"wSieci" ujawnia "tajne" dokumenty ws. katastrofy smoleńskiej. Sikorski: Koledzy z psychoprawicy...

"Uniżeni niemal jak Gomułka wobec Breżniewa" - tak tygodnik komentuje ujawnione przez siebie noty dyplomatyczne polskiego rządu po katastrofie smoleńskiej. - To błędy intelektualne - odpowiada Radosław Sikorski.

Tygodnik "wSieci" w artykule "Na smyczy Putina" opublikował fragmenty notatek dyplomatycznych i szyfrogramów z rozmów między Donaldem Tuskiem, Bronisławem Komorowskim i Radosławem Sikorskim a przedstawicielami strony rosyjskiej po katastrofie smoleńskiej. Zdaniem tygodnika, mają one świadczyć o tym, że rząd PO "nie zrobił nic, by wyjaśnić, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 r." "Uniżeni niemal jak Gomułka wobec Breżniewa" - tak komentują zachowanie polskich władz autorzy artykułu. 

Notatki dotyczą okresu od 18 kwietnia 2010 roku do 24 stycznia 2011 r. Jak podkreślają dziennikarze "wSieci", polscy oficjele chwalą w nich sprawność rosyjskich służb ratowniczych po katastrofie, dziękują władzom Rosji za "dużą operatywność" na miejscu zdarzenia tuż po tragedii i podkreślają, jak ważne jest "pojednanie polsko-rosyjskie". 

"Koledzy z psychoprawicy popełniają błędy intelektualne"

O komentarz poprosiliśmy Radosława Sikorskiego, ówczesnego szefa MSZ. Polityk zastrzegł, że nie czyta tygodnika w "wSieci", ale odniósł się do zarzutów w nim postawionych. - Te notki pochodzą prawdopodobnie z okresu, gdy Rosjanie zapewniali nas, że wrak i czarne skrzynki zostaną nam szybko zwrócone i nie nastąpiło jeszcze załamanie we współpracy - tłumaczy w rozmowie z Gazeta.pl. 

Na pytanie, dlaczego w cytowanych fragmentach not nie pojawiają się nawiązania do katastrofy smoleńskiej, były szef MSZ odpowiada:

- Koledzy z psychoprawicy popełniają dwa błędy intelektualne. Po pierwsze, ani premier ani prezydent nie prowadzą śledztwa w sprawie wypadku lotniczego. Po drugie, MSZ przekazywał stronie rosyjskiej noty od Ministerstwa Sprawiedliwości, dotyczące polskich postulatów odnośnie śledztwa. I z pewnością są one w archiwum MSZ - dodaje. 

Radosław Sikorski zaprzecza, jakoby nie upominał się o zwrot wraku w czasie spotkań z Siergiejem Ławrowem, szefem rosyjskiego MSZ. - Poruszałem ten temat wiele razy, szczególnie w części nieformalnej spotkania - mówi. 

"To dwunasta miesięcznica nieoodania wraku"

Dlaczego strona polska podkreślała w tych dokumentach, że zależy jej na dobrych relacjach polsko-rosyjskich? - Zdaniem psychoprawicy gorsze stosunki polsko-rosyjskie są bardzo pomocne w śledztwie dotyczącym katastrofy? - kpi były minister spraw zagranicznych. - Teraz te stosunki są modelowo złe i nadal nie ma wraku - dodaje. 

- Zbliżamy się do dwunastej miesięcznicy smoleńskiej za rządów PiS. To dwunasta miesięcznica nieoddania wraku i niepojmania zamachowców ze Smoleńska. Dyplomacja jest trudniejsza niż się kolegom z PiS wydaje - konkluduje Sikorski.

A TERAZ ZOBACZ: Rok temu byście w to nie uwierzyli. Absurdy PiS-u

 

Więcej o:
Komentarze (343)
"wSieci" ujawnia "tajne" dokumenty ws. katastrofy smoleńskiej. Sikorski: Koledzy z psychoprawicy...
Zaloguj się
 • bart5554

  Oceniono 192 razy 38

  Jeżeli Wyborcza próbuje ośmieszyć zawartość kolejnego numeru wSieci, to znaczy, że materiał jest wart uwagi.

 • rekontra333

  Oceniono 105 razy 31

  Ty Apelbaum Radku, bedziesz mowil o psychoprawicy, jak bedzie komplet dokumentow.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 77 razy 29

  Wyłazi prawda o PO, Radziu Sikorskim i Tusku. Robili laskę amerykanom, ruskim, niemcom, każdemu kto zapłaci. Matki i córki by do bordeli posprzedawali jakby ktoś chciał kupić. Takie to władze mieliśmy.

 • gwsol

  Oceniono 125 razy 29

  Kłamstwo intelektualne nr 1 :
  " ani premier ani prezydent nie prowadzą śledztwa w sprawie wypadku lotniczego.."
  Śledztwa nie prowadzą ale mają wpływ. Tusk zablokował całkowicie śledztwo, szło tylko rosyjskim torem, Sikorski w tym pomagał i teraz tłumaczy się jak dziecko z murzyńskości.

 • villiers

  Oceniono 65 razy 29

  Gomułka był cholernie odważny . Nie "pękał" przed Breżniewem. Lizodupstwo zapoczątkował E. Gierek. I trwa wśród rządzących do tej pory. To Gierek wprowadził ZSRR do polskiej konstytucji.

 • dryl1

  Oceniono 52 razy 28

  Ciekawe u kogo red. Lis odkrył korzenie Żydowskie ? Organicznie nie cierpię antysemitów.

 • razb1947

  Oceniono 33 razy 27

  Zamiast wierzyć w Boga to wierzyli w Putina i teraz za to pod sąd i do więzienia na długie lata.

 • ergosumek

  Oceniono 53 razy 27

  "Błędy intelektualne, koledzy z psychoprawicy...."
  +++++++++++++++++++++++++++
  Co to za język?
  "Po pierwsze, ani premier ani prezydent nie prowadzą sledztwa w sprawie wypadku lotniczego."
  Po takiej konstatacji to dalej juz nie warto czytać, ale sie przemogłem.

  I te POdśmiechujki: "tajne"!
  Jak coś było szfrowane, to na pewno było tajne.
  Nie pamietam z wystąpień "niepsychoprawicy", żeby się chwalili tym, że ich relacje z Rosja są "na kolanach".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX