Krzysztof Ziemiec pożegna się z TVP? Tym tekstem nieźle narazi się PiS-owi

Pycha, polityczny rewanżyzm i "Misiewicze" - w takich słowach opisuje rząd PiS prezenter "Wiadomości" Krzysztof Ziemiec w tekście, który w całości ukaże się w najnowszym wydaniu tygodnika "Plus Minus".

Krzysztof Ziemiec, jeden z prowadzących "Wiadomości" TVP, jest przez polityków i działaczy związanych z opozycją krytykowany za firmowanie "dobrej zmiany" swoją twarzą.

Kilka dni temu były minister sprawiedliwości Borys Budka zarzucił Ziemcowi manipulację podczas rozmowy dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego. W lipcu dziennikarka Magda Jethon, redaktor naczelna portalu Koduj24.pl, w liście otwartym napisała do Ziemca: "firmujesz rzeczy złe i nieprawdziwe, akceptujesz tandetne dziennikarstwo".

Tym bardziej może zaskakiwać wydźwięk tekstu Krzysztofa Ziemca dotyczącego rządów PiS, którego fragment pojawił się w internecie. Tekst nosi tytuł "Dobra zmiana hoduje tępych koniunkturalistów". 

"Zaczęło się po ubiegłorocznych wyborach od ostentacyjnie demonstrowanego poczucia wyższości zwycięzców, a nawet pychy, która nadeszła zadziwiająco szybko. Równie szybko pojawił się polityczny rewanżyzm, choć oczywiście nie wszędzie, bo obóz rządzący nie jest jednolity i spójny" - pisze Krzysztof Ziemiec w tekście dla magazynu "Plus Minus"

Dziennikarz pisze wprost o tym, że nie wszystkie działania Prawa i Sprawiedliwości są akceptowane przez społeczeństwo.

"Nastąpił szturm ludzi związanych z władzą na lukratywne i wpływowe stanowiska (zjawisko tzw. Misiewiczów) – co gorsza wielu polityków rządzącej partii nie widzi nic w tym złego. Czy w ten sposób działać powinno ugrupowanie obiecujące realną zmianę, także etyczną? Taki styl musiał wyborców zwycięskiej partii zaboleć, i to bardzo" - stwierdza Ziemiec.

Fragmenty tekstu Ziemca już wywołały w sieci falę komentarzy. Pojawiają się głosy, że w ten sposób dziennikarz dystansuje się od "dobrej zmiany" i wkrótce może pożegnać się z pracą w Telewizji Polskiej.

Zobacz także: "Wiadomości" lustrują uczestnika protestu nauczycieli. Gdyby wiedzieli, co robił w w PRL-u...

Więcej o:
Komentarze (423)
Krzysztof Ziemiec pożegna się z TVP? Tym tekstem nieźle narazi się PiS-owi
Zaloguj się
 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 152 razy 82

  Albowiem nikt nam nie wmówi, że "Misiewicze PO" są gorsze od "Misiewiczów PIS" i tego będziemy się trzymać.
  Najlepszy jest @adamabramczyk - miłośnik Durczoka, który nienawidzi "molestującego" Trumpa ;)
  Jedna, wielka paranoja i to zbiorowa na tym świecie.
  Chyba czas na "czerwone" przyciski.

 • dryl1

  Oceniono 81 razy 77

  Dlaczego naraził ? Powiedział trochę prawdy i tyle. Bo przecież PIS ma takie a nie inne wyniki bo cała opozycja jest żałosna , a nie dlatego, że dobrze rządzi. A zresztą to wszystko jedna banda, kacyki z PO i PSL nadal u żłoba.

 • uzdek98

  Oceniono 45 razy 35

  kolejny 'wyklety' ...oczywisice po tym, kiedy sie zorientowal, ze go chca kopa, dupa, brama

 • qqracza

  Oceniono 20 razy 12

  Moja koleżanka aż się zeszcała ze śmiechu.Prezes wyraził się krytycznie o Misiewiczu a obiektywny dziennikarz TVP miał przygotowany tekst. Teraz pewnie wyrzucą Ziemca bo dziwnym zbiegiem okoliczności wszedł w dupę szeregowemu członkowi pewnej partii.

 • schneckenkorn

  Oceniono 109 razy 7

  Co mają wtedy zrobić głąby pewsko-nowoczesne? Ostatnio w komentarzach kubły pomyj na Ziemca. Teraz będzie wielkie głaskanie?

 • prawdaprawdaprawda

  Oceniono 72 razy 6

  Tak, tak wcześniej to w TVP było dziennikarstwo na najwyższym światowym poziomie.
  Na przykład w listopadzie 2015. był materiał w Wiadomościach jak to Schetyna i Petru pojechali do Brukseli lobbować, aby NIE wszczynać procedury przeciwko Polsce.
  To dopiero była chamska ustawka! Czy naprawdę były lemingi, które w to uwierzyły?
  (O normalnych ludzi, posiadających mózg nawet nie pytam).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX