Kaczyński udzielił wywiadu słynnej agencji Reuters. Oto, o czym mówił [CYTATY]

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla agencji Reuters. Opowiadał o Brexicie, Trumpie i... "komediowym" zachowaniu Unii Europejskiej w stosunku do Polski. Oto najlepsze cytaty z prezesa PiS-u.

Jarosław Kaczyński opowiadał o Brexicie, Trumpie, Unii Europejskiej i Grupie Wyszechradzkiej. Przede wszystkim jednak opowiadał o swojej wizji Polski i "śmiesznej" postawie instytucji europejskich. Wybraliśmy najlepsze cytaty z wypowiedzi prezesa PiS.

O podważaniu demokracji i praworządności w Polsce przez UE

 "To absolutna komedia, ponieważ w Polsce nie dzieje się nic, co naruszałoby prawo".

O swojej roli w państwie

"Czasami moja rola jest porównywana do roli pierwszego sekretarza w czasach komunizmu. Otóż pierwszy sekretarz miał ogromny budynek, z setkami pracowników ... I nie byłbym w stanie nim zarządzać nawet gdybym był nieporównanie bardziej inteligentny niż jestem teraz i miał umysł Einsteina".

Kaczyński przyznał też, że choć "w sferze politycznej ma poważny autorytet", to w rzeczywistości "większość decyzji jest podejmowana bez jego woli i świadomości".

O polskiej gospodarce

"Byłbym skłonny zdecydować się na jakieś spowolnienie wzrostu ekonomicznego, jeżeli byłoby ono ceną przeforsowania mojej wizji Polski".

Prezes stwierdził też, że "jesteśmy świadkami buntu przeciwko temu, że po prostu zabieramy pieniądze elitom, które je gdzieś zagrabiły i podzieliły [między siebie]".

"Podważamy cały [obecny] mechanizm gospodarczy i chcemy go zakończyć".

O Unii Europejskiej

"Potrzebujemy reform, które wyraźnie określą, że Unia Europejska jest związkiem państw narodowych i że państwa narodowe są jej podstawą. Dodatkowo, potrzebujemy daleko idącej deregulacji".

O Donaldzie Trumpie

"Nie sądzę, by był na świecie polityk, który może powiedzieć coś definitywnie o Trumpie".

Czytaj więcej na stronie agencji Reuters.

Więcej o:
Komentarze (312)
Kaczyński udzielił wywiadu słynnej agencji Reuters. Oto, o czym mówił [CYTATY]
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 59 razy 47

  Kaczor nie zasługuje na nazywanie go I sekretarzem , bo żaden z nich nie zrobił tyle złego Polsce i Polakom jak ta pokraczna mściwa menda

 • 7ogamihcra

  Oceniono 49 razy 41

  To panie kaczyński nie jest komedia, tylko tragedia a nawet dramat i przerabianie Naszej Ojczyzny na pieprzony PRL, tyle tylko że tym razem dodatkowo pełen parszywej bigoterii, faryzejskiej dewocji i "chrześcijańskiej" nienawiści. Poza tym niczym się nie różni, bo jeśli władza ustawodawcza i wykonawcza dąży do podporządkowania sobie również władzy sądowniczej i podporządkuje sobie media, mając do tego za przystawkę Kościół hojnie przekupiony budżetowymi pieniędzmi i gruntami ukradzionymi rolnikom oraz "patriotycznych" kiboli pełniących w macierewiczowskich Wojskach Obrony Terytorialnej podobną rolę co SA za Hitlera, to zabetonowanie sceny politycznej jest całkowite i na wiele lat. Władza absolutna kłamiąc w sposób perfekcyjnie bezczelny i działając w sposób przestępczy degeneruje się absolutnie i walczy z wszelką opozycją przy pomocy całej potęgi aparatu państwowego, bo wie że w przypadku utraty władzy stanie przed sądem. A po eliminacji opozycji, pod dowolnym pretekstem ( korupcja, lustracja, fałszywe zeznania "świadków koronnych, prowokacja, podłożenie "dowodów", zamach w Smoleńsku), przy pomocy "usłużnych" politycznych neostalinowskich prokuratorów i sędziów, może już być całkowicie bezkarna, a wybory (jeśli w ogóle będą) mogą być tylko na PiSowski Front Jedności Narodu. Zmierzamy krótką drogą do standardów Korei Północnej, a w najlepszym przypadku PRL-u. Również gospodarka rządzona centralnie przez kompletnie niekompetentnych popaprańców mających bolszewickie pomysły, padnie na pewno, jak to było zawsze w wypadku takich rządów.

 • polakadam

  Oceniono 45 razy 37

  BALBINA WYPOWIADA SIĘ W MEDIACH?
  Zapiski oficera prowadzącego TW Balbina ( Jaroslaw Kaczynski). "Grudzień, 1981. Przeprowadziłem rozmowę z Balbiną. Spotkanie miało miejsce w kawiarni. Jeszcze żaden TW nie wywarł na mnie tak złego wrażenia. Nie chodzi o wygląd zewnętrzny (Balbina to krótkonogi, szpetny gnom), lecz o jego zachowanie i charakter. Cały czas mlaskał i oblizywał wargi. Zapewniał, że brzydzi się Solidarnością i trafił do niej przez pomyłkę. Błagał, aby go nie aresztować. Zaczął płakać. Chwalił się komunistycznym rodowodem; ojcem aparatczykiem i wujkami komunistami. Nie zdążyłem zapytać, a już zeznawał przeciwko bratu i radził, aby posadzić L. za kratki! Niewiarygodne. Jaką szują musi być ktoś, kto zasłania się bratem bliźniakiem? Pod koniec rozmowy poprosił, abym zapłacił za wypitą kawę, bo jego pieniądze trzyma mama. Wnioskuje się - zostawić Balbinę na wolności. Jego praca dla Solidarności przysłuży się bardzo komunistycznej władzy."

 • edals

  Oceniono 41 razy 35

  "Byłbym skłonny zdecydować się na jakieś spowolnienie wzrostu ekonomicznego, jeżeli byłby on ceną przeforsowania mojej wizji Polski".
  To zapowiedź rychłego wyjścia z UE

 • fakiba

  Oceniono 41 razy 33

  Nie będzie temu clownowi do śmiechu jak wreszcie UE dobierze się do pieniędzy dla Polski i wstrzyma ich wypłatę , inaczej wtedy będzie kwakał

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 31 razy 31

  "Byłbym skłonny zdecydować się na jakieś spowolnienie wzrostu ekonomicznego, jeżeli byłoby ono ceną przeforsowania mojej wizji Polski".

  I tylko o to mu chodzi. Przeforsowanie jego wizji. Już kilku takich było w historii co to wiedzieli jak uszczęśliwić naród swoją wizją.

 • dar61

  Oceniono 32 razy 28

  Mały wielki człowiek.
  Mały wielki.
  Mały.
  ***
  „(...)
  - Kim by chciał pan być?
  - Emerytowanym zbawcą narodu
  (...)"
  1994 r.

 • jurek4491

  Oceniono 29 razy 25

  Kaczka-dziwaczka chce reformować UE , przecież w tej sprawie to on ma g.wno do gadania , przez całą dobę jest ochraniany przez ochraniarzy bo boi się własnych obywateli , majty mu się pocą ze strachu .

 • hastatrespasos

  Oceniono 24 razy 22

  Nie sądzę by którykolwiek polityk na świecie mógł coś pozytywnego powiedzieć o dyktatorze Fuck-Offczyńskim. Któremu agencja Reuters dała niezasłużony prezent, zapraszając go do propagowania w jej serwisie jego szaleńczych pomysłów. Jeśli ten zakompleksiony bęcwał chce z Trumpem negocjować, ale z pozycji siły..., to wystarcza jako dowód jego absolutnej niepoczytalności. Jego rzekomy poważny autorytet, to w istocie powszechna w Europie opinia o nim, jako największym szkodniku i łgarzu. On wraz ze swym nierządem stale depcze konstytucję i łamie prawo, ale bezzcelnie temu zaprzecza. Kpiąc z krytyki Unii Europejskiej wobec jego zamordyzmu ośmiesza siebie, a nie polityków unijnych, domagających sę od niego cofnięcia się z drogi burzenia zdobyczy demokracji. Jest bezczelnie, kryminalnie szczery mówiąc o gotowości spowolnienia wzrostu ekonomicznego, w celu przeforsowania jego, dodam BARBARZYŃSKIEJ wizji Polski. I ten zakrawający na zdradę stanu zamysł bezwstydnie realizuje, narzucając swym podnóżkom w Belwederze, Sejmie i nierządzie idiotyczne decyzje, zagrażające katastrofie finansów państwa na lata. Co idzie w parze z daleko idącą deregulacją, ze wzrostem chaosu w państwowych instytucjach, w gospodarce, i co pogłębia kryzys zaufania obywateli wobec państwa. Ale jemu bankructwo polskiej demokracji po 27 latach od jej odzyskania nie wystarcza. On chce wymusić daleko idącą deregulację Unii Europejskiej, od 12 lat podstawowego źródła rozwoju naszego życia gospodarczego i społecznego. Przy tym wszystkim szydzi z porównywania go do I sekretarza KC PZPR, ale daje brytyjskim dziennikarzom i czytelnikom serwisu Reutersa jasno do zrozumienia, że w istocie czuje się o wiele potężniejszym samowładcą Polski, niż wszyscy pierwsi sekretarze KC PZPR razem wzięci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX