kaczyńskiego w Politico. Na początku grudnia portal uwzględnił go na liście 28 polityków, którzy będą mieli w najbliższych latach największy wpływ na losy Unii Europejskiej. "Formalnie, Jarosław Kaczyński jest tylko jednym z 460 członków polskiego parlamentu. W rzeczywistości, były premier i obecny prezes rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość jest najpotężniejszym człowiekiem w kraju" – pisał o prezesie PiS serwis. "Kto będzie kierować polską telewizją publiczną? Czy Donald Tusk dostanie poparcie na druga kadencję jako szef Rady Europejskiej? Czy premier Beata Szydło utrzyma swoje stanowisko? To Kaczyński podejmuje ostateczną decyzję" – dodawał dziennikarz portalu. 

 

TERAZ ZOBACZ: Chwilę po głosowaniu poseł Kaczyński robi ten gest

Więcej o:
Komentarze (247)
Kaczyński jak rosyjski haker. "Może zrujnować ten rok i sprawi, że nie będziesz chciał wstać z łóżka"
Zaloguj się
 • leszek.30

  Oceniono 64 razy 56

  Znacie takie określenia "Polski chłop" "Polska baba" "Cham z PGR"..itp.. ?
  Otóż o J. Pucz-Kaczyńskim , śmiało można mówić "Polska wesz"..!!!!

 • pruch15

  Oceniono 39 razy 39

  Pocieszające jest ,że została zerwana z twarzy Kaczyńskiego maska rubasznego i w sumie śmiesznego polityka pod którą skrył się nieobliczalny autokrata.W przeszłości kilku takich autokratów doprowadziło świat do katastrofy bo nie zostali w porę rozpoznani.

 • chi-neng

  Oceniono 46 razy 38

  "Prezes PiS jako jedyny polityk w naszej części Europy zasłużył na to wyróżnienie."
  -----
  Jest szalona roznica miedzy wyroznieniem a wyroznieniem.

  Jesli chodzi o polskiego Kim-Kwaka, TO RACZEJ ZASLUGUJE SOBIE NA PRZEKLENSTWO.

 • leszek.30

  Oceniono 39 razy 35

  Myślałem, że już nie może nas, Polaków, spotkać nic gorszego, od czasów czerwonej zarazy, czyli rządów Bieruta, Gomułki, Gierka, Kiszczaka, Jaruzelskiego..itp. A jednak..!
  J.Kaczyński, to oni wszyscy , w nim jednym..!!!

 • lolik52

  Oceniono 27 razy 27

  Twórcy rankingu z powodów, jak twierdzą oczywistych, zrezygnowali z umieszczania w nim "szkodników" notorycznych jak Władimir Putin, Recep Erdogan, czy francuska nacjonalistka Marine le Pen .

  -Kaczyński był i jest szkodnikiem notorycznym i zaczął już szkodzić nie tylko Polsce,unia już odczuwa działanie tego barana,sytuacja w naszym regionie też nie pozbawiona wpływów tego szkodnika.

  "To nie pierwsze wyróżnienie dla Kaczyńskiego w Politico"

  -słowo wyróżnienie powinno być ujęte w cudzysłów!Ben Laden,Hitler,Stalin ,Pol Pot również się "wyróżnili" a postępowania Kaczyńskiego pokazują że czerpie pełną garścią szczytne osiągnięcia tych "wyróżniających się w tłumie"

 • doyo

  Oceniono 33 razy 27

  To wy, stworzyliście tego potwora. W następne wybory (o ile się odbędą) znowu wybierzecie tych przestępców. Katolickie państwo !!! Dobrze wam tak. Głupcy powinni mieć źle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX