Ziemiec z TVP pyta marszałka Senatu o L4 sędziów TK. Ale chwila... Spójrzcie na ich miny

Stanisław Karczewski stwierdził w RMF FM , że zwolnienia lekarskie sędziów TK wybranych przez PiS są "solidne i prawdziwe". Wcześniej sędzia Przyłębska napisała jednak, że nie widzi "możliwości udziału w Zgromadzeniu zwołanym z naruszeniem obowiązującego prawa".

Krzysztof Ziemiec pytał w RMF FM marszałka Senatu, z wykształcenia lekarza, o zwolnienia L4, które wzięli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego wybrani przez PiS. - Zdarzały się takie epidemie i jest okres, w którym bardzo często są przeziębienia. Są przedstawione takie zwolnienia, więc trzeba je uszanować - odparł polityk.

- A jeśli jedno nie do końca było prawdziwe? A może inne też? - pytał Ziemiec, z trudem hamując uśmiech, co zresztą w kilku momentach udzieliło się też jego rozmówcy. - Ja zakładam, że były wszystkie solidne i prawdziwe - uciął Karczewski.

Epidemia w Trybunale 

W środę Zgromadzenie Ogólne Trybunału Konstytucyjnego wybrało kandydatów na nowego prezesa TK. Wyboru dokonano przy obecności 9 sędziów, mimo że wymagane kworum wynosi 10 osób. Troje sędziów wybranych przez PiS było w tym czasie (nie pierwszy raz w tym roku) na zwolnieniach lekarskich. Sędziowie Przyłębska i Pszczółkowski byli na zwolnieniu do 2 grudnia, Zbigniew Jędrzejewski ma zwolnienie do 8 grudnia.

Sędzia Przyłębska wydała też oświadczenie ws. jej nieobecności na Zgromadzeniu Ogólnym TK. Odniosła się w nim do oskarżeń o to, że jej zwolnienie jest fałszywe:

W związku z licznymi zarzutami kierowanymi wobec mojej osoby a dotyczącymi mojego stanu zdrowia oświadczam, że brak jakichkolwiek podstaw faktycznych uzasadniających formułowanie takich oskarżeń. Jednocześnie przypominam, że w dniu 15 listopada 2016 roku nie wzięłam udziału w Zgromadzeniu Ogólnym, aby nie legitymizować jego obrad w niezgodnym z ustawą i Konstytucją składzie. Podtrzymuję moje stanowisko w tej sprawie i nadal nie widzę możliwości udziału w Zgromadzeniu zwołanym z naruszeniem obowiązującego prawa.

 

Więcej o:
Komentarze (268)
Ziemiec z TVP pyta marszałka Senatu o L4 sędziów TK. Ale chwila... Spójrzcie na ich miny
Zaloguj się
 • niko8472

  Oceniono 122 razy 114

  A mnie juz nawet nie obchodzi to zwolnieni. Ta pani powiedziala (napisala) wprost ze nie chce swoja obecnoscia legitymowac posiedzen gremium do ktorego zostala wybrana i do ktorego nominacje przyjela. Oficjalnie mowi ze jest w TK zeby Trybunalowi prace uniemozliwic. Wiec niech spada na drzewo. To jest w moich oczach umyslny sabotaz najwyzszego organu sadowniczego panstwa Polskiego. Z L4 czy bez, efekt powinien byc ten sam: won.

 • mer1lin

  Oceniono 86 razy 80

  Jak można partię oszustów nazwać "Prawo i Sprawiedliwość" ?
  To tak jak by nazwać gwałciciela Kochankiem.

 • fakiba

  Oceniono 75 razy 69

  Zwolnienie pewnie sam doktór Karczewski wystawiał , to musi być solidnie fałszywe

 • krynolinka

  Oceniono 62 razy 56

  Bandyterka .Ale suweren chciał żeby rządzili kłamcy i złodzieje . Bo nieuzasadniona nieobecność w pracy to bumelka i świadczenie pieniężne się nie należy . Ale im wolno więcej bo to z powodu "patriotyzmu " Sumując sędzia wyłudzi za ten dzień wypłatę .Karykatura państwa . To niech tak każdy obywatel jak mu się decyzje pracodawcy nie podobają weźmie takie zwolnionko .Przecież to podobno nieskazitelna prawnicza elita .Ale niczym się nie różnią od pospolitego złodzieja .Ale złodziej ma honor i nie kradnie na własnym podwórku .A tu ani honoru ani patriotyzmu . Wstyd , sędzia i żona ambasadora .

 • tyfus.wolski

  Oceniono 53 razy 47

  Epidemia pisicy. To groźna, zaraźliwa choroba.
  Choruje już ok. 38% Ciemnego Suwerena

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 42 razy 40

  zwolnienia były tak prawdziwe jak partia konusa jest prawa i sprawiedliwa... wszyscy wiedza jak?

 • naszpanrobert

  Oceniono 37 razy 35

  Przeciez są chorzy. Cierpią na brak przyzwoitości.

 • gordogringo

  Oceniono 35 razy 33

  Kto wierzy w taki zrządzenie losu, to powinien naprawdę zastanowić się czy jest, aż tak głupi czy przesiąknięty PiSowską partią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX