Posłowie opozycji okupują mównicę: "Wolne media", "Przywróć posła"

#WolneMediawSejmie - kartki z takim hasztagiem pojawiły się na sejmowej mównicy. Posłowie opozycji zablokowali ją w proteście przeciwko ograniczeniom w pracy reporterów w Sejmie.

W trakcie sejmowej debaty nt. ustawy budżetowej na 2017 r. marszałek odebrał głos posłowi PO, który próbował przyczepić na mównicy kartkę z napisem #WolneMediawSejmie. "Muzyka łagodzi obyczaje..." - zaczął przemówienie poseł PO. Marszałek zarzucił mu, że uniemożliwia prowadzenie obrad. Wykluczył go z posiedzenia i ogłosił przerwę.

Wtedy na mównicy pojawili się m.in. posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Trzymali kartki z napisem #WolneMediawSejmie w proteście przeciwko planowanym ograniczeniom pracy dla sejmowych reporterów. Posłowie krzyczeli "Wolne Media".

Nie opuścili mównicy nawet wtedy, kiedy marszałek Sejmu wznowił obrady. "Przywróć posła!" - krzyczeli też w obronie parlamentarzysty. Marszałek Sejmu jak gdyby nigdy nic prowadził głosowania, później znów zarządził przerwę.

Gazeta.pl dołączyła do protestu mediów. W piątek 16 grudnia nie zobaczysz na naszej stronie polityków. POD TYM LINKIEM dowiesz się więcej o planowanych zmianach.

Zobacz także: Marszałek Sejmu chce cenzurować dziennikarzy. Zobacz, czego możesz już nigdy nie zobaczyć

Komentarze (276)
Posłowie opozycji okupują mównicę: "Wolne media", "Przywróć posła"
Zaloguj się
 • konigin

  Oceniono 43 razy 29

  Brawo ! Czas skonczyc zabawe w Wersal z pisszambe i gnoic na kazdym kroku bez skrupolow. Oko za oko.

 • jurek4491

  Oceniono 34 razy 24

  Precz z WARCHOŁAMI z PiS dy bo to czubki smoleńskie, to XIX-to wieczny motłoch .

 • konigin

  Oceniono 23 razy 23

  Ten szczerbaty gnom z Zoliborza niedawno wyszedl do dziennikarzy w towarzystwie jakiegos transwestyty. To co wygadywal to o tym uczylam sie na lekcjach historii. To byl Gomulka w najczystszej postaci. Komuna reaktywacja.

 • apsok

  Oceniono 32 razy 22

  trochę późno się obudzili bo już państwo zawłaszczone przez misiaków i piotrowiczów ale lepiej późno niź wcale

 • stef0909

  Oceniono 31 razy 21

  Lepiej póżno niż wcale! teraz nie odpuścić!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX