Uważa, że antykoncepcja prowadzi do wyuzdania. Teraz będzie decydować, czego uczyć nasze dzieci

Antykoncepcja z jednej strony prowadzi do oziębłości, a z drugiej... uzależnienia od seksu - uważa dr hab. Urszula Dudziak. To ona będzie w MEN odpowiadać za program wychowania do życia w rodzinie.

MEN podało, kto pokieruje zespołami przygotowującymi nową podstawę programową. Kierowniczką zespołu zajmującego się wychowaniem do życia w rodzinie została dr hab. Urszula Dudziak, profesor KUL.

Kwestiami współżycia zajmuje się od początku kariery naukowej - w 1982 roku napisała pracę magisterską pt. "Cechy osobowości kobiet przerywających ciążę". W 2010 roku habilitowała się na kierunku teologia pastoralna. 

Profesor Dudziak bierze udział w licznych konferencjach. W zeszłym roku przemawiała np. na konferencji "Wielcy Obrońcy Życia”.

- Sam cel w antykoncepcji jest niegodziwy - mówiła na konferencji "Poznaj prawdę o antykoncepcji. Antykoncepcja czy naturalne planowanie rodziny" w Legnicy dwa lata temu. Nazywała wtedy antykoncepcję "ubezpłodnieniem" i opowiadała, ze może ona wywoływać wiele chorób.

Każdy, kto stosuje antykoncepcję, decyduje się na umniejszenie własnej godności. Ona umniejsza wzajemny dar

Profesor doszukała się też bardzo wielu "skutków psychologicznych" zapobiegania ciąży: hedonizm, instrumentalne traktowanie człowieka, uzależnienie od seksu, poczucie niesprawiedliwości i krzywdy, oziębłość, skłonność do zdrady.

Ci, którzy są zwolennikami zapłodnienia in vito, oni przekreślą miłość. Zamiast ciepła matek dziecko napotka chłód zamrażarek.
 

Dudziak komentuje kwestie związane z edukacją seksualną w mediach katolickich. Wypowiadała się m.in. o  programie "Równościowe Przedszkole".

- Rzeczą niedopuszczalną jest próba zaburzania kształtowania tożsamości płciowej, a coś takiego niewątpliwie następuje, jeżeli proponuje się chłopcom przebieranie się w różowe sukienki – mówiła prof. Dudziak w "Naszym Dzienniku".

Dudziak już wcześniej (w 2007 roku, gdy rządziło PiS) doradzała ministerstwu w sprawie podręczników „Wychowania do życia w rodzinie". Jednak takie doświadczenie niekonieczne jest powodem do dumy. 

Podręczniki szkolne do wychowania do życia w rodzinie zaprzeczają faktom, szerzą mity i stereotypy oraz bagatelizują tematykę profilaktyki zdrowotnej - wynika z analizy przeprowadzonej przez rok temu Federację na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz Grupę Ponton. 

Więcej o:
Komentarze (556)
Uważa, że antykoncepcja prowadzi do wyuzdania. Teraz będzie decydować, czego uczyć nasze dzieci
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 64 razy 62

  "Antykoncepcja z jednej strony prowadzi do oziębłości, a z drugiej... uzależnienia od seksu - uważa dr hab. Urszula Dudziak."

  Ula D. mnie oziębiła totalnie!

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 79 razy 55

  Cóż, czasy takie, że aby przetrwać jako społeczeństwo trzeba uczyć ludzi odpowiedzialności.
  Przyjemność potem........

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 92 razy 54

  GW to cud nad cudami - potrafi zebrać w jednym miejscu prawie wszystkich rozumnych inaczej, kulturalnych inaczej i życzliwych inaczej..........

 • razb1947

  Oceniono 75 razy 53

  Wystarczy tylko w 2 dni w miesiącu płodne nie uprawiać seksu- mądre to wiedzą.

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 98 razy 50

  Ok, oburzacie się, Wasze prawo.
  Tylko jedna rzecz - co NIEPRAWDZIWEGO powiedziała ta cytowana przez Was kobieta?
  Co?

 • krark

  Oceniono 40 razy 40

  Takie są skutki podnoszenia szkół religijnych (np KUL czy UKSW) do godności uczelni państwowych.

 • callistob

  Oceniono 17 razy 17

  Jeśli ktoś ma ochotę dowiedzieć się więcej o pani Dudziak to tutaj: www.kul.pl/art_11878.html
  Ja nie mam pytań. Mam tylko uprzejmą prośbę, żeby pani dr. hab. teologii pastoralnej łaskawie odp...ła się od wychowywania do życia w rodzinie dzieci, których rodzice zauważyli że żyją w XXI w. Dziękuję.

 • Julian Lars

  Oceniono 14 razy 14

  Dlaczego na temat antykoncepcji wypowiada sie. Osoba ktora w zyciu miala moze 1 -2 stosunki seksualne. Bo normalny facet by takiej baby kijem nie tknal. Co ona moze wiedziec z praktyki na temat antykoncepcji? Czysta teoria. Niech sie wypowie lekarz ktory zna temat od podszewki z praktyką , ktora jest najwazniejsza włącznie. A tu mamy bez urazy dla tej Pani. Naprawde smutny przypadek mszczenia sie za wlasne zyciowe niepowodzenia. Ktorych pewnie doswiadczyla.

 • buzhidao

  Oceniono 17 razy 13

  Pamiętacie Wasz obecny autorytet, wesołego Romka, który to walczył z Gombrowiczem i doliczył ocenę z religii do średniej? Ta pani to nie pierwszy i nie ostatni oszołom w resorcie edukacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX