Para prezydencka wspiera WOŚP. Zobaczcie, co podarowała na licytację pierwsza dama

Para prezydencka angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Uczestnicy aukcji w dniu finału będą mogli wylicytować m.in. słynne zdjęcie pierwszej damy witającej się z biskupami na krakowskim lotnisku.

"Para Prezydencka przekazuje na aukcję WOŚP: spinki Prezydenta oraz słynne zdjęcie z ŚDM - z autografem Pierwszej Damy :-)" - ogłosił na Twitterze Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego prezydenta. 

Podarunek pierwszej damyPodarunek pierwszej damy fot. Marcin Kędryna/twitter

Słynne zdjęcie, ochrzczone w sieci jako "Strzałeczka", podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży zrobił pierwszej damie fotograf Jacek Łabędzki. Uchwycona w dość zaskakującej pozie postać Agaty Dudy, witającej się z biskupami na krakowskim lotnisku Balice przez przylotem papieża Franciszka, szybko stała się hitem internetu i przedmiotem internetowych memów.  

Co na to poseł Pięta?

Nie wiadomo na razie, jak na gest pary prezydenckiej zareaguje poseł PiS Stanisław Pięta, który do sympatyków Wielkiej Orkiestry raczej nie należy. Rok temu głośno było o jego wpisie na Twitterze ostrzegającym żołnierzy przed angażowaniem się w kwestowanie dla fundacji Owsiaka. "Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby" - napisał poseł.

Wielki finał bez TVP 

W przyszłym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia. Orkiestra będzie zbierać pieniądze na „ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom”. Po raz pierwszy wielkiego finału nie będzie transmitować TVP. Wydrukowania okolicznościowego znaczka odmówiła też Poczta Polska 

ZOBACZ TEŻ: Takiej odpowiedzi Marek Suski się nie spodziewał. Kompromitująca wpadka posła PiS-u

Więcej o:
Komentarze (716)
Para prezydencka wspiera WOŚP. Zobaczcie, co podarowała na licytację pierwsza dama
Zaloguj się
 • fanizymiko

  Oceniono 58 razy 40

  CUD !! CUD !! CUD !!

  Na Owsiaka przekazali coś czego NIE PODPISAŁ pełniący obowiązków Pierwszego Długopisu!!!

 • jan.w2

  Oceniono 52 razy 38

  Zdjęcie pokazuje służalczą postawę Kornhauser-Dudy wobec watykańczyków. Jest rzeczywiste czym się chwalić

 • nuclearsnake

  Oceniono 39 razy 31

  "Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby" - dlaczego funkcjonariusze publiczni zaangażowani w hecę apeli smoleńskich i miesięcznic nie zostali zwolnieni ze służby?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX