Tytuł Patrioty Roku przyznany. "Od dekad walczy o polską niepodległość". Zgadniecie, o kogo chodzi?

W sobotę w Krakowie zostanie wręczona Nagroda im. Kazimierza Odnowiciela "Patriota Roku 2016". Dostanie ją szef MON. Mamy uzasadnienie tego wyboru.

Specjalizujące się w książkach religijnych i historycznych wydawnictwo Biały Kruk wraz ze Stowarzyszeniem im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego organizuje w sobotę w Krakowie Dzień Patrioty. Chodzi o działanie "na przekór dominującym i krzykliwym trendom kosmopolitycznym i antynarodowym" - tłumaczy na swojej stronie internetowej.

Oprócz wykładów (m.in. "Kalanie polskości i wiary w teatrze") i wspólnego śpiewania "Roty" zostanie uroczyście wręczona Nagroda im. Kazimierza Odnowiciela "Patriota Roku 2016". Otrzyma ją szef MON, Antoni Macierewicz. Wydawnictwo opublikowało na swojej stronie internetowej obszerne uzasadnienie tej decyzji.

Dlaczego on?

"Antoni Macierewicz, z wykształcenia historyk, już od dekad walczy o polską niepodległość" - czytamy. Przywołano jego czasy harcerskie, działalność w opozycji. "Uczestniczył w strajkach studenckich w Marcu 1968 r. i koordynował akcję pisania listów protestacyjnych do Sejmu przeciwko zmianom w konstytucji" - chwali kapituła.

W uzasadnieniu nie zabrakło wątku katastrofy smoleńskiej. "Był twórcą i przewodniczącym zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku" - przypomniano. 

A jak przyznający nagrodę opisują jego bieżącą działalność? Jako szef MON "podjął działania zmierzające do odbudowy potencjału i liczebności polskiej armii. Zainicjował budowę sił Obrony Terytorialnej, przeprowadził zmiany kadrowe na najwyższych stanowiskach dowódczych, ułatwił awanse nowych oficerów. Objął ministerialnym nadzorem zakłady Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Z sukcesem zorganizował szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego w Warszawie, na którym ustalono rozmieszczenie na wschodniej flance NATO wojsk amerykańskich i natowskich. Zapowiedział zwiększenie liczebności Wojska Polskiego do 150 tys. żołnierzy w przyszłym roku" - czytamy.

A TERAZ ZOBACZ: Macierewicz o "mistralach za dolara": Gdyby Egipt się wycofał, to byłby zysk dla pokoju światowego

 

Więcej o:
Komentarze (415)
Tytuł Patrioty Roku przyznany. "Od dekad walczy o polską niepodległość". Zgadniecie, o kogo chodzi?
Zaloguj się
 • stronzo_bestiale

  Oceniono 67 razy 39

  Prawie równie absurdalne jak tytuł michnika człowieka roku dla Komorowskiego.

 • moher.pospolity

  Oceniono 55 razy 37

  Wy mi się tu lemingi z Antka nie nabijajcie. Bohaterscy wy bo teraz z komuną walczycie, przypominam wam zatem słowa Ruskiego generała - martwego lwa to nawet małpa za ogon ciągnie. Za Antka czasów by z komuną walczyć szalonym nieco trzeba było być, i tak zostało.

 • czeslaw.emilian.sarna

  Oceniono 40 razy 34

  Podobno w Krakowie jutro z tej okazji pojawią się wszystkie pisowskie patryjoty, a wśród nich - musi co - sam Misiewicz, co ten tytulik mu osobiście wręczy, a do tego wyściska i wycałuje go, jak Antek lubi.

 • jeremiah833

  Oceniono 17 razy 17

  t"Idiota niezłomny" oto JEDENY tytuł należny temu największemu SZKODNIKOWI - POZA, OCZYWIŚCIE WSZELKĄ KLASYFIKACJĄ NIEJAKIEMU KACZYNSKIEMU, jarosławowi

 • wilenski11

  Oceniono 19 razy 17

  chyba się pomylili, tu chodzi tytuł IDIOTY roku

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 31 razy 15

  Maciarewicz patriotą jest bez wątpienia, ale swoją działalnością więcej szkody Polsce zrobił niż pożytku. Takich patriotów to u nas zastępy, przydało by się nagrodę dać jakiemuś mądremu dla odmiany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX