Przed Sejmem znów "montaż barier przeciw suwerenowi". Policjant: "Niech pan nie przechodzi tędy jednak"

Poseł PO Krzysztof Brejza nagrał w sobotę rano, jak policja ustawiała barierki przed budynkiem Sejmu. Ogrodzenie stało tam już w grudniu, protestujący nazwali je "płotem hańby".

Poseł PO Krzysztof Brejza wyszedł o 7.30 po całonocnym dyżurze na sali plenarnej Sejmu i zauważył, że przed budynkiem parlamentu policja instaluje barierki. Wszystko nagrał i zamieścił na swoim Facebooku. "Montaż barier przeciw suwerenowi" - napisał.

- Niech pan nie przechodzi tędy jednak - usłyszał Brejza od jednego z funkcjonariuszy, kiedy ruszył w stronę Sejmu. - Tutaj w tym momencie trwają prace, tak żeby panu się nic nie stało - wyjaśnił policjant. Pozwolił jednak mu przejść, kiedy polityk poinformował go, że jest posłem.

"Zamiast szampana weźmy termosy z gorącymi napojami"

Barierki mogą mieć związek z wydarzeniem "Sylwester przed Sejmem" organizowanym przez nieformalną grupę aktywistów skupionych w inicjatywie Strajk Obywatelski. "Czas zabawy się skończył. Trybunał Konstytucyjny od dzisiaj jest farsą i wydmuszką PiS, nie ma nikogo kto by stanął w naszej obronie, oprócz nas samych" - napisali organizatorzy na Facebooku.

"Nie mamy nastroju na zabawę i picie szampana, dlatego spotkajmy się na przełomie roku przed Sejmem. Wesprzyjmy posłów opozycji, a także tych, którzy niestrudzenie pikietują na Wiejskiej. Zamiast szampana weźmy termosy z gorącymi napojami, zamiast sylwestrowych kolacji - ciepłe koce" - apelują. W wydarzeniu swój udział zapowiedziało ponad 900 osób.

Barierki stanęły pod Sejmem także we wtorek 20 grudnia około godziny 4 nad ranem. Wjazdu do Sejmu stale pilnowała też policja. Ogrodzenie nie zniechęciło demonstrantów, którzy następnego dnia wymalowali na nim napis "płot hańby" i przez cały dzień przyklejali do niego kartki ze swoimi postulatami oraz opiniami o rządzie. Płot zniknął wieczorem 21 grudnia, ale policja została na miejscu.

Wszystko zaczęło się 16 grudnia. W Sejmie posłowie opozycji zablokowali wtedy sejmową mównicę po wykluczeniu z obrad przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego posła PO Michała Szczerby. Obrady Sejmu zostały wznowione przez marszałka w Sali Kolumnowej, tam odbyły się głosowania, m.in. nad budżetem na 2017 r. Opozycja podkreśla, że nie było w nich kworum i że były one nielegalne. Posłowie PO i Nowoczesnej zaczęli okupować salę plenarną Sejmu. Byli w niej przez całe święta, protest ma trwać do 11 stycznia.

Więcej o:
Komentarze (570)
Przed Sejmem znów "montaż barier przeciw suwerenowi". Policjant: "Niech pan nie przechodzi tędy jednak"
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 81 razy 69

  To nie barierki tylko prezent dla suwerena w postaci złomu do zebrania. Wszystko z okazji Sylwestra. Marszałek Kuchciński zapowiedział też darmowe kanapki z serem i kePuczem, o które uczestnicy zabawy będą się ścigać z posłanką Pawłowicz, oraz występ trupy cyrkowej Magnifico Antonio, która wykona swoje popisowe fiuuu bziuu. Chciano sprowadzić połykaczy ognia i skaczące karły, ale te ostatnie zostały odwołane z powodu możliwych, a niestosownych skojarzeń z Naczelnikiem.

 • krynolinka

  Oceniono 80 razy 68

  No proszę od obywateli władza się odgradza .Gorzej jak obywatel odgrodzi władzę od pieniędzy z podatków .A nie daj boże jeśli w wyniku tego grodzenia Nowy Rok nie zawita .I zostaniemy ze starym dziadkiem na drabince .

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 64 razy 52

  Szczesliwego Nowego roku - wolnego od jaroswira, straszydly, doopy, maciarenki, i reszty bandy, niech w niebyt razem ze starym rokiem. Zyj swoboda Polsko, zyj...

 • fakiba

  Oceniono 74 razy 50

  A nie prościej kaczora z całą pisią bandą odizolować raz na zawsze w jakimś przytulnym pierdlu

 • fakiba

  Oceniono 71 razy 47

  Pisia banda wyborców się boi i ma rację bo zaczynają ich powoli z obietnic rozliczać

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 46 razy 40

  debilny PIS - oto jak mnozy się niepotrzebne koszty

  skoro barierki już były, to mogły zostac, ale nie zabawa trwa w najlepsze, raz zakładamy, raz zdejmujemy

  raz stoi 2000 zomowców z całej polskie, potem odsyła ichj się i sciaga nowych

  a suweren płaci za te PISlamskie bale

 • 7ogamihcra

  Oceniono 50 razy 38

  Ojczyznę wolną od kaczystowskich barierkowych antypolskich parszywych kłamców i krzywoprzysięzców,
  racz nam wrócić Panie !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX